wtorek, 22 sierpień 2017 13:29

Dwie interwencje pirotechników Straży Granicznej na mazowieckich lotniskach.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tylko w ciągu kilku ostatnich dni funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej dwukrotnie interweniowali wobec pozostawionych bez opieki bagaży w portach lotniczych.

Pierwsza interwencja miała miejsce na warszawskim Lotnisku Chopina. Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych zostali poinformowani o pozostawionym bez opieki bagażu w terminalu na poziomie odloty. Był to czarny plecak bez widocznej zawartości i bez przywieszek bagażowych. Z uwagi na brak możliwości ustalenia właściciela plecaka podjęto decyzję o ewakuacji terminala. Po jej zakończeniu oraz po przybyciu na miejsce służb ratunkowych przystąpiono do rozpoznania bagażu. Po sprawdzeniu dostępnymi urządzeniami specjalistycznymi ustalono, że plecak nie stanowi zagrożenia, a znajduje się w nim odzież i ulotki reklamowe. Plecak został przekazany Dyżurnemu Terminala i będzie czekał na właściciela w Biurze Bagażu Zagubionego Lotniska Chopina.

Kolejną interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Tam w godzinach popołudniowych otrzymano informację od pracownika parkingu o pozostawionym bagażu. Była to średniej wielkości walizka, którą podróżny zostawił przy jednej z kas parkingowych. Została ogłoszona ewakuacja parkingu oraz dróg dojazdowych do terminala a także obszaru zieleni.

Po przybyciu służb medycznych, Straży Pożarnej i Policji dokonano rozpoznania bagażu. Stwierdzono, że nie znajdują się w nim przedmioty niebezpieczne. Działania minersko - pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym nowodworskiego lotniska. Po kilku godzinach od zakończenia ewakuacji do informacji lotniskowej zgłosiła się 36-letnia kobieta, która pozostawiła walizkę na parkingu. W związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt. 7 Ustawy Prawo Lotnicze (Nie stosowanie się do zakazów i nakazów zarządzającego lotniskiem. Pozostawienie bagażu bez opieki) roztargniona podróżna została ukarana  mandatem karnym gotówkowym.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/23633

Czytany 680 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 sierpień 2017 13:32

Artykuły powiązane

Top