poniedziałek, 28 sierpień 2017 13:00

Park historyczno-lotniczy koło włoskiego Rimini. Czy warto zobaczyć?

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Tomasz Lechowski Autor zdjęcia: Tomasz Lechowski

We Włoszech, na południowy zachód od Rimmini, praktycznie przy granicy z San Marino, znajduje się dosyć osobliwe muzeum lotnictwa. Muzeum istnieje od 1995 roku a jego usytuowanie i otoczenie przypomina raczej składowisko samolotów porzuconych gdzieś w pagórkowatym zagajniku.

Używamy słowa "przypomina", ale tak na prawdę znajdziemy tam wiele ciekawych maszyn z okresu zimnej wojny, a co zaskakujące to tych z za żelaznej kurtyny. Jak zobaczycie na zdjęciach jest nawet Ts-11 Iskra, Ił-28 w polskim malowaniu oraz MiG-17 (Lim-6 bis) również z polskimi szachownicami.


Na terenie muzeum znajdują się też zabezpieczone szczątki samolotu Aermacchi MB. 339 z grupy Frecce Tricolori zniszczonego podczas tragicznego w skutkach pokazu lotniczego w Ramstein w 1988 roku. Zapraszamy do oglądania zdjęć Tomasza Lechowskiego, który odwiedził to miejsce:

Publikacja: Aviation24.pl/Red/MB
Autor zdjęć: Tomasz Lechowski

Adres muzeum: http://www.museoaviazione.com/en/

Czytany 1274 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 sierpień 2017 13:13

Artykuły powiązane

 • Linie Emirates rozszerzają siatkę połączeń we Włoszech i podpisują porozumienie code-share z Trenitalią

  Od teraz 27 stacji kolejowych we Włoszech częścią globalnej siatki połączeń Emirates. Większa wygoda i wybór połaczeń dla pasażerów podróżujących na terenie Włoch oraz wspólny bilet na pociąg i samolot.

 • Frecce Tricolori na Air Show w Radomiu. Ich pokaz zawsze zachwyca.

  Przed Wami jeden z najbardziej wyczekiwanych zespołów na Air Show Radom 2018 – Zespół Frecce TriColori. Zespół akrobacyjny Włoskich Sił Powietrznych został założony w 1961 roku w Rivolto, w regionie Friuli Venezia Giulia.

 • Polsko-włoski alians w obszarze kosmicznym.

  Zawarte w czasie spotkania zorganizowanego przez Ambasadę RP w Rzymie umowy pozwolą polskim firmom działającym w sektorze kosmicznym połączyć siły z włoskim partnerem. Współpraca ma przełożyć się na wspólne projekty na szybko rozwijającym się rynku usług opartych na danych satelitarnych. Podpisaniu umów towarzyszyła prezentacja oferty polskich firm dla włoskiego sektora kosmicznego i naukowców.

 • SAAB 37 Viggen. Spotkanie przy samolocie w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

  W niedzielę 22 października 2017 o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się spotkanie przy samolocie SAAB 37 Viggen.

 • Kolejni piloci z Dęblina w Bielikach na włoskim niebie.

  Kolejne trzy grupy pilotów-instruktorów szkolą się we Włoszech, zdobywając uprawnienia do lotów samolotami M-346. Część szkolenia odbywa się na wyprodukowanych już maszynach, przeznaczonych dla Polski. We Włoszech szkoli się także grupa techników.

 • Linia lotnicza easyJet poleci z Lublina do Mediolanu.

  easyJet – wiodąca europejska tania linia lotnicza - ogłosiła uruchomienie nowego połączenia na polskim rynku. Od 11 lipca przewoźnik wprowadzi do sprzedaży połączenie pomiędzy Lublinem a Mediolanem (Malpensa). Port Lotniczy Lublin będzie drugim, po Krakowie, lotniskiem w Polsce obsługiwanym przez easyJet.

Top