środa, 30 sierpień 2017 11:38

Święto Lotnictwa w garnizonie Powidz. Uroczysty apel był okazją do wręczenia żołnierzom i pracownikom odznaczeń.

Napisane przez 3SLT
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: 3SLT / Luiza Wawrzyniak-Kozera Źródło zdjęcia: 3SLT / Luiza Wawrzyniak-Kozera
Na tle samolotów i śmigłowców stacjonujących na powidzkim lotnisku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Lotnictwa.
Tegoroczne obchody Święta Lotnictwa rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu, kiedy poczty sztandarowe oraz żołnierze jednostek 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (3.SLTr) uczestniczyli w centralnych obchodach Święta Lotnictwa w Warszawie. Kontynuacją obchodów był udział samolotów, śmigłowców, załóg i personelu naziemnego w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych AIR SHOW 2017 w Radomiu. Ostatnim elementem obchodów były uroczyste apele i zbiórki przeprowadzone we wszystkich garnizonach, w których rozmieszczone są jednostki 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego.

29 sierpnia punktualnie o 12.00 w garnizonie Powidz odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli żołnierze Dowództwa 3. SLTr oraz 33. Bazy Lotnictwa Transportowego. W uroczystości wzięli także udział zaproszeni goście: przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, służb mundurowych, władz samorządowych, szkół, a także współpracujący partnerzy społeczni.
 

„Dzisiaj my - lotnicy, z profesjonalizmem i osobistym zaangażowaniem, wykonując swoje codzienne obowiązki służbowe, nawiązujemy nie słowem ale czynem do osiągnięć naszych poprzedników. Z dumą możemy stwierdzić, że 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego oraz jednostki podległe skutecznie i dobrze realizują swoje zadania (..). W Dniu Święta Lotnictwa, pragnę Wam podziękować za codzienną odpowiedzialną służbę, wymagającą nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także odwagi i wielu wyrzeczeń (…). Dziękując jednocześnie za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, za Wasz codzienny trud i wysiłek składam wyrazy szacunku Waszym Rodzinom za poświęcenie i wyrozumiałość dla trudnej lotniczej służby” – mówił podczas apelu pułkownik pilot Krzysztof Walczak, dowódca 3. SLTr.

 
Uroczysty apel był okazją do wręczenia żołnierzom i pracownikom odznaczeń, wyróżnień i aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe. Obchody uświetnili skoczkowie spadochronowi uczestniczący w szkoleniu spadochronowym w Powidzu.

Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcia: Luiza Wawrzyniak-Kozera
Więcej zdjęć: http://3sltr.wp.mil.pl/pl/4_6.html

Czytany 913 razy Ostatnio zmieniany środa, 30 sierpień 2017 11:46

Artykuły powiązane

Top