środa, 06 wrzesień 2017 08:36

Osiemnastka Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskich Kontakty już w ten weekend!

Napisane przez Biuro Mistrzostw
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY w Łomży w dniach 8-10 września osiągną pełnoletność. Zawody cieszące się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród pilotów mikrolotowych z roku na rok gromadzą coraz liczniejszą ilość skrzydeł i lotniczych atrakcji. Co w tym roku zobaczymy w Łomży?

mikroloty3108201703– W tym roku należy przygotować się na wspaniałe podniebne widowisko. Nasi przyjaciele motoparalotniarze i mikrolociarze na tegorocznych Mistrzostwach Europy zdobyli naręcze medali. Jest mi niezmiernie miło, że ponownie na łomżyńskim niebie będziemy gościć asów przestworzy. Już zapowiedzieli się Wojtek Bógdał motoparalotniowy złoty medalista Olimpiady The World Games 2017 i Mistrz Europy, Alek Dernbach, wiatrakowcowy Mistrz Europy i złota kadra PPG pod przewodnictwem trenera  Adama Paski – mówi Władysław Tocki, redaktor naczelny tygodnika „Kontakty”, organizator XVIII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2017, które w tym roku odbędą się w dniach 8-10 września 2017 r.mikroloty31082017mapka
Oprócz mistrzowskiej kadry mikrolotowej i motoparalotniowej swój udział zgłosili motoparalotniarze, samolociarze i motolotniarze z Chełma, Suwałk, Ełku, Rzeszowa, Gdyni, Koszalina, Grudziądza, Warszawy, Krakowa, Radomia, Białegostoku i Garwolina.
– Co roku do Łomży zlatują piloci z całej Polski. Od lat gościmy również pilotów z Czech, Rudolfa Zielińskiego oraz Litwy, Stanisława Pietruskiewiciusa. W tym roku udział zapowiedzieli piloci motolotniowi z Białorusi. Łomżyńskie zawody stają się coraz bardziej międzynarodowe – cieszy się Dominika Tocka, Dyrektor Biura Mistrzostw.
Mistrzostwa, które odbędą się na lądowisku nad Narwią między mostami (w dniach 8-10 września) rozegrane zostaną w trzech klasach: motolotni i samolotów ultralekkich (ulm), w klasie wiatrakowców oraz klasie paralotni z napędem (PPG/PPGG).

Program XVIII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2017:
Piątek, 8 września:
15.00 -18.00 – przyloty i przyjazdy zawodników oraz gości,
18.30 -19.00 – „nalot” na Łomżę (jednoczesny lot motolotni, ulm, wiatrakowców i motoparalotni z przelotem nad miastem),
19.15 - wyjazd pilotów autokarem z lądowiska do Hotelu,
Sobota, 9 września:
13.00 - oficjalne otwarcie XVIII MMP KONTAKTY 2017,
13.30 - 16.30 – konkurencja motolotni, ulm i wiatrakowców w celności lądowania,
16.45 - 18.00 – konkurencje motoparalotniowe,
18.00 - 18.30 –   podniebna niespodzianka dla widzów,
Niedziela, 10 września:
6.00 - 7.45 – konkurencje motoparalotniowe,
9.30 - 10.30 konkurencje motoparalotniowe,
10.45 - 13.00 – Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę (motolotnie, ulm, wiatrakowce).
13.30 - 14.00 – oficjalne zakończenie XVIII MMP KONTAKTY 2017 i dekoracja zwycięzców

*Organizator zastrzega, że powyższy program jest poglądowy i może ulec nieznacznej zmianie.

mikroloty31082017mapka
Piloci motolotni, ulm i wiatrakowców zmierzą się w przelocie przez bramkę i celności lądowania. Pilotom motoparalotni trener Kadry Adam Paska przygotował slalom na pylonach, celność lądowania i nawigację.
W tym roku, podczas Mistrzostw Podlaskiego rozegrana zostanie ostatnia edycja tegorocznej Polskiej Ligi MotoParalotniowej oraz MotoParalotniowego Pucharu Polski. Na oba wydarzenia wciąż można się rejestrować za pośrednictwem strony Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego http://psp.org.pl/sport/liga-motoparalotniowa/lity-plmp/plmp3/
Mistrzostwa w Łomży to dla pilotów nie tylko podniebne zmagania. Organizatorzy co roku przygotowują dla nich ciekawe antrakty lotniczej rywalizacji. I tym razem nie będzie inaczej! W tym roku piloci do wyboru będą mieli: gokarty, milsim (militarna symulacja), strzelnicę myśliwską, pokoje zagadek (escape room).
Organizatorzy przypominają, że piloci muszą posiadać:
- aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
- świadectwo kwalifikacji,
- aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców)
Za wpisowe 200 zł (w tym VAT) od osoby zapewniają:
1. Dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje i dwa obiady.
2. Paliwo startującym w Mistrzostwach (dotyczy motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców) w ilości niezbędnej do rozegrania konkurencji oraz dodatkowe paliwo odbywającym loty widokowe ze wskazanymi przez Organizatora kandydatami na pilotów (motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce).
3. Medale i puchary (1 – 3 miejsce w odrębnych klasyfikacjach: motolotnie/ulm. wiatrakowce, PPG/PPGG) oraz upominki okolicznościowe dla wszystkich.
4. Fantastyczną zabawę i niezapomnianą atmosferę.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Mistrzostw:
https://drive.google.com/file/d/0ByWSXHXebOGiUWVsdlBGcXczQ3M/view

Źródło informacji i zdjęć: Dominika Tocka / Dyrektor Biura Mistrzostw

Czytany 982 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 wrzesień 2017 08:50

Artykuły powiązane

Top