piątek, 01 wrzesień 2017 10:52

Boeing pokaże AH-64 Apache podczas MSPO w Kielcach.

Napisane przez MSPO Kielce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing.com/defence - Press Room Źródło zdjęcia: Boeing.com/defence - Press Room

Najbardziej zaawansowany śmigłowiec bojowy na świecie –AH-64 Apache – będzie dostępny dla ekspertów cywilnych i wojskowych w ramach pokazu statycznego w Targach Kielce od 5 września.

Boeing [NYSE:BA] przedstawi ekspozycję swoich produktów i usług zbrojeniowych w czasie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, największych targów obronnych w Polsce, które potrwają od 5 do 8 września. AH-64 Apache, będący na wyposażeniu Armii Amerykańskiej, zostanie pokazany w ramach pokazu statycznego podczas tegorocznego MSPO. Na stoisku w Hali „F” Boeing pokaże także inne swoje produkty, w tym model śmigłowca transportowego CH-47 Chinook, tankowca KC-46, bezzałogowego statku powietrznego ScanEagle oraz Boeing Business Jet, odrzutowca służącego do transportu VIP-ów.

Podczas MSPO Boeing zorganizuje trzy spotkania prasowe:

środa, 6 września

10:00 Konferencja przedstawiciela U.S. Army nt. śmigłowca Boeing AH-64 Apache

ppłk John Morris (U.S. Army), dowódca 1. Batalionu 3. Pułku Lotnictwa (1-3 ARB) 12. Lotniczej Grupy Bojowej (CAB) stacjonującej w Katterbach (Niemcy), omówi możliwości operacyjne najbardziej zaawansowanego, wielozadaniowego śmigłowca bojowego na świecie, Boeing AH-64 Apache oraz przybliży kwestie dotyczące stacjonowania śmigłowca w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Miejsce spotkania: Sala E1 – Hala E (wstęp wolny)

14:00 Konferencja prasowa nt. tankowca Boeing KC-46

Bob Schoeffling, Senior Manager, Global Sales, Strike, Surveillance and Mobility programs w dziale Defense, Space & Security, przedstawi przegląd możliwości KC-46, szerokokadłubowego, wielozadaniowego powietrznego tankowca. Informacja dla mediów

Miejsce spotkania: Centrum Prasowe nr 2 (wyłącznie z zaproszeniem)

czwartek, 7 września

10:00 Konferencja prasowa nt. morskiego samolotu rozpoznawczego i patrolowego Boeing P-8

Bob Schoeffling, Senior Manager, Global Sales, Strike, Surveillance and Mobility programs w dziale Defense, Space & Security, omówi możliwości samolotu Boeing P-8, wyspecjalizowanego w morskich misjach rozpoznawczych, zwalczaniu okrętów podwodnych i nawodnych oraz misjach prowadzonych na pełnym morzu i w strefie przybrzeżnej.

Miejsce spotkania: Centrum Prasowe nr 2 (wyłącznie z zaproszeniem)

Źródło informacji: http://targikielce.pl,1,boeing-pokaze-ah-64-apache-podczas-mspo,21575.chtm

Czytany 833 razy

Artykuły powiązane

 • Airbus Helicopters dostarcza Bundeswehrze piąty i ostatni H135.

  Airbus Helicopters dostarczył piąty i ostatni śmigłowiec H135, który będzie wykorzystywany przez niemieckie siły zbrojne w Bückeburgu do wstępnego i okresowego szkolenia pilotów. Niemiecki Federalny Urząd ds. Wyposażenia Bundeswehry, Technologii Informacyjnych i Wsparcia (BAAINBw) bierze śmigłowce w leasing. Wszystkie zostały dostarczone przez Airbusa na czas.

 • Poligon Systemów Bezzałogowych - Droniada 2018.

  Jak możemy przeczytać na stronie 5zywiolow.pl po raz piąty odbędzie się słynna Droniada – konkurs dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji. "Skoncentrujemy się na dwóch obszarach ważnych z punktu widzenia branży dronowej: tzw. Urban Space (U-Space) oraz inspekcji infrastruktury liniowej. Droniada to poligon technologiczny, na którym konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i przedsiębiorcom oraz rzeczywisty sprawdzian działań w U-Space." - piszą Organizatorzy.

 • Airbus zaprezentuje na Eurosatory innowacyjne produkty dla nowoczesnej obronności i bezpieczeństwa.

  Airbus Helicopters i Airbus Defence and Space zaprezentują w tym roku podczas paryskiej wystawy Eurosatory, na stoisku C158 w hali 5A, szereg innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa przeznaczonych na rynek globalny.

 • Rozpoczęto produkcję samolotów ACJ320neo.

  Rozpoczęto produkcję pierwszego samolotu ACJ320neo1. Jego elementy będą powstawać w kilku lokalizacjach w Europie, a na czerwiec planowane jest przystąpienie do montażu końcowego. W ostatnim kwartale bieżącego roku pierwszy egzemplarz tej niezwykle przyjaznej dla środowiska maszyny trafi do brytyjskiego operatora biznesowego Acropolis Aviation. Drugi ACJ320neo zostanie dostarczony jeszcze przed końcem roku.

 • US Army pracuje nad Apachem przyszłości. Ma być użytkowany do 2060 roku.

  Armia USA gromadzi potencjalne wymagania dotyczące kolejnej generacji śmigłowca szturmowego Boeing AH-64 Apache, który powinien pozostać w służbie prawdopodobnie do lat 60-tych XXI wieku.

 • Mały autonomiczny śmigłowiec NASA będzie latał na Marsie.

  Administrator NASA Jim Bridenstine - "Idea śmigłowca latającego po niebie innej planety jest strasznie ekscytująca. Śmigłowiec na Marsie jest obiecującym projektem dla naszych przyszłych misji naukowych, odkrywczych i eksploracyjnych na Marsie."

 • 200-tny śmigłowiec Airbus Helicopters H145 poleciał do Norsk Luftambulanse.

  W ubiegłym tygodniu Airbus Helicopters dostarczył 200. H145 firmie Norsk Luftambulanse (NOLAS). Operator ratownictwa powietrznego włączy śmigłowiec do służby w Helicopter Emergency Medical Services (HEMS) w Norwegii.

 • Japońska Straż Przybrzeżna wzmacnia flotę śmigłowców nowym zamówieniem na H225.

  Airbus Helicopters otrzymał dodatkowe zamówienie na jeden śmigłowiec H225. Nowy pionowzlot ma służyć Straży Przybrzeżnej Japonii (Japan Coast Guard - JCG), co oznacza, że flota wiropłatów H225 pozostających w rękach użytkownika z kraju kwitnącej wiśni powiększy się do 10 egzemplarzy. JCG obecnie wykorzystuje trzy śmigłowce AS332 i pięć H225, wszystkie należą do rodziny Super Puma. Wraz z najnowszym zamówieniem flota Super Pum klienta rozrośnie się do 13 sztuk. Oczekuje się, że dostawy zrealizowane zostaną do marca 2021 r. Straż Przybrzeżna stanie się więc użytkownikiem największej liczby tych śmigłowców w kraju.

 • Najnowszy śmigłowiec Bell 505 już niedługo na polskim niebie.

  Aero Club, siostrzana spółka JB Aviation, posiada już na liście certyfikującej CAMO (Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu) wśród swoich statków powietrznych nowy nabytek - śmigłowiec Bell 505. Bell 505 jest już gotowy do lotu po transporcie przez Atlantyk. Został on złożony i przygotowany w hangarze JB Aviation. Będzie latał ze znakiem rejestracyjnym SP-NCC.

 • Rosja wystawi na pokazach w Ameryce Łacińskiej myśliwiec MIG-29M oraz Superjeta 100.

  Od 3 do 8 kwietnia 2018 r. United Aircraft Corporation weźmie udział w FIDAE - jednym z wiodących pokazów lotniczych w Ameryce Łacińskiej, który odbędzie się po raz 20-ty w Santiago w Chile.

Top