piątek, 01 wrzesień 2017 10:52

Boeing pokaże AH-64 Apache podczas MSPO w Kielcach.

Napisane przez MSPO Kielce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing.com/defence - Press Room Źródło zdjęcia: Boeing.com/defence - Press Room

Najbardziej zaawansowany śmigłowiec bojowy na świecie –AH-64 Apache – będzie dostępny dla ekspertów cywilnych i wojskowych w ramach pokazu statycznego w Targach Kielce od 5 września.

Boeing [NYSE:BA] przedstawi ekspozycję swoich produktów i usług zbrojeniowych w czasie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, największych targów obronnych w Polsce, które potrwają od 5 do 8 września. AH-64 Apache, będący na wyposażeniu Armii Amerykańskiej, zostanie pokazany w ramach pokazu statycznego podczas tegorocznego MSPO. Na stoisku w Hali „F” Boeing pokaże także inne swoje produkty, w tym model śmigłowca transportowego CH-47 Chinook, tankowca KC-46, bezzałogowego statku powietrznego ScanEagle oraz Boeing Business Jet, odrzutowca służącego do transportu VIP-ów.

Podczas MSPO Boeing zorganizuje trzy spotkania prasowe:

środa, 6 września

10:00 Konferencja przedstawiciela U.S. Army nt. śmigłowca Boeing AH-64 Apache

ppłk John Morris (U.S. Army), dowódca 1. Batalionu 3. Pułku Lotnictwa (1-3 ARB) 12. Lotniczej Grupy Bojowej (CAB) stacjonującej w Katterbach (Niemcy), omówi możliwości operacyjne najbardziej zaawansowanego, wielozadaniowego śmigłowca bojowego na świecie, Boeing AH-64 Apache oraz przybliży kwestie dotyczące stacjonowania śmigłowca w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Miejsce spotkania: Sala E1 – Hala E (wstęp wolny)

14:00 Konferencja prasowa nt. tankowca Boeing KC-46

Bob Schoeffling, Senior Manager, Global Sales, Strike, Surveillance and Mobility programs w dziale Defense, Space & Security, przedstawi przegląd możliwości KC-46, szerokokadłubowego, wielozadaniowego powietrznego tankowca. Informacja dla mediów

Miejsce spotkania: Centrum Prasowe nr 2 (wyłącznie z zaproszeniem)

czwartek, 7 września

10:00 Konferencja prasowa nt. morskiego samolotu rozpoznawczego i patrolowego Boeing P-8

Bob Schoeffling, Senior Manager, Global Sales, Strike, Surveillance and Mobility programs w dziale Defense, Space & Security, omówi możliwości samolotu Boeing P-8, wyspecjalizowanego w morskich misjach rozpoznawczych, zwalczaniu okrętów podwodnych i nawodnych oraz misjach prowadzonych na pełnym morzu i w strefie przybrzeżnej.

Miejsce spotkania: Centrum Prasowe nr 2 (wyłącznie z zaproszeniem)

Źródło informacji: http://targikielce.pl,1,boeing-pokaze-ah-64-apache-podczas-mspo,21575.chtm

Czytany 987 razy

Artykuły powiązane

 • Relacja fotograficzna z XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

  Tegoroczny XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpoczął sie 4 września, a skończy się 9 września w niedzielę. Kielecki Salon zgromadził 624 wystawców z 31 krajów świata m.in. Stanów Zjednoczonych, Chin czy Korei Południowej.

 • Grupa Leonardo: Spółka PZL Świdnik gotowa na kolejne realizacje dla polskiego wojska.

  PZL Świdnik, spółka zależna Grupy Leonardo, współpracuje z polskimi siłami zbrojnymi w obszarze śmigłowców i jest gotowa na kolejne wyzwania, tak by dostarczyć wojsku najlepsze statki powietrzne - przekonywali przedstawiciele spółki, która podczas 26. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2018 w Kielcach prezentowała m.in. wywodzący się ze śmigłowca produkowanego w Świdniku bezzałogowy, opcjonalnie pilotowany SW-4 Solo oraz W-3PL Głuszec - obecnie najnowocześniejszy śmigłowiec w naszej armii.

 • Salon Obronności w Kielcach: PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing.

  W trakcie pierwszego dnia Salonu PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing dotyczące współpracy w programach śmigłowcowych. Porozumienie otworzy możliwość realizacji projektów biznesowych związanych z platformą AH-64 Apache w ramach wsparcia programu pozyskania śmigłowca uderzeniowego KRUK. AH-64 Apache jest obecnie rozważany przez rząd Polski jako rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące śmigłowców bojowych.

 • Airbus potwierdza uczestnictwo w MSPO 2018 i wyraża gotowość do spełnienia potrzeb Sił Powietrznych w zakresie modernizacji.

  Airbus zaprezentuje kompleksową gamę produktów i usług sektora obronnego, kosmonautyki i bezpieczeństwa na tegorocznych targach MSPO, największej wystawie branży lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności w Europie Środkowej, która odbędzie się od 4 do 7 września. Wszechstronne uczestnictwo Airbusa na tegorocznych targach odzwierciedla olbrzymie perspektywy i możliwości rozwoju we wszystkich jego przedsiębiorstwach handlowych, obronnych i usługowych w Polsce i w całym regionie.

 • Samolot z ILOT-u ILX-34 na XXVI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2018.

  W dniach 4-7 września 2018 roku w Kielcach odbędzie się XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Po raz pierwszy podczas MSPO zostanie zaprezentowany model innowacyjnego wielozadaniowego samolotu turbośmigłowego nowej generacji ILX-34, który jest wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Lotnictwa, Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. oraz Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.. Oferta badawczo-rozwojowa Instytutu Lotnictwa zostanie zaprezentowana na stoisku nr D-6 w hali D.

 • Amerykańska armia znów modernizuje śmigłowce Apache i Chinook.

  Ewolucja zamiast rewolucji – tą zasadą bardzo często kierują się amerykańscy wojskowi podczas modernizacji uzbrojenia. Tak też się stało w przypadku dwóch podstawowych śmigłowców wojsk lądowych – uderzeniowych AH-64 Apache oraz transportowych CH-47 Chinook. Zamiast kupować nowe typy maszyn, Amerykanie po raz kolejny zdecydowali o unowocześnieniu służących w linii konstrukcji.

 • Toruń w październiku będzie gościł DroneTech 3rd World Meeting.

  Ośrodek Enterprise Europe Network w Toruniu serdecznie zaprasza producentów, dystrybutorów oraz specjalistów zajmujących się tematyką dronów do udziału w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej, towarzyszącej III edycji Targów DRONETECH , która odbędzie się w dniach 19-20 października 2018 r. na terenie Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Toruniu.

 • Airbus Helicopters dostarcza Bundeswehrze piąty i ostatni H135.

  Airbus Helicopters dostarczył piąty i ostatni śmigłowiec H135, który będzie wykorzystywany przez niemieckie siły zbrojne w Bückeburgu do wstępnego i okresowego szkolenia pilotów. Niemiecki Federalny Urząd ds. Wyposażenia Bundeswehry, Technologii Informacyjnych i Wsparcia (BAAINBw) bierze śmigłowce w leasing. Wszystkie zostały dostarczone przez Airbusa na czas.

 • Poligon Systemów Bezzałogowych - Droniada 2018.

  Jak możemy przeczytać na stronie 5zywiolow.pl po raz piąty odbędzie się słynna Droniada – konkurs dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji. "Skoncentrujemy się na dwóch obszarach ważnych z punktu widzenia branży dronowej: tzw. Urban Space (U-Space) oraz inspekcji infrastruktury liniowej. Droniada to poligon technologiczny, na którym konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i przedsiębiorcom oraz rzeczywisty sprawdzian działań w U-Space." - piszą Organizatorzy.

 • Airbus zaprezentuje na Eurosatory innowacyjne produkty dla nowoczesnej obronności i bezpieczeństwa.

  Airbus Helicopters i Airbus Defence and Space zaprezentują w tym roku podczas paryskiej wystawy Eurosatory, na stoisku C158 w hali 5A, szereg innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa przeznaczonych na rynek globalny.

Top