poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:29

Kolejna Akcja „Serce” wykonana przez załogę samolotu bryza z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Napisane przez DGRSZ
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: DGRSZ Źródło zdjęcia: DGRSZ
Wczoraj, 3 września, po południu, zakończyła się kolejna operacja transportu personelu medycznego z sercem do przeszczepu. To już drugie tego typu zadanie, w ostatnim czasie, wykonane przez załogę samolotu bryza z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Zadanie wsparcia zespołu transplantologów z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie wpłynęło, przed godziną trzecią w nocy, do Dyżurnej Służby Operacyjnej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Zgodnie z obowiązującymi procedurami wytypowano załogę i przygotowano do lotu samolot An-28TD z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego. Start z Babich Dołów, transportowo – desantowej bryzy, dowodzonej przez por. Przemysława Jabłońskiego, nastąpił o godzinie 8.55 i zakończył się lądowaniem na lotnisku Okęcie po godzinie i dziesięciu minutach lotu. Po przyjęciu na pokład personelu medycznego, o godzinie 11.10, Bryza wystartowała do Katowic, gdzie czekał organ do przeszczepu. Lądowanie w Katowicach nastąpiło o godzinie 12.05. Po trzech godzinach na pokład ponownie przyjęto personel medyczny z przeznaczonym do przeszczepu sercem, na które oczekiwał pacjent w Aninie. Bryza wystartowała do Okęcia o godzinie 15.20, gdzie lądowała o 16.15. Po odtworzeniu gotowości załoga powróciła na macierzyste lotnisko o godzinie 18.01.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w akcji „Serce” od wielu lat. Zadanie tego typu wykonała załoga także z 43. Bazy Lotniczej tydzień temu, 27 sierpnia. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu uczestniczą zarówno załogi śmigłowców ratowniczych jak i samolotów patrolowych i transportowych Bryza.

Tekst: BLMW / http://dgrsz.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2017-09-04-kolejna-akcja-serce-w-blmw/
Źródło zdjęcia: DGRSZ

Czytany 938 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:34

Artykuły powiązane

Top