wtorek, 05 wrzesień 2017 14:24

Awanturnik na pokładzie samolotu do Londynu. Musiała interweniować Straż Graniczna

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wczoraj tj. 04.09.2017 r. wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Londynu Luton.

Wczoraj po przylocie samolotu z Londynu funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Straży Granicznej otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się mężczyzna, który podczas rejsu zakłócał porządek stwarzając tym samym bezpośrednie zagrożenie w ruchu lotniczym m.in.: nie wykonując poleceń załogi, spożywając własny alkohol oraz używając wulgarnego słownictwa. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej, awanturnik został wezwany do opuszczenia samolotu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania wydanych poleceń. Na widok czterech funkcjonariuszy, pasażer, którym okazał się być 21 – letni ob. Wielkiej Brytanii, nie był już taki krewki i dobrowolnie opuścił pokład, a następnie został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. Za swoje zachowanie zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze Brytyjczyk został ukarany mandatem karnym.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/aktualnosci/23819,Awanturnik-na-pokladzie-Musiala-interweniowac-Straz-Graniczna.html

Czytany 1076 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 wrzesień 2017 14:28

Artykuły powiązane

Top