środa, 06 wrzesień 2017 10:26

W koszarach hrubieszowskiego pułku powstała nowoczesna wieża spadochronowa.

Napisane przez DGRSZ
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: p. Natalia Sidor / Źródło: DGRSZ Autor zdjęcia: p. Natalia Sidor / Źródło: DGRSZ
Pod koniec sierpnia tj. 29 sierpnia br. został oddany do użytku budynek suszarni spadochronów wraz z wieżą spadochronową, ścianą do nauki podstawowych technik wspinaczki skałkowej oraz symulatorem technik linowych.

W przekazaniu obiektu uczestniczyli: przedstawiciele RZI Lublin, 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu, 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego jako przyszłego użytkownika oraz wykonawca obiektu. 

Wieża spadochronowa będzie użytkowana przez Sekcję Zabezpieczenia Spadochronowo - Desantowego oraz pododdziały dalekiego rozpoznania do treningu praktycznych czynności skoczka spadochronowego, od momentu oddzielenia się od pokładu statku powietrznego do lądowania, jak również czynności skoczka podczas sytuacji awaryjnych. Wysokość wieży i długość lin zjazdowych umożliwia symulację skoku zarówno z wolnym, samoczynnym jak i kombinowanym systemem otwarcia. Suszarnia jako jedyny tego typu obiekt w Wojskach Lądowych służyć będzie do wietrzenia spadochronów oraz suszenia ich po wykonanych skokach do wody.

Zastosowane urządzenia klimatyzacyjne pozwalają uzyskać odpowiednią wilgotność spadochronów potrzebną do przechowywania sprzętu w magazynie i właściwe wietrzenie przed ułożeniem do skoku.
Ponadto Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu pułku będzie realizować na tym obiekcie zajęcia z nauki wspinaczki skałkowej, technik ratowniczych oraz zjazdowych technik linowych.

Autor zdjęcia - p. Natalia Sidor
Autor publikacji:  st. sierż. Andrzej Leśko
Źródło informacji: http://dgrsz.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2017-09-05-nowoczesna-wieza-spadochronowa/

Czytany 1119 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 wrzesień 2017 10:31

Artykuły powiązane

Top