piątek, 08 wrzesień 2017 09:18

Huragany sieją spustoszenie. Przegląd incydentów lotniczych z ostatnich 24 godzin.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
NOAA Łowcy Huraganów przelatują blisko huraganu Irma - 5 wrzesień 2017 / Źródło: Wikimedia Common / Public Domain Free Licence NOAA Łowcy Huraganów przelatują blisko huraganu Irma - 5 wrzesień 2017 / Źródło: Wikimedia Common / Public Domain Free Licence

Od kilku dni na wszystkich branżowych portalach króluje Irma, huragan który spustoszył część Karaibów i zbliża się do Florydy. Pisaliśmy wczoraj o szkodach na wyspie Saint Martin i słynnej plaży Maho. Co ciekawe już dziś na francuskiej części wyspy otwarte zostanie ponownie lotnisko Grand Case.

Poniżej zdjęcia lotniska Księżnej Juliany w Philipsburgu.

https://twitter.com/airlivenet/status/905755941559300097

https://twitter.com/airlivenet/status/905749517491986433

Kolejny problem dla tej części świata może stanowić huragan Jose, który podąża podobnym torem co Irma, jednak jak na razie doczekał się 3 stopnia w 5 stopniowej skali i w okolice Małych Antyli ma dotrzeć w sobotę wieczorem polskiego czasu.

Sama Irma wywołała panikę na Florydzie i okolicznych stanach. Boeing podał, że zamyka od soboty rano swoją fabrykę w North Charleston, zamknięte będą też największe lotniska na Florydzie w Orlando i Miami. Poniżej grafika prezentująca exodus ludności Florydy i turystów z lotniska w Miami.

https://twitter.com/flightradar24/status/905920521740709888

Z innych wieści: na lotnisku w Liverpoolu tuż po wylądowaniu samolotu Wizz Air z Katowic telefon jednego z pasażerów zaczął się palić. W związku z tym pasażerowie opuszczali samolot w asyście strażaków.

W środkowej Kanadzie na jednej z dróg rozbił się niewielki samolot w wyniku czego zginął pilot. Sprawa jest o tyle ciekawa, że ofiara wypadku kilka chwil wcześniej ukradła samolot z pobliskiego lotniska. Jak informuje policja, mężczyzna miał licencję pilota, jednak nie miał pozwolenia właściciela, któremu zabrał samolot. Świadkowie mówią że samolot runął na ziemię z dużą prędkością. Maszyna została doszczętnie zniszczona przez co na zdjęciach cieżko jest określić nawet model samolotu. Policja przypuszcza, że wypadek mógł być samobójstwem.

Przegląd przygotował: Jakub Mrugała

Czytany 775 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 wrzesień 2017 09:31

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top