piątek, 08 wrzesień 2017 09:18

Huragany sieją spustoszenie. Przegląd incydentów lotniczych z ostatnich 24 godzin.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
NOAA Łowcy Huraganów przelatują blisko huraganu Irma - 5 wrzesień 2017 / Źródło: Wikimedia Common / Public Domain Free Licence NOAA Łowcy Huraganów przelatują blisko huraganu Irma - 5 wrzesień 2017 / Źródło: Wikimedia Common / Public Domain Free Licence

Od kilku dni na wszystkich branżowych portalach króluje Irma, huragan który spustoszył część Karaibów i zbliża się do Florydy. Pisaliśmy wczoraj o szkodach na wyspie Saint Martin i słynnej plaży Maho. Co ciekawe już dziś na francuskiej części wyspy otwarte zostanie ponownie lotnisko Grand Case.

Poniżej zdjęcia lotniska Księżnej Juliany w Philipsburgu.

https://twitter.com/airlivenet/status/905755941559300097

https://twitter.com/airlivenet/status/905749517491986433

Kolejny problem dla tej części świata może stanowić huragan Jose, który podąża podobnym torem co Irma, jednak jak na razie doczekał się 3 stopnia w 5 stopniowej skali i w okolice Małych Antyli ma dotrzeć w sobotę wieczorem polskiego czasu.

Sama Irma wywołała panikę na Florydzie i okolicznych stanach. Boeing podał, że zamyka od soboty rano swoją fabrykę w North Charleston, zamknięte będą też największe lotniska na Florydzie w Orlando i Miami. Poniżej grafika prezentująca exodus ludności Florydy i turystów z lotniska w Miami.

https://twitter.com/flightradar24/status/905920521740709888

Z innych wieści: na lotnisku w Liverpoolu tuż po wylądowaniu samolotu Wizz Air z Katowic telefon jednego z pasażerów zaczął się palić. W związku z tym pasażerowie opuszczali samolot w asyście strażaków.

W środkowej Kanadzie na jednej z dróg rozbił się niewielki samolot w wyniku czego zginął pilot. Sprawa jest o tyle ciekawa, że ofiara wypadku kilka chwil wcześniej ukradła samolot z pobliskiego lotniska. Jak informuje policja, mężczyzna miał licencję pilota, jednak nie miał pozwolenia właściciela, któremu zabrał samolot. Świadkowie mówią że samolot runął na ziemię z dużą prędkością. Maszyna została doszczętnie zniszczona przez co na zdjęciach cieżko jest określić nawet model samolotu. Policja przypuszcza, że wypadek mógł być samobójstwem.

Przegląd przygotował: Jakub Mrugała

Czytany 996 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 wrzesień 2017 09:31

Artykuły powiązane

 • Policja apeluje o rozwagę do sympatyków lotnictwa.

  Z każdym rokiem turystyka lotnicza staje się coraz bardziej popularna. Kolejne osoby szkolą się, by unieść w niebo swe dziecięce fantazje. Nie zapominajmy, że doświadczenie może być dla nas takim samym ratunkiem jak zgubą. Rutyna bywa największym zagrożeniem, o czym niestety przekonali się w ostatnich dniach doświadczeni piloci ze Śląska.

 • Akt oskarżenia w sprawie wypadku z udziałem szybowców w Pile.

  Prokuratura Rejonowa w Pile skierowała akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S., oskarżonemu o spowodowanie wypadku lotniczego podczas zawodów szybowcowych w Pile. - taki komunikat umieszczono na stronie Prokuratury Krajowej.

 • Podpisanie porozumienia z PKBWL o współpracy w zakresie zdarzeń lotniczych.

  W dniu 8 czerwca 2018 r.  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pan Piotr Samson oraz Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Pan Andrzej Lewandowski, podpisali w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego porozumienie o współpracy w zakresie zdarzeń lotniczych.  

 • Tragiczny wypadek paralotniarza na terenie Żeromina w gminie Tuszyn.

  Do tragicznego wypadku doszło 31 maja 2018 roku na terenie Żeromina w gminie Tuszyn. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn 33-letni łodzianin odbywający samotny lot motoparalotnią, runął na ziemię z wysokości kilkudziesięciu metrów. Niestety poniósł śmierć na miejscu. Sprawę badają tuszyńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim.

 • Samolot KR-030 wyprodukowany w Krośnie z amerykańską nagrodą.

  Na odbywajacych się na Florydzie wystawie lotniczej SUN ‘n FUN INTERNATIONAL FLY-IN & EXPO samolot KR-030, wyprodukowany w Krośnie w firmie Ekolot, a prezentowany na wystawie przez dystrybutora Ekolotu w USA Pana  Krisa Siuba, zdobył pierwsze miejsce w konkursie.

 • Wypadek amerykańskiego śmigłowca piechoty morskiej, zginęło 4 osoby.

  Jak podają największe amerykańskie portale informacyjne, min. bnonews.com, śmigłowiec Super Stallion C-53E amerykańskiego korpusu piechoty morskiej, rozbił się w południowej Kalifornii niedaleko granicy z Meksykiem. Zginęła cała, czteroosobowa załoga znajdująca się na pokładzie. Przyczyna katastrofy nie jest znana.

 • Sukces młodych konstruktorów z dęblińskiej Szkoły Orląt!

  W dniach 9-11 marca 2018 r. w Lakeland na Florydzie odbyły się zawody SAE Aero Design East, które polegały na zbudowaniu jak najlżejszego modelu zdolnego do uniesienia możliwie największego ładunku. Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych godnie reprezentowało Naukowe Koło Młodych Konstruktorów - na 77 drużyn z całego świata zajęli piąte miejsce, natomiast wśród zespołów z Europy osiągnęli zaszczytne - pierwsze miejsce!

 • Przegląd incydentów i wypadków lotniczych ostatnich dni. Psi problem w samolocie.

  Na Filipinach na północ od stolicy kraju Manilli doszło do katastrofy samolotu lokalnych linii lotniczych Lite Air Express. Maszyna Piper PA-32 rozbiła się krótko po starcie z lokalnego lotniska. Wrak maszyny znaleziono w zgliszczach domu mieszkalnego. Zginęło 5 osób na pokładzie i 5 osobowa rodzina na ziemi, ponadto 2 osoby zostały ranne.

 • Śmigłowiec Mi-2 z 49. Bazy Lotniczej zahaczył o linię energetyczną.

  19 marca, około godziny 16.30, doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem śmigłowca Mi-2 z 49. Bazy Lotniczej. W trakcie wykonywania lotu szkolnego na małej wysokości, w okolicy miejscowości Lędowo, maszyna zahaczyła o linię energetyczną.

 • Koszmar każdego kontrolera ruchu lotniczego. To nie dzieje się na prawdę...

  Jedna ze scen z filmu "2:22" robi ogromne wrażenie nie bez powodu. Ostatnio w mediach społecznościowych "krąży" film pokazujący niebezpieczną sytuację na lotnisku widzianą oczami kontrolerów ruchu lotniczego.

Top