wtorek, 12 wrzesień 2017 08:15

Udaremniona próba wjazdu na fałszywych dokumentach na lotnisku im. Fryderyka Chopina.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend funkcjonariusze z PSG Warszawa-Okęcie udaremnili próbę wjazdu do Polski na podstawie fałszywych dokumentów dwóm ob. Iranu.

W sobotę (09.09.2017 r.) na warszawskim Lotnisku Chopina po przylocie samolotu z Tbilisi do odprawy paszportowej zgłosiły się dwie kobiety, okazując kolejno do kontroli włoski i hiszpański paszport. Dokumenty od razu wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności, w szczególności strony personalizacyjne obu paszportów z zamieszczonym wizerunkiem kobiet, które wykonano metodą odbiegającą od oryginału, a także szereg innych cech w zabezpieczeniach samego dokumentu. W toku dalszych czynności kobiety przyznały się, że są ob. Iranu okazując dobrowolnie swoje oryginalne paszporty. Cudzoziemki odmówiły złożenia wyjaśnień, co do okoliczności w jakich weszły w posiadanie fałszywych dokumentów. Jednakże funkcjonariusze SG ustalili, że miejscem docelowym podróży kobiet miał być Amsterdam.

Iranki usłyszały zarzuty za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 264 § 2 k.k. w zb. z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Ponadto z uwagi na fakt, że nie spełniały warunków na wjazd na terytorium RP, wydano im decyzje administracyjne o odmowie wjazdu. Tego samego dnia w godzinach wieczornych  odleciały do Tbilisi.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl,Udaremniona-proba-wjazdu-na-falszywych-dokumentach.html

Czytany 301 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 wrzesień 2017 08:18

Artykuły powiązane

 • Lotnisko Chopina liderem wzrostu w Unii Europejskiej.
  W opublikowanym przez międzynarodowe stowarzyszenie europejskich lotnisk, ACI Europe  komunikacie  nt. ruchu lotniczego nasz port pod względem wzrostu liczby obsłużonych pasażerów zajął trzecie miejsce w swojej grupie. Pod tym względem od początku roku znajdujemy się w ścisłej czołówce i jesteśmy jednocześnie najszybciej rozwijającym się lotniskiem w tej kategorii spośród lotnisk Unii Europejskiej.
 • Można już obejrzeć Malucha dla Toma Hanksa na Lotnisku Chopina.
  Tylko do czwartku, 23 listopada na Lotnisku Chopina w Warszawie w hali odlotów pomiędzy strefami D i E, przy strefie PLL LOT będzie można odwiedzać ekspozycję wyjątkowego Fiata 126p, który za kilka dni poleci bezpośrednio do Los Angeles, gdzie zostanie wręczony wybitnemu hollywoodzkiemu aktorowi Tomowi Hanksowi.
 • Akcja na lotnisku w Modlinie i Warszawie. Jeden pasażer nie poleciał drugi wylądował w areszcie.

  Przedwczoraj tj.13.11.2017 r.na lotnisku F. Chopina oraz Warszawa-Modlin doszło do incydentów, które zakończyły się w jednym przypadku wycofaniem z rejsu i postawieniem zarzutu krewkiemu pasażerowi za znieważenie funkcjonariusza oraz zatrzymaniem i osadzeniem w areszcie poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości 27-latka. W obydwu zdarzeniach zmuszeni byli interweniować funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z placówek Straży Granicznej.

 • Rekord Lotniska im. Fryderyka Chopina z 2016 roku został pobity.
  W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku na Lotnisku Chopina obsłużono więcej pasażerów, niż w całym roku ubiegłym. Do końca października z warszawskiego portu skorzystało 13 mln 480 tys. pasażerów. To o ponad 24 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem  roku poprzedniego, a także o ponad 5 proc. więcej od całorocznego wyniku za 2016.
 • Nie wykonywał poleceń załogi - został ukarany mandatem.

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Zurichu.

 • Święto Niepodległości na Lotnisku Chopina.
  99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości nie przejdzie niezauważona na warszawskim lotnisku. Ponad sto monitorów z specjalną grafiką, dziesiątki flag oraz biało czerwone kotyliony dla służb i pracowników lotniska.
 • Nowe kierunki z Lotniska Chopina w sezonie zimowym.
  W poprzedni weekend przestawiliśmy zegarki na czas zimowy. Dla pasażerów zmiana była praktycznie niewielka, natomiast dla lotniska oznacza to również zmianę rozkładu połączeń. Już w najbliższym czasie na pasażerów czeka kilka nowych tras z Lotniska Chopina w Warszawie.
 • Trzy interwencje wobec podróżnych, którzy przesadzili z alkoholem.

  W miniony weekend funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej trzy razy interweniowali wobec agresywnych pasażerów. W każdym przypadku przyczyną aroganckiego zachowania podróżnych był stan wskazujący na upojenie alkoholowe.

 • Lotnisko im. Fryderyka Chopina przygotowane do zimy.
  Doświadczeni pracownicy i ponad czterdzieści specjalistycznych pojazdów obsługiwanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu pozostanie przez najbliższe pół roku w gotowości do walki z zimą na Lotnisku Chopina w Warszawie. 
 • Większa częstotliwość rejsów z Lotniska Chopina do Zielonej Góry.
  Od jutra, 18 października, PLL LOT uruchamiają dodatkowy rejs z Warszawy do Zielonej Góry. Dzięki temu liczba lotów do portu Babimost wzrasta do 6 tygodniowo.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top