wtorek, 12 wrzesień 2017 08:15

Udaremniona próba wjazdu na fałszywych dokumentach na lotnisku im. Fryderyka Chopina.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend funkcjonariusze z PSG Warszawa-Okęcie udaremnili próbę wjazdu do Polski na podstawie fałszywych dokumentów dwóm ob. Iranu.

W sobotę (09.09.2017 r.) na warszawskim Lotnisku Chopina po przylocie samolotu z Tbilisi do odprawy paszportowej zgłosiły się dwie kobiety, okazując kolejno do kontroli włoski i hiszpański paszport. Dokumenty od razu wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności, w szczególności strony personalizacyjne obu paszportów z zamieszczonym wizerunkiem kobiet, które wykonano metodą odbiegającą od oryginału, a także szereg innych cech w zabezpieczeniach samego dokumentu. W toku dalszych czynności kobiety przyznały się, że są ob. Iranu okazując dobrowolnie swoje oryginalne paszporty. Cudzoziemki odmówiły złożenia wyjaśnień, co do okoliczności w jakich weszły w posiadanie fałszywych dokumentów. Jednakże funkcjonariusze SG ustalili, że miejscem docelowym podróży kobiet miał być Amsterdam.

Iranki usłyszały zarzuty za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 264 § 2 k.k. w zb. z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Ponadto z uwagi na fakt, że nie spełniały warunków na wjazd na terytorium RP, wydano im decyzje administracyjne o odmowie wjazdu. Tego samego dnia w godzinach wieczornych  odleciały do Tbilisi.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl,Udaremniona-proba-wjazdu-na-falszywych-dokumentach.html

Czytany 433 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 wrzesień 2017 08:18

Artykuły powiązane

 • Mąż z fałszywym paszportem na pomoc żonie z podrobionym paszportem na lotnisku w Modlinie.

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Warszawa-Modlin we wtorek (13.02.2018r.), zatrzymali kobietę, która podawała się za obywatelkę Grecji. Jak się okazało następnego dnia z Aten wyruszył jej na pomoc mąż.

 • Zapalił papierosa na pokładzie. Został ukarany.

  25-lelni pasażer został ukarany mandatem przez funkcjonariuszy Straży Granicznej za zakłócanie porządku na pokładzie samolotu. Mężczyzna nie potrafił odmówić sobie zapalenia papierosa w trakcie rejsu.

 • Nowe udogodnienia dla dzieci na lotnisku Chopina.
  Z myślą o wygodzie najmłodszych pasażerów otwarty został dwupoziomowy plac zabaw, pierwszy z trzech, które pojawią się na terenie Lotniska Chopina. Pozostałe dwa, które znajdą się w Strefie Schengen i Non Schengen, zostaną udostępnione dzieciom jeszcze w lutym.
 • Jak w czeskim filmie? W Modlinie Czech udawał Polaka.

  W miniony weekend funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali mężczyznę podającego się za obywatela Polski. Jak się okazało podróżował z dokumentami innej osoby.

 • Ryanair: Rozbudowę Modlina blokuje Lotnisko Chopina.

  Ryanair potwierdził wczoraj (19 stycznia), że w ciągu najbliższych 5 lat podwoi liczbę pasażerów przewożonych na swoich lotach do Warszawy z 3 do 6 milionów rocznie.  Aby obsłużyć taki poziom ruchu, w porcie lotniczym Warszawa Modlin niezbędna jest rozbudowa infrastruktury, którą od prawie dwóch lat bezprawnie blokuje konkurujące z Modlinem lotnisko Warszawa Chopin.

 • Dziś podpisanie listu intencyjnego. Sadków ma odciążyć Okęcie.

  Państwowe Porty Lotnicze chcą inwestować na Sadkowie. Dziś ma być list intencyjny w tej sprawie.

 • Incydent z Dash SP-EQG LOT-u już miesiąc wcześniej?

  Wczoraj na lotnisku w Warszawie awaryjnie wylądował LOTowski Dash 8-400 z Krakowa. Wg pierwszych informacji które zostały podane tuż po wypadku, podczas lądowania złożyła się przednia goleń podwozia przez co maszyna uderzyła dziobem o płytę lotniska. Jak do tej pory nie zostało jednoznacznie wyjaśnione czy przednia goleń złożyła się podczas lądowania, czy też piloci próbowali wysunąć podwozie przed podejściem do lądowania ale im się to nie udało i stąd decyzja o awaryjnym lądowaniu.

 • Czas planowania i podsumowania na warszawskim Okęciu.
  Żołnierze i pracownicy RON 1. Bazy Lotnictwa Transportowego uczestniczyli w odprawie inauguracyjnej roku szkoleniowego 2018. Dowódca bazy – płk pil. Stanisław Kondrat postawił zadania, określił priorytety oraz ukierunkował działalność bazy.
 • 3570 zł grzywny i mandat 500 zł dla pijanego pasażera.

  W ubiegłym tygodniu w piątek 35-letni mężczyzna nie został wpuszczony na pokład samolotu odlatującego do Londynu. Niedoszły pasażer został poinformowany przez koordynatora rejsu, że przyczyną takiej decyzji jest jego agresywne zachowanie i stan wskazujący na upojenie alkoholowe. To był jednak tylko początek jego możliwości.

 • Ewakuacja na Lotnisku Chopina. Bagaż pozostawiony bez opieki.

  Pozostawiony bez opieki bagaż był przyczyną wczorajszej ewakuacji na warszawskim Lotnisku Chopina.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top