wtorek, 12 wrzesień 2017 08:15

Udaremniona próba wjazdu na fałszywych dokumentach na lotnisku im. Fryderyka Chopina.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend funkcjonariusze z PSG Warszawa-Okęcie udaremnili próbę wjazdu do Polski na podstawie fałszywych dokumentów dwóm ob. Iranu.

W sobotę (09.09.2017 r.) na warszawskim Lotnisku Chopina po przylocie samolotu z Tbilisi do odprawy paszportowej zgłosiły się dwie kobiety, okazując kolejno do kontroli włoski i hiszpański paszport. Dokumenty od razu wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności, w szczególności strony personalizacyjne obu paszportów z zamieszczonym wizerunkiem kobiet, które wykonano metodą odbiegającą od oryginału, a także szereg innych cech w zabezpieczeniach samego dokumentu. W toku dalszych czynności kobiety przyznały się, że są ob. Iranu okazując dobrowolnie swoje oryginalne paszporty. Cudzoziemki odmówiły złożenia wyjaśnień, co do okoliczności w jakich weszły w posiadanie fałszywych dokumentów. Jednakże funkcjonariusze SG ustalili, że miejscem docelowym podróży kobiet miał być Amsterdam.

Iranki usłyszały zarzuty za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 264 § 2 k.k. w zb. z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Ponadto z uwagi na fakt, że nie spełniały warunków na wjazd na terytorium RP, wydano im decyzje administracyjne o odmowie wjazdu. Tego samego dnia w godzinach wieczornych  odleciały do Tbilisi.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl,Udaremniona-proba-wjazdu-na-falszywych-dokumentach.html

Czytany 693 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 wrzesień 2017 08:18

Artykuły powiązane

 • Awantura i próba otwarcia drzwi awaryjnych samolotu lecącego z Kanady.

  Mandatem 500 zł został ukarany 55-letni mężczyzna, który zakłócał porządek na pokładzie samolotu lecącego z Toronto. Wobec krewkiego pasażera musieli interweniować funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie.

 • Blisko 12 milionów pasażerów na Lotnisku Chopina.

  lisko 12 milionów osób zostało obsłużonych na Lotnisku Chopina od stycznia do końca sierpnia 2018 roku. To wzrost o 14 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Prawie 11 milionów pasażerów to uczestnicy ruchu międzynarodowego.

 • Ograniczenia na drodze startowej nr 1 na Lotnisku Okęcie.
  W dniach 3-9 września, do godziny 19.00, w związku z pracami remontowymi na drodze kołowania L, ograniczony zostanie ruch na drodze startowej nr 1 (kierunki 11/29).
 • Aż 8 fałszywych stempli w paszporcie Rosjanki ujawnionych na lotnisku Chopina.

  W paszporcie obywatelki Rosji funkcjonariusze Straży Granicznej na warszawskim Lotnisku Chopina ujawnili 8 sfałszowanych stempli. Kobiecie odmówiono wjazdu na terytorium RP.

 • Ponad 1300 osób ewakuowano na Lotnisku Chopina.

  W ubiegły weekend trzykrotnie musieli interweniować pirotechnicy z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Przyczyną były pozostawione bez opieki bagaże.

 • Blisko dwa miliony pasażerów w lipcu na Lotnisku Chopina.
  Ponad 1,9 mln pasażerów obsłużono na Lotnisku Chopina w pierwszym miesiącu wakacji 2018 r. Na bardzo dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym (głównie tranzytowym).
 • Sąd oddalił wniosek o zabezpieczenie powództwa LTR przeciwko PPL i PHZ Baltona S.A.
  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek o zabezpieczenie powództwa „Lagardere Travel Retail” przeciwko Przedsiębiorstwu Państwowemu „Porty Lotnicze” i PHZ Baltona S.A. Potwierdza to słuszność argumentów przytaczanych w tej sprawie przez PPL, zarządzającego Lotniskiem Chopina i powierzchniami handlowymi, o których wynajęcie bezskutecznie zabiegał LTR.
 • Wystartowała V edycja programu stażowego "Zostań mechanikiem wyższych lotów".

  2 lipca 2018 roku wystartowała V edycja autorskiego programu stażowego organizowanego przez LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) – „Zostań mechanikiem wyższych lotów”. W tym roku uruchomiliśmy aż dwie edycje naszego stażu. IV edycja programu rozpoczęła się na początku bieżącego roku. Spośród setek chętnych wybieraliśmy najzdolniejszych absolwentów szkół technicznych oraz uczelni wyższych, aby mogli uczyć się zawodu mechanika lotniczego w jednej z największych w Europie baz technicznych obsługującej samoloty pasażerskie. Dziewięciu szczęśliwców to absolwenci Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Policealnej Szkoły Samochodowej w Warszawie.

 • Paszport pełen podrobionych stempli kontroli granicznej na lotnisku Okęcie.

  Sześć podrobionych odbitek stempli duńskiej, litewskiej oraz czeskiej kontroli granicznej ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie w paszporcie młodej Ukrainki podróżującej do Odessy. Kobieta usłyszała zarzuty posługiwania się sfałszowanym dokumentem oraz przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Dzisiaj otrzyma decyzję zobowiązującą ją do powrotu.

 • Idą upały a na Lotnisku Chopina bezpłatna woda do picia.
  Lato, wakacje i upały to okres, kiedy szczególnie musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Przypominamy, że w strefie zastrzeżonej terminala Lotniska Chopina są udostępnione źródełka z bezpłatną wodą pitną dla pasażerów.
Top