piątek, 15 wrzesień 2017 13:07

Zawody Speed Star w Gliwicach „Antek – Gliwicka Gwiazda” odbędą się w ostatni weekend września.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie poglądowe: Autor: SkyMaja (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons Zdjęcie poglądowe: Autor: SkyMaja (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego zapasza do udziału w zawodach Speed Star – „Antek – Gliwicka Gwiazda”, które odbedą się 30.09.2017 r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego.

Konkurencja polega na utworzeniu w jak najkrótszym czasie 5 osobowej gwiazdy. Po utworzeniu gwiazdy drużyna może wykonać sekwencje figur (gwiazda + 2 figury). Utworzenie każdej figury daje bonifikatę 1s (od czasu utworzenia pierwszej gwiazdy). Losowanie zestawu figur do każdej kolejki odbędzie się w dniu zawodów. Figury do losowania TUTAJ.

Skoki będą wykonywane z samolotu An-2 z wysokości 2500m, czas mierzony 25s. Wysokość skoku może być obniżona do 2200m z czasem pracy 20s.

Drużyna składa się z 5 „gwiazdorów” i kamerzysty. Kamerzysta może być członkiem więcej niż jednej drużyny. W zawodach może uczestniczyć maksymalnie 8 drużyn (decyduje kolejność zgłoszeń). Kolejność skoku drużyn będzie losowana w dniu zawodów. Ilość przewidywanych kolejek skoków: minimum 2, maksimum 5.

Start pierwszej kolejki o godz. 10:00.

Zapraszamy fanów lotnictwa i sportów spadochronowych na lotnisko Aeroklubu Gliwickiego. Będzie na co popatrzeć.

Więcej informacji na stronie www.spadochrony.gliwice.pl.

Źródło informacji: http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/zawody-speed-star-w-gliwicach-antek-gliwicka-gwiazda-30-09-2017/

Czytany 472 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 wrzesień 2017 13:21

Artykuły powiązane

 • Chronometrażyści potrzebni od zaraz. Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych.

  Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego za prośbę Organizatorów Mistrzostw Świata FAI Modeli Kosmicznych, które są organizowane w tym roku w Polsce (Lotnisko Kruszyn), w dniach 29 lipca – 4 sierpnia, zwraca się do osób posiadających uprawnienia sędziego chronometrażysty z propozycją pracy w komisjach sędziowskich, podczas tej prestiżowej imprezy.

 • Służy w Aeroklubie Gdańskim. Nastał czas na odnowę Antka.

  "Odnówmy razem latającego Antka" - pod takim hasłem Aeroklub Gdański zachęca do wsparcia finansowego akcji remontu pomorskiego Antka, która lata już z nimi 50 lat!

 • Balonowe Mistrzostwa Polski - Olsztyn/Janów.

  Jak możemy przeczytać na profilu wydarzenia na facebook mistrzostwa będą niezwykłym połączeniem sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności.

 • Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych kl. F1N w Krakowie.
  Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne SOWINIEC, Młodzieżowy Dom Kultury i Dom Harcerza zapraszają na Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych kl. F1N zaliczane do Pucharu Polski.
 • Sebastian Kawa: Znów tam gdzie trudno spotkać kondora.

  Korzystna pogoda i dobre wyniki wczorajszego wyścigu zachęciły task settera do ponownego wysłania zawodników tam, gdzie nie latają kondory. Nie latają bo nie maja po co. Na gołych kamiennych ścianach i lodowcach nie spotkasz nawet karaczana.

 • W Ośrodku Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego w Poznaniu zakończył się sezon skoków spadochronowych.

  Ośrodek Szkolenia Wysokościowo Ratowniczego i Spadochronowego zakończył trwające od marca spadochronowe szkolenie specjalistów służby wysokościowo-ratowniczej i treningi Reprezentacji Wojska Polskiego. W Ośrodku w 2017 roku wykonano bezpiecznie 2666 skoków spadochronowych w tym między innymi pokazowe skoki z flagami.

 • Młodzi modelarze AZZ UKS „Jedynka” Hrubieszów na zawodach w Bochni.

  Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, „IV Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o Puchar Prezesa Kopalni Soli” w Bochni odbyły się 3 grudnia 2017 r.

 • Dwaj B.A.S.E. Jumperzy wsiedli do samolotu w powietrzu.

  Pamiętacie jak James Bond w odcinku pt: "Goldeneye" skacze w przepaść za Pilatusem PC-6/B2-H4 Turbo-Porter i po krótkim pościgu wskakuje w locie do środka tego samolotu? Scena ta rozgrywała się na autentycznym lotnisku Courchevel, usytuowanym we francuskich Alpach. Po 22 latach od sfilmowania tej zapierającej dech w piersiach scenie Fred Fugen i Vince Reffet skoczyli w przepaść, a wylądowali w samolocie zupełnie jak 007. Redakcja Redbull.pl zapytała ich jak do tego doszło.

 • Najszybciej latającym w tunelu człowiekiem na świecie jest 16-letni Polak.

  Ponad 200 zawodników z 23 krajów uczestniczyło w drugich halowych mistrzostwach świata w akrobacjach powietrznych - bez spadochronów. Impreza odbyła się w Kanadzie. Chociaż większość złotych medali zgarnęli Francuzi, w kilku kategoriach - indywidualnie i zespołowo - polscy zawodnicy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsca.

 • 55 Latawcowe Mistrzostwa Polski 2017 zakończone.

  W minioną sobotę, 21 października 2017 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyły się 55. Latawcowe Mistrzostwa Polski w klasie FLP i FLS pn. „Świeto Latawca 2017”, które odbyły się przy wsparciu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Włocławek.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top