niedziela, 17 wrzesień 2017 13:38

Fundacja Airbus i francuski Czerwony Krzyż niosą pomoc ofiarom huraganu Irma.

Napisane przez Airbus Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Airbus Press Room Źródło zdjęcia: Airbus Press Room

Fundacja Airbus i francuski Czerwony Krzyż wysłały samolot testowy Airbus A350 XWB z 30 tonami zaopatrzenia i 84-osobowym zespołem medycznym z Francji do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie. Zaopatrzenie obejmuje generatory, maszyny do odkażania wody, lampy słoneczne, łóżka i moskitiery. Jest przeznaczone dla ofiar huraganu Irma na wyspach Saint-Martin i Saint-Barthélémy oraz do późniejszej dystrybucji na Karaibach.

Samolot opuścił Tuluzę rano 13 września i poleciał na paryskie lotnisko im. Charlesa de Gaulle’a, gdzie wziął na pokład 84-osobowy zespół medyczny i 30 ton sprzętu dostarczonego przez francuski Czerwony Krzyż. A350 XWB wystartował o godzinie 15:45 czasu lokalnego i ma przybyć do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie o 18:30 czasu lokalnego. Zabierze z powrotem niemal 200 osób ewakuowanych z dotkniętych katastrofą wysp.

Po przejściu huraganu Irma rządy wykorzystały kilka produktów firmy Airbus, aby przynieść pomoc poszkodowanemu regionowi: rządy niemiecki, brytyjski i francuski użyły trzech samolotów A400M do transportu zaopatrzenia i personelu na Karaiby, niemieckie Siły Lotnicze wysłały na Florydę samolot A340 ze sprzętem do wsparcia technicznego i logistycznego. Ponadto organizacje niosące pomoc ofiarom otrzymały dostęp do obrazów satelitarnych na mocy Międzynarodowej Karty Przestrzeni Kosmicznej i Kataklizmów. Airbus Aerial zapewnia firmom ubezpieczeniowym bezpłatny wstępny dostęp do swojej biblioteki map lotniczych oraz narzędzi do analiz danych z poszkodowanych regionów, aby przyspieszyć likwidację szkód. Skontaktowano się też z lokalnymi operatorami helikopterów, którzy są gotowi pomagać w ocenie zniszczeń i innych misjach.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Press

Czytany 528 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 wrzesień 2017 13:51

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top