niedziela, 17 wrzesień 2017 14:07

Jedyna na świecie latająca makieta pierwszego samolotu w Targach Kielce.

Napisane przez Targi Kielce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Targi Kielce / Model Kit Expo Źródło zdjęcia: Targi Kielce / Model Kit Expo

Targi Modelarstwa Redukcyjnego MODEL KIT EXPO będą okazją do zobaczenia wielu znanych modeli samolotów i modeli pływających. Wśród zgromadzonych „okazów” będzie między innymi Flyer I, zwany także Wright Flyer. Był to pierwszy samolot silnikowy na świecie, który swój dziewiczy lot odbył w 1903 roku.

Od 7-8 października w Targach Kielce podczas MODEL KIT EXPO zostanie zaprezentowana jego jedyna na świecie latająca makieta. To konstrukcja własna, która jest w posiadaniu kieleckiego muzeum.   

Będzie też można zobaczyć wśród zbiorów samolot Messerschmit BF109 (rozpiętość – 1830 mm, silnik benzynowy 33 ccm, masa – 7,5 kg) oraz Jak 54 ( rozpiętość 2400 mm, silnik benzynowy 60 ccm, masa – 8 kg). Wszyscy ,którzy odwiedzą Targi będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się modelowi Łaowczkin Ła-9 ( rozpiętość -1860 mm, silnik benzynowy 33 ccm, masa – 7,5 kg) a także modelowi polskiego motoszybowca Pegaz, konstrukcji własnej ( rozpiętość 2500 mm, napęd elektryczny). Wszystko wskazuje na to, że w Kielcach pojawi się również model Swordfish, który jeszcze jest w trakcie budowy, jednak powinien być gotowy na październikowe targi (jego rozpiętość to 2100 mm. silnik benzynowy 30 ccm, masa ok. 10 kg).

Oprócz modeli latających w Targach Kielce podczas  będzie można podziwiać jeszcze wiele innych, między innymi pływający Katamaran Krab ( długość – 1000 mm, pow. żagla 0,53 m2).

Źródło informacji: http://www.targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,jedyna-na-swiecie-latajaca-makieta-pierwszego-samolotu-w-targach-kielce,21677.chtm

Czytany 762 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 wrzesień 2017 14:25

Artykuły powiązane

 • Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Redukcyjno-Latających w Dęblinie.

  Aeroklub „Orląt” w Dęblinie, Urząd Miasta Dęblin, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, 41 Baza Lotnictwa Szkolnego, Naukowe Koło Młodych Konstruktorów WSOSP, Starostwo Powiatowe w Rykach zapraszają na Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Redukcyjno-Latających które odbędą się w Dęblinie w dniach 15-17 czerwca 2018 r.

 • Sukces młodych konstruktorów z dęblińskiej Szkoły Orląt!

  W dniach 9-11 marca 2018 r. w Lakeland na Florydzie odbyły się zawody SAE Aero Design East, które polegały na zbudowaniu jak najlżejszego modelu zdolnego do uniesienia możliwie największego ładunku. Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych godnie reprezentowało Naukowe Koło Młodych Konstruktorów - na 77 drużyn z całego świata zajęli piąte miejsce, natomiast wśród zespołów z Europy osiągnęli zaszczytne - pierwsze miejsce!

 • Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2018.

  Już dziś Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego zaprasza dzieci z całej Polski do udziału w Mistrzostwach Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze w klasie F7A/M 2018 pn. 31. Mały Puchar Gordona Bennetta, które odbędą się w dniu 25 Marca 2018 na Lotnisku Kruszyn koło Włocławka.

 • Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych w Suwałkach.

  W niedzielę, 18 lutego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbędą się zawody modeli halowych. Do rywalizacji o tytuł najlepszego modelarza lotniczego w klasie F1N przystąpią zawodnicy z całej Polski.

 • Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych kl. F1N w Krakowie.
  Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne SOWINIEC, Młodzieżowy Dom Kultury i Dom Harcerza zapraszają na Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych kl. F1N zaliczane do Pucharu Polski.
 • Zmarł Jerzy Kosiński – Nestor modelarstwa lotniczego w Polsce.

  Na stronie Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego pojawiła się bardzo smutna wiadomość: - W nocy z 6/7 grudnia odszedł na zawsze nasz wspaniały Kolega Jurek Kosiński (1936-2017) – Nestor polskiego modelarstwa lotniczego (z najstarszym numerem licencji POL-0014), utytułowany zawodnik – indywidualny Wicemistrz Świata i drużynowy Mistrz Świata w klasie F1B w roku 1961.

 • Młodzi modelarze AZZ UKS „Jedynka” Hrubieszów na zawodach w Bochni.

  Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, „IV Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o Puchar Prezesa Kopalni Soli” w Bochni odbyły się 3 grudnia 2017 r.

 • SprintAir zorganizował konkurs dla Wielbicieli lotniczych modeli.

  Linie lotnicze SprintAir zorganizowały dość ciekawy konkurs w którym do wygrania są całkiem sporych rozmiarów modele samolotów ATR72 (widzieliśmy je na Nocy w ILOT na stoisku SprintAir).

 • Lotniczy weekend w Targach Kielce już 7 i 8 października.

  Blisko 1500 sympatyków paralotni, szybowców, samolotów ultralekkich oraz wszelkiego latającego sprzętu i akcesoriów lotniczych odwiedziło Targi Kielce podczas premierowej PARAGIEŁDY połączonej z TLL - Targami Lotnictwa Lekkiego w roku 2016. W tym roku proponujemy nową formułę wydarzenia, rozszerzoną o sporty ekstremalne, czyli FUN & EXTREME oraz Model KIT Expo - Targi Modelarstwa Redukcyjnego.

 • Kukułka będzie atrakcją Targów Lotnictwa Lekkiego – jej historia jest jak z filmu!

  Samolot-legenda, składany z części szybowców w zwykłym mieszkaniu w bloku… Jej konstruktor uciekł nim z PRL-u. Słynna Kukułka na codzień stoi w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, od 7-8października będzie można ją podziwiać w Targach Kielce na Targach Lotnictwa Lekkiego.

Top