niedziela, 17 wrzesień 2017 15:12

Nato Days w Ostrawie w tym roku nie rozpieściły pogodą.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka
Pogoda w tym roku nie rozpieszcza milośników lotnictwa i ostrawskich pokazów. Zawsze jednak warto przyjechać chociaż dla kilku "smaczków" na Dni Nato w Ostrawie.
- Niestety dwa najbardziej ciekawe punkty programu zostały wczoraj odwołane. Dassault Mirage z powodu awarii musiał zaraz po starcie lądować a Saudi Hawks z powodu złych warunków atmosferycznych musieli zrezygnować ze startu. Dziś natomiast z powodu niskiej podstawy chmur także odwołano większość pokazów. Na niebie do mojego wyjazdu pojawiły się na niebie tylko śmigłowce - Pisze prosto z Ostrawy Małgorzata Konopka z Aviation24.pl.

ostrawa nato day

 

ostrawa nato day

 

ostrawa nato day


- Moim zdaniem sobota wypadła blado. Bardzo słabe nagłośnienie, bardzo długie przerwy między pokazami dynamicznymi, które wg rozpiski powinny się odbywać z króciutkimi przerwami. Zespół z Arabii Saudyjskiej nie wystartował do godziny 16:00 (planowo 15:25), a niektóre pokazy były przelotami. Kompletny brak informacji i oznakowań, mało map, a długa ścieżka zrobiona na podmokłej, śliskiej trawie to porażka, która zagrażała bezpieczeństwu. Obsługa nie potrafiła odpowiedzieć na zadane po angielsku pytanie i tylko spoglądała wzrokiem "zostawcie mnie w spokoju". Wielkim minusem był brak darmowych toalet i brak dostępu do czystej wody pitnej. Nie było do końca wiadomo, co dzieje się na płycie lotniska. Jeśli chodzi o plusy, to bardzo ładna była wystawa statyczna, było również bardzo czysto, wejście było sprawne. Kiepska aura nie sprzyjała organizatorom. Raczej nie odwiedzę tej imprezy jeszcze raz - jest bardzo komercyjna i w porównaniu do eventów lotniczych (w tym wojskowych) w naszym kraju wypada słabo. - Taką opinię wyraziła Ewa, która była pierwszy raz na pokazach w Ostrawie. - Trochę zdjęć udostępniam poniżej.

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

Być może jedynym sposobem, aby nie żałować wyjazdu na pokazy w Ostrawie było znalezienie dobrej miejscówki w pobliżu lotniska, tak jak to robi wielu Spotterów co roku. Czytając również komentarze innych uczestników na facebooku czy innych forach lotniczych Air Show w Radomiu mimo braku licznych w poprzednich latach wojskowych grup akrobacyjnych wypadło z perspektywy czasu rewelacyjnie, pod względem organizacyjnym .... i jak również pogodowym :-).

A jakie są wasze spostrzeżenia o Nato Day w Ostrawie?

Autor: Aviation24.pl / Red
Zdjęcia: Małgorzata Konopka, Ewa (nazwisko Red)

Czytany 1122 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 wrzesień 2017 15:59

Artykuły powiązane

 • Relacja z treningów przed Air Show w Radomiu. Bądźcie z nami!

  Zapewne wielu z Was nie rozpocznie Air Show w Radomiu od soboty. Pokazy w Radomiu przyciągają widzów już od połowy tygodnia, kiedy to trwają przyloty i treningi, a okolice lotniska wypełniają się miłośnikami samolotów.

 • Air Show 2018 w Radomiu. Organizacja ruchu i parkowanie podczas pokazów lotniczych.

  W związku z Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show 2018 w Radomiu, w dniach 25 i 26 sierpnia wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu kołowego. Ulice w rejonie radomskiego lotniska zostaną zamknięte. Wyznaczone będą strefy parkingowe.

 • Podczas Air Show w Radomiu bilety również będzie można kupić w kasach.

  Wychodząc naprzeciw prośbom widzów Air Show w Radomiu Organizatorzy informują, że w dniach pokazów (25 i 26 sierpnia 2018 r.) zostaną jednak uruchomione PUNKTY KASOWE PRZY WEJŚCIACH NA TEREN LOTNISKA.

 • Defilada lotnicza podczas Święta Wojska Polskiego. Zobacz nasz materiał filmowy.

  Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty turbośmigłowe i odrzutowe: PZL-130 Orlik II w formacji klina, M-28 Bryza, An-28, Casa C-295M (klin), C-130 Hercules, M-346 Bielik, F-16 Jastrząb oraz samoloty do transportu VIP Gulfstream G-550 i Boeing B-737, każdy eskortowany przez parę F-16. Samolotom z biało-czerwoną szachownicą towarzyszyły C-130 Hercules z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i Rumunii.

 • Najpierw przelecą Iskry, na końcu amerykański tankowiec. Szczegóły lotniczej części Wielkiej Defilady Niepodległości.

  W tym roku część powietrzna Wielkiej Defilady Niepodległości będzie wyjątkowa dla fanów lotnictwa. Jakie statki powietrzne pojawią się na niebie jako pierwsze? O której rozpocznie się defilada? I w którym miejscu najlepiej pojawić się z aparatami, by zrobić najpiękniejsze zdjęcia? Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie informacje na jej temat.

 • The Flying Bulls BO-105 podczas Air Show 2018 w Radomiu.

  BO-105 został wprowadzony po raz pierwszy w 1967 r. Do 1997 r. wyprodukowano łącznie 1425 takich śmigłowców. Cechą szczególną tego śmigłowca jest to, że po raz pierwszy zastosowano nowe materiały: tytan dla głowicy wirnika i GRP (tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym) dla łopatek wirnika.

 • Piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zapraszają na Air Show 2018.

  Piloci "transportowców" z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie zapraszają wszystkich na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018. Kpt. pil. Filip Kłodziński i por. pil. Paulina Szkudlarz, wystąpią nie tylko na Air Show w Radomiu, ale również polecą w defiladzie lotniczej z okazji Święta Wojska Polskiego nad warszawską Wisłostradą.

 • Wspólny pokaz Zespołu Akrobacyjnego Orlik i samolotów Harvard na Air Show w Radomiu.

  Do niezwykłej współpracy Zespołu Akrobacyjnego Orlik i właścicieli samolotów Harvard Jacka Mainki i Marcina Kubraka, doszło rok temu. – Wtedy powstał pomysł, by szkolne samoloty, czyli PZL-130 Orlik oraz Harvardy, na których szkolili się polscy piloci w czasie II wojny światowej, spotkały się w powietrzu.

 • North American T-28 Trojan na Air Show w Radomiu.

  North American T-28 Trojan – amerykański samolot treningowy z silnikiem tłokowym używany przez wojska amerykańskie w latach 50. i 60. Po wycofaniu ze służby wiele z nich przeszło w ręce prywatne.

 • Bezpieczeństwo na pokazach lotniczych w Radomiu.

  W XVI edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 do zapewnienia bezpieczeństwa, zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz medycznego, zaangażowani będą żołnierze, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Miejskiej oraz pracownicy agencji ochrony.

Top