niedziela, 17 wrzesień 2017 15:12

Nato Days w Ostrawie w tym roku nie rozpieściły pogodą.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka
Pogoda w tym roku nie rozpieszcza milośników lotnictwa i ostrawskich pokazów. Zawsze jednak warto przyjechać chociaż dla kilku "smaczków" na Dni Nato w Ostrawie.
- Niestety dwa najbardziej ciekawe punkty programu zostały wczoraj odwołane. Dassault Mirage z powodu awarii musiał zaraz po starcie lądować a Saudi Hawks z powodu złych warunków atmosferycznych musieli zrezygnować ze startu. Dziś natomiast z powodu niskiej podstawy chmur także odwołano większość pokazów. Na niebie do mojego wyjazdu pojawiły się na niebie tylko śmigłowce - Pisze prosto z Ostrawy Małgorzata Konopka z Aviation24.pl.

ostrawa nato day

 

ostrawa nato day

 

ostrawa nato day


- Moim zdaniem sobota wypadła blado. Bardzo słabe nagłośnienie, bardzo długie przerwy między pokazami dynamicznymi, które wg rozpiski powinny się odbywać z króciutkimi przerwami. Zespół z Arabii Saudyjskiej nie wystartował do godziny 16:00 (planowo 15:25), a niektóre pokazy były przelotami. Kompletny brak informacji i oznakowań, mało map, a długa ścieżka zrobiona na podmokłej, śliskiej trawie to porażka, która zagrażała bezpieczeństwu. Obsługa nie potrafiła odpowiedzieć na zadane po angielsku pytanie i tylko spoglądała wzrokiem "zostawcie mnie w spokoju". Wielkim minusem był brak darmowych toalet i brak dostępu do czystej wody pitnej. Nie było do końca wiadomo, co dzieje się na płycie lotniska. Jeśli chodzi o plusy, to bardzo ładna była wystawa statyczna, było również bardzo czysto, wejście było sprawne. Kiepska aura nie sprzyjała organizatorom. Raczej nie odwiedzę tej imprezy jeszcze raz - jest bardzo komercyjna i w porównaniu do eventów lotniczych (w tym wojskowych) w naszym kraju wypada słabo. - Taką opinię wyraziła Ewa, która była pierwszy raz na pokazach w Ostrawie. - Trochę zdjęć udostępniam poniżej.

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

Być może jedynym sposobem, aby nie żałować wyjazdu na pokazy w Ostrawie było znalezienie dobrej miejscówki w pobliżu lotniska, tak jak to robi wielu Spotterów co roku. Czytając również komentarze innych uczestników na facebooku czy innych forach lotniczych Air Show w Radomiu mimo braku licznych w poprzednich latach wojskowych grup akrobacyjnych wypadło z perspektywy czasu rewelacyjnie, pod względem organizacyjnym .... i jak również pogodowym :-).

A jakie są wasze spostrzeżenia o Nato Day w Ostrawie?

Autor: Aviation24.pl / Red
Zdjęcia: Małgorzata Konopka, Ewa (nazwisko Red)

Czytany 948 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 wrzesień 2017 15:59

Artykuły powiązane

 • SOLOTURK ponownie pojawi się na radomskim niebie podczas Air Show 2018.

  Dzisiaj prezentujemy pierwszego zagranicznego uczestnika MPL AIR SHOW 2018. SOLOTURK to zespół demonstracyjny, prezentujący nie tylko możliwości nowoczesnych i wydajnych samolotów F-16 należących do tureckich sił powietrznych, ale również poziom umiejętności i wiedzę pilotów niezbędną do wykonania pokazów.

 • Będą bilety na Air Show w Radomiu. Pentagon dał pozwolenie na pokaz swoich maszyn.

  Rekordowa liczba samolotów i śmigłowców, imponujące wystawy różnych rodzajów wojsk, bilety, ale w przystępnej cenie oraz wiele różnych ulg - tak mają wyglądać tegoroczne pokazy Air Show.

 • DGRSZ informuje o NATO Tiger Meet 2018. Akredytacje również dla Spotterów.

  W dniach 14-25 maja w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego odbędzie się szkolenie NATO Tiger Meet 2018. W 2018 roku będziemy gościć w Polsce eskadry lotnicze z sojuszniczych i partnerskich państw zrzeszone w Tiger Association.

 • Zgłoszenia kolejnych ekip na pokazy lotnicze w Radomiu.
  Kolejne ekipy zgłaszają swój udział w tegorocznych pokazach Air Show. W Radomiu zobaczymy między innymi czeskie śmigłowce Mil Mi-35 Hind i Mil Mi-171, pakistańskie maszyny PAC Super Mushshaki PAC JF-17 Thunder oraz rumuńskiego niemal zabytkowego Miga-21 Lancer.
 • 49 Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim zaprasza na lotniczy piknik rodzinny.

  16 czerwca 2018 roku 49 Baza Lotnictwa zaprasza na uroczyste obchody swojego święta i tradycyjny, rodzinny piknik lotniczy organizowany na pruszczańskim lotnisku. Po ubiegłorocznym jubileuszu 50-lecia funkcjonowania lotnictwa śmigłowcowego na pruszczańskiej ziemi, należy przypomnieć o przypadającej w tym roku 65 rocznicy funkcjonowania lotnictwa wojskowego w Pruszczu Gdańskim.

 • Air Show Radom 2018 - Zespół Akrobacyjny "Orlik".

  Dzisiaj prezentacja kolejnego uczestnika tegorocznych pokazów Air Show w Radomiu. Zespół Akrobacyjny ORLIK z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu reprezentuje Polskie Siły Powietrzne na arenie krajowej i międzynarodowej od 20 lat. Od początku istnienia grupa wykonała kilkaset pokazów na ponad stu różnych imprezach lotniczych.

 • Zespół "Biało - czerwone Iskry" na Air Show w Radomiu.

  Organizatorzy pokazów lotniczych w Radomiu rozpoczynają prezentację zespołów i solistów, którzy wystąpią podczas AIR SHOW 2018 w Radomiu. Na początek "Biało-czerwone Iskry". Odwiedzajcie naszą stronę, niebawem następne informacje.

 • Piknik lotniczy "Dni Aeroklubu" na lotnisku Rybnik Gortatowice.

  Piknik Lotniczy "Dni Aeroklubu" to jedna z najbardziej widowiskowych imprez plenerowych w regionie przyciągająca corocznie rzeszę widzów. Akrobacje samolotowe i szybowcowe w wykonaniu najlepszych pilotów i grup akrobacyjnych w Polsce, pokazy w locie zabytkowych samolotów, szybowce, spadochroniarze, do tego liczne atrakcje dla widzów zgromadzonych na lotnisku, gwarantują dobrą zabawę.

 • Rozmowa z Dyrektorem Biura Organizacyjnego AIR SHOW 2018. Co zobaczymy na radomskim niebie?

  O rozmachu tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 oraz imponujących obchodach 100-lecia lotnictwa wojskowego rozmawiamy z płk. Kazimierzem Dyńskim, Dyrektorem Biura Organizacyjnego AIR SHOW 2018  w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

 • Przygotowania do XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego ruszyły.

  Już 23-24 czerwca 2018 r. na historycznym krakowskim Lotnisku Rakowice-Czyżyny po raz czternasty zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Podczas dwudniowych pokazów w powietrzu zaprezentują się mistrzowie akrobacji, zarówno indywidualnej jak i grupowej.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top