niedziela, 17 wrzesień 2017 15:12

Nato Days w Ostrawie w tym roku nie rozpieściły pogodą.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka
Pogoda w tym roku nie rozpieszcza milośników lotnictwa i ostrawskich pokazów. Zawsze jednak warto przyjechać chociaż dla kilku "smaczków" na Dni Nato w Ostrawie.
- Niestety dwa najbardziej ciekawe punkty programu zostały wczoraj odwołane. Dassault Mirage z powodu awarii musiał zaraz po starcie lądować a Saudi Hawks z powodu złych warunków atmosferycznych musieli zrezygnować ze startu. Dziś natomiast z powodu niskiej podstawy chmur także odwołano większość pokazów. Na niebie do mojego wyjazdu pojawiły się na niebie tylko śmigłowce - Pisze prosto z Ostrawy Małgorzata Konopka z Aviation24.pl.

ostrawa nato day

 

ostrawa nato day

 

ostrawa nato day


- Moim zdaniem sobota wypadła blado. Bardzo słabe nagłośnienie, bardzo długie przerwy między pokazami dynamicznymi, które wg rozpiski powinny się odbywać z króciutkimi przerwami. Zespół z Arabii Saudyjskiej nie wystartował do godziny 16:00 (planowo 15:25), a niektóre pokazy były przelotami. Kompletny brak informacji i oznakowań, mało map, a długa ścieżka zrobiona na podmokłej, śliskiej trawie to porażka, która zagrażała bezpieczeństwu. Obsługa nie potrafiła odpowiedzieć na zadane po angielsku pytanie i tylko spoglądała wzrokiem "zostawcie mnie w spokoju". Wielkim minusem był brak darmowych toalet i brak dostępu do czystej wody pitnej. Nie było do końca wiadomo, co dzieje się na płycie lotniska. Jeśli chodzi o plusy, to bardzo ładna była wystawa statyczna, było również bardzo czysto, wejście było sprawne. Kiepska aura nie sprzyjała organizatorom. Raczej nie odwiedzę tej imprezy jeszcze raz - jest bardzo komercyjna i w porównaniu do eventów lotniczych (w tym wojskowych) w naszym kraju wypada słabo. - Taką opinię wyraziła Ewa, która była pierwszy raz na pokazach w Ostrawie. - Trochę zdjęć udostępniam poniżej.

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

Być może jedynym sposobem, aby nie żałować wyjazdu na pokazy w Ostrawie było znalezienie dobrej miejscówki w pobliżu lotniska, tak jak to robi wielu Spotterów co roku. Czytając również komentarze innych uczestników na facebooku czy innych forach lotniczych Air Show w Radomiu mimo braku licznych w poprzednich latach wojskowych grup akrobacyjnych wypadło z perspektywy czasu rewelacyjnie, pod względem organizacyjnym .... i jak również pogodowym :-).

A jakie są wasze spostrzeżenia o Nato Day w Ostrawie?

Autor: Aviation24.pl / Red
Zdjęcia: Małgorzata Konopka, Ewa (nazwisko Red)

Czytany 805 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 wrzesień 2017 15:59

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top