niedziela, 17 wrzesień 2017 15:12

Nato Days w Ostrawie w tym roku nie rozpieściły pogodą.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka Autor zdjęcia: Małgorzata Konopka
Pogoda w tym roku nie rozpieszcza milośników lotnictwa i ostrawskich pokazów. Zawsze jednak warto przyjechać chociaż dla kilku "smaczków" na Dni Nato w Ostrawie.
- Niestety dwa najbardziej ciekawe punkty programu zostały wczoraj odwołane. Dassault Mirage z powodu awarii musiał zaraz po starcie lądować a Saudi Hawks z powodu złych warunków atmosferycznych musieli zrezygnować ze startu. Dziś natomiast z powodu niskiej podstawy chmur także odwołano większość pokazów. Na niebie do mojego wyjazdu pojawiły się na niebie tylko śmigłowce - Pisze prosto z Ostrawy Małgorzata Konopka z Aviation24.pl.

ostrawa nato day

 

ostrawa nato day

 

ostrawa nato day


- Moim zdaniem sobota wypadła blado. Bardzo słabe nagłośnienie, bardzo długie przerwy między pokazami dynamicznymi, które wg rozpiski powinny się odbywać z króciutkimi przerwami. Zespół z Arabii Saudyjskiej nie wystartował do godziny 16:00 (planowo 15:25), a niektóre pokazy były przelotami. Kompletny brak informacji i oznakowań, mało map, a długa ścieżka zrobiona na podmokłej, śliskiej trawie to porażka, która zagrażała bezpieczeństwu. Obsługa nie potrafiła odpowiedzieć na zadane po angielsku pytanie i tylko spoglądała wzrokiem "zostawcie mnie w spokoju". Wielkim minusem był brak darmowych toalet i brak dostępu do czystej wody pitnej. Nie było do końca wiadomo, co dzieje się na płycie lotniska. Jeśli chodzi o plusy, to bardzo ładna była wystawa statyczna, było również bardzo czysto, wejście było sprawne. Kiepska aura nie sprzyjała organizatorom. Raczej nie odwiedzę tej imprezy jeszcze raz - jest bardzo komercyjna i w porównaniu do eventów lotniczych (w tym wojskowych) w naszym kraju wypada słabo. - Taką opinię wyraziła Ewa, która była pierwszy raz na pokazach w Ostrawie. - Trochę zdjęć udostępniam poniżej.

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

ostrawa pokazy

Być może jedynym sposobem, aby nie żałować wyjazdu na pokazy w Ostrawie było znalezienie dobrej miejscówki w pobliżu lotniska, tak jak to robi wielu Spotterów co roku. Czytając również komentarze innych uczestników na facebooku czy innych forach lotniczych Air Show w Radomiu mimo braku licznych w poprzednich latach wojskowych grup akrobacyjnych wypadło z perspektywy czasu rewelacyjnie, pod względem organizacyjnym .... i jak również pogodowym :-).

A jakie są wasze spostrzeżenia o Nato Day w Ostrawie?

Autor: Aviation24.pl / Red
Zdjęcia: Małgorzata Konopka, Ewa (nazwisko Red)

Czytany 558 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 wrzesień 2017 15:59

Artykuły powiązane

 • Poznajcie repertuar Fly Film Festival 2017.

  Fly Film Festival, to impreza stworzona dla fanów lotnictwa, w tym oczywiście także dla Was. Wszystkich, którzy pasjonują się nie tylko oglądaniem latających cudów techniki, ale także ich filmowaniem, zapraszamy do aktywnego udziału w Festiwalu. Specjalnie z myślą o Was stworzyliśmy oddzielną kategorię konkursową: Film Amatorski.

 • Noc pełna wrażeń w Instytucie Lotnictwa. Galeria zdjęć z imprezy.

  Kolejna lotnicza noc za nami. Instytut Lotnictwa jak co roku przygotował moc atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Wiele stanowisk z kręgu techniki lotniczej mogło zaoferować zwiedzającym szereg nowinek technicznych.

 • Axalp 2002 - 2017 w obiektywie Petera Steehouwera. Najlepsze lotnicze ujęcia w górskiej scenerii.

  Każdy wytrawny Spotter powinien chociaż raz w życiu odwiedzić to miejsce. Co roku na tradycyjny punkt widokowy, który znajduje się na wysokości 2400 metrów wspina się rzesza ludzi, aby uwiecznić na swojej cyfrowej matrycy ten jedyny w swoim rodzaju lotniczy pokaz.

 • Wspomnienia z Air Show 2017. Emocje na radomskim niebie.

  Pogoda coraz bardziej jesienna, więc przypominamy kilka słonecznych ujęć z Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2017.

 • AIR SHOW 2017 w Radomiu kolejnym sukcesem, mimo początkowych trudności.

  Tegoroczna edycja Międzynarodowych Pokazów AIR SHOW przejdzie do historii jako najbardziej kontrowersyjna. Jednocześnie, dzięki wysiłkowi wielu zaangażowanych instytucji i osób, tegoroczna impreza była bardzo udana. Ostatni weekend sierpnia był długo oczekiwany przez wszystkich miłośników lotnictwa z Polski i z zagranicy. 26 i 27 sierpnia do Radomia zjechali pasjonaci awiacji z całej Europy. Aviation24.pl objął tegoroczne pokazy patronatem medialnym.

 • World Routes 2017 – najważniejsze, doroczne spotkanie branży lotniczej.

  Wśród przedstawicieli 700 lotnisk jest również reprezentacja krakowskiego lotniska. Kraków Airport po raz pierwszy w historii został nominowany do World Routes Marketing Awards.

 • Targi Lotnictwa Lekkiego w Kielcach 7-8.10.2017.

  Polskie lotnictwo lekkie sukcesywnie się rozwija, co roku rejestruje się około 30 nowych maszyn. Samoloty są nie tylko w posiadaniu osób prywatnych, coraz więcej firm decyduje się na taki zakup i tak nowoczesny środek lokomocji. Mając na uwadze, że Polska jest największym rynkiem zbytu w tej części Europy. Targi Lotnictwa Lekkiego w Kielcach, zadebiutowały z sukcesem w roku ubiegłym, a odwiedziło je 1500 miłośników podniebnych wojaży.

 • XX Jubileuszowy Zlot Polskich Pilotek AEROSABAT 2017.

  W dniach od 14 do 17 września w Gdańsku odbędzie się Jubileuszowy XX Zlot Polskich Pilotek Aerosabat 2017 im. Ireny Kostki. Poprzednie edycje imprezy odbywały się m.in. w Krakowie, Jeleniej Górze, Rzeszowie (Bezmiechowa), Zielonej Górze, Lesznie i innych miastach. 

 • Relacja z XVIII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2017. Ikariada nad Narwią.

  - Brr, zimno i mokro, a mamy lecieć… - niepokoiła się w środę, 6 września, Dominika Jurkiewicz z Torunia. W piątek o ósmej pułap chmur w Łomży na wysokości 50 -70 m, mżawka. - Musiałem wylądować w Szorcach, nie dało się lecieć. Znad Biebrzy poszła mgła, prawie zero widoczności - zadzwonił kilka minut później Zbyszek Kędziora, który wystartował w Brodach.

 • 7 Rajdowe Mistrzostwa Polski w Szymanowie już za nami.

  W ten weekend we na Wrocławskim lotnisku aeroklubowym w Szymanowie odbyły się 7 Rajdowe Mistrzostwa Polski. O zasadach panujących na zawodach precyzyjnych pisałam w lipcu i teoretycznie na jego podstawie można wywnioskować na czym polegają zawody rajdowe. Jest jednak kilka „ale” i robią sporą różnice.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top