wtorek, 26 wrzesień 2017 10:47

Druga edycja DroneTech World Meeting Toruń 2017.

Napisane przez Dronetech
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ten cykl wydarzeń poświęconych pojazdom i systemom bezzałogowym oraz autonomicznym odbędzie się już w przyszłym tygodniu, w dniach 5-6.10.2017 r. w Arenie Toruń. Podczas tego toruńskiego święta nowych technologii będzie można poznać świat dronów i wirtualnej rzeczywistości.

Będzie można też się dowiedzieć jak pojazdy i systemy bezzałogowe oraz autonomiczne zmieniają i zmienią nasze życie. Będzie można spotkać się z ekspertami, naukowcami, producentami, usługodawcami, którzy pokażą jak wykorzystać drony w różnych branżach. Zgodnie z zapowiedziami wciągu tych dwóch dni odbędą się konferencja, targi dronetechnologii, spotkania B2B oraz wyścigi dronów DroneTech Race Cup. Każda z części wydarzenia ma przybliżyć uczestnikom świat technologii bezzałogowych oraz autonomicznych oraz dać pole do budowania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji kilka stref o różnym przeznaczeniu:
STREFA EXPO
Dla uczestników oferujących dronetechnologie oraz tych, którzy ich poszukują dedykowana jest strefa targowa, gdzie firmy będą prezentować swoje produkty i usługi dla takich branż jak:
- rolnictwo
- bezpieczeństwo
- geodezja
- budownictwo
- rekreacja
- foto i wideo

Oprócz dronów będzie można również poznać systemy do ich neutralizacji.
STREFA KONFERENCYJNA
,,RPAS in business, science and air industry"

O czym będziemy rozmawiać?
- Technologia - rozwój systemów bezzałogowych, możliwości i przewidywania
- Prawo i bezpieczeństwo - regulacje prawne dotyczą funkcjonowania pojazdów bezzałogowych oraz rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w relacji maszyna – człowiek
- Socjologia - wpływ rozwoju technologii bezzałogowych na człowieka i społeczeństwo.

STREFA B2B
Wzięcie udziału w giełdzie kooperacyjnej podczas #DTmeeting stanowi szansę na przeprowadzenie wartościowych rozmów z przedstawicielami różnych branży i instytucji, a tym samym szansę na nawiązanie współpracy biznesowej, naukowej.
Oprócz charakteru biznesowego i naukowego wydarzenie ma również charakter edukacyjny i spodziewamy się, że tak jak podczas poprzedniej edycji targi odwiedzi wiele rodzin, pasjonatów i instytucji. Dlatego, DroneTech 2nd World Meeting Torun 2017 jest otwarte dla każdego, nie tylko dla przedstawicieli świata nauki, biznesu, instytucji publicznych. Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Do dn. 1.10.2017 r. możliwa jest rejestracja na giełdę kooperacyjną: https://dronetech.b2match.io/
Osoby chcące uczestniczyć w konferencji powinny się zarejestrować. W przypadku zabraknięcia miejsc decyduje kolejność zapisów:
http://dronetech-poland.com/formularz-sluchacz-2017/

WYDARZENIE JEST ORGANIZOWANE PRZEZ:
INSTYTUT WSPIERANIA NOWYCH TECHNOLOGII
OpenLink Sp. z o. o.

Partnerzy:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Centrum Transferu Technologii UMK
Drone-Solutions
Toruński Park Technologiczny
Katedra Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej
Polski Klub Lotniczy
Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej

Patroni:
Ministerstswo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Tretyn
Urząd Lotnictwa Cywilnego

Dokładny adres imprezy DroneTech - ul. Gen. Józefa Bema 73-89, 87-100 Toruń.

Źródło informacji i grafiki: DroneTech

Czytany 435 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 wrzesień 2017 12:45

Artykuły powiązane

 • „Fly&More” czyli jak zarobić na lataniu w ciekawych czasach.

  Zmiany w branży lotniczej w obliczu Brexitu oraz nowe możliwości zwiększania przychodów pozalotniczych to główne zagadnienia tegorocznej edycji kongresu branżowego „Fly&More”. Wydarzenie, któremu patronuje Związek Regionalnych Portów Lotniczych odbędzie się 15 marca w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

 • Airbus uruchamia usługi komercyjne przy użyciu dronów w regionie Azji i Pacyfiku.

  Podczas pokazów Singapore Airshow 2018 grupa Airbus zainaugurowała w regionie Azji i Pacyfiku prowadzone pod szyldem Airbus Aerial usługi komercyjne przy użyciu dronów. Nowo założona baza regionalna spółki Airbus Aerial to kolejny taki ośrodek po istniejących już jej centrach operacyjnych w Atlancie w Stanach Zjednoczonych i w Monachium w Niemczech.

 • Międzynarodowa Konferencja Śmigłowcowa w Londynie.
  W dniach 30.01-01.02.2018 r. Dowódca 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych płk pil. Sławomir Mąkosa oraz Szef Sekcji Szkolenia Lotniczego mjr pil. Sławomir Ważny uczestniczyli w 17 edycji Międzynarodowej Konferencji Śmigłowcowej w Londynie.
 • Relacja z 11-tej Konferencji „Zmęczenie konstrukcji lotniczych”.

  W drugim tygodniu stycznia w dniach 11-12 stycznia 2018 roku w Instytucie Lotnictwa odbyła się 11. Konferencja „Zmęczenie konstrukcji lotniczych”, zorganizowana przez Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji Instytutu Lotnictwa. Tegoroczna konferencja, wzorem lat ubiegłych, zgromadziła szerokie forum krajowych specjalistów działających głównie w branży lotniczej w Polsce.

 • Morskie drony z Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

  Polska Grupa Zbrojeniowa dołączyła do nadzorowanego przez Europejską Agencję Obrony programu Ocean 2020. Specjaliści z PGZ razem z inżynierami z ponad 40 europejskich firm i ośrodków badawczych będą pracować nad nowymi morskimi dronami rozpoznawczymi, zarówno latającymi, jak i pływającymi. Konstrukcje już w 2019 roku mają przejść testy.

 • Film Dywizjon 303 i plebiscyt Cumulusy 2017. Rozmowa z Angeliką Jarosławską w TVP Polonia.
  Angelika Jarosławska, ambasador filmu "Dywizjon 303" i Prezes Fundacji Pamięci Polskich Pilotów Walczących w Kraju i na Obczyźnie, skupiającej projekty związane z promocją historycznego i współczesnego lotnictwa w rozmowie o wyjątkowym roku stulecia polskiego lotnictwa wojskowego, stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecia brytyjskiego RAFu.
 • CES 2018: Typhoon H Plus, Firebird FPV i HD Racer – Yuneec przedstawia trzy nowe produkty.

  Yuneec, wiodąca na całym świecie marka dronów przedstawiła w miniony czwartek trzy nowe produkty na Targach Elektroniki Użytkowej CES w Las Vegas: Typhoon H Plus, nowy czołowy model nagrodzonej serii Typhoon H, HD Racer, sprytny Racing-Quadrokopter z kamerą FPV oraz Firebird FPV, nowoczesny następca światowej legendy Firebird. Dzięki nowym produktom firma Yuneec nie tylko wzmacnia swoją aktualną pozycję na rynku dronów, ale równocześnie poszerza pole branżowe smart hobby, do którego w przyszłości dołączą HD Racer oraz Firebird FPV.

 • Jak wyglądały pierwsze drony. Poznajcie historię ich powstania.

  RP-5, czyli pierwszy wdrożony do służby seryjnie produkowany wojskowy dron, miał skrzydła o rozpiętości 372 cm i 265 cm długości, ważył 47 kg i napędzał go silnik o „niesamowitej” mocy 6 KM. Jego twórcą był Reginald Denny, brytyjski inżynier amator, który porzucił aktorstwo, aby sprzedawać latające modele dla dzieci.

 • Polska Agencja Inwestycji i Handlu poszukuje producentów lotniczych części.

  Polska Agencja Inwestycji i Handlu zajmuje się promocją części samochodowych i lotniczych. W ramach prowadzonych działań przez najbliższe dwa lata będzie promować całą branżę na najważniejszych imprezach targowych na całym świecie.

 • Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń na Międzynarodową Konferencję Naukową - Inżynieria Ruchu Lotniczego.

  W związku dużą liczbą zapytań dotyczących możliwości przesunięcia terminu nadsyłania zgłoszeń udziału w Międzynarodowej  Konferencji Naukowej "Inżynieria Ruchu Lotniczego" Organizatorzy informują, że termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty i mija w środę 20 grudnia 2017 r.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top