wtorek, 26 wrzesień 2017 10:47

Druga edycja DroneTech World Meeting Toruń 2017.

Napisane przez Dronetech
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ten cykl wydarzeń poświęconych pojazdom i systemom bezzałogowym oraz autonomicznym odbędzie się już w przyszłym tygodniu, w dniach 5-6.10.2017 r. w Arenie Toruń. Podczas tego toruńskiego święta nowych technologii będzie można poznać świat dronów i wirtualnej rzeczywistości.

Będzie można też się dowiedzieć jak pojazdy i systemy bezzałogowe oraz autonomiczne zmieniają i zmienią nasze życie. Będzie można spotkać się z ekspertami, naukowcami, producentami, usługodawcami, którzy pokażą jak wykorzystać drony w różnych branżach. Zgodnie z zapowiedziami wciągu tych dwóch dni odbędą się konferencja, targi dronetechnologii, spotkania B2B oraz wyścigi dronów DroneTech Race Cup. Każda z części wydarzenia ma przybliżyć uczestnikom świat technologii bezzałogowych oraz autonomicznych oraz dać pole do budowania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji kilka stref o różnym przeznaczeniu:
STREFA EXPO
Dla uczestników oferujących dronetechnologie oraz tych, którzy ich poszukują dedykowana jest strefa targowa, gdzie firmy będą prezentować swoje produkty i usługi dla takich branż jak:
- rolnictwo
- bezpieczeństwo
- geodezja
- budownictwo
- rekreacja
- foto i wideo

Oprócz dronów będzie można również poznać systemy do ich neutralizacji.
STREFA KONFERENCYJNA
,,RPAS in business, science and air industry"

O czym będziemy rozmawiać?
- Technologia - rozwój systemów bezzałogowych, możliwości i przewidywania
- Prawo i bezpieczeństwo - regulacje prawne dotyczą funkcjonowania pojazdów bezzałogowych oraz rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w relacji maszyna – człowiek
- Socjologia - wpływ rozwoju technologii bezzałogowych na człowieka i społeczeństwo.

STREFA B2B
Wzięcie udziału w giełdzie kooperacyjnej podczas #DTmeeting stanowi szansę na przeprowadzenie wartościowych rozmów z przedstawicielami różnych branży i instytucji, a tym samym szansę na nawiązanie współpracy biznesowej, naukowej.
Oprócz charakteru biznesowego i naukowego wydarzenie ma również charakter edukacyjny i spodziewamy się, że tak jak podczas poprzedniej edycji targi odwiedzi wiele rodzin, pasjonatów i instytucji. Dlatego, DroneTech 2nd World Meeting Torun 2017 jest otwarte dla każdego, nie tylko dla przedstawicieli świata nauki, biznesu, instytucji publicznych. Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Do dn. 1.10.2017 r. możliwa jest rejestracja na giełdę kooperacyjną: https://dronetech.b2match.io/
Osoby chcące uczestniczyć w konferencji powinny się zarejestrować. W przypadku zabraknięcia miejsc decyduje kolejność zapisów:
http://dronetech-poland.com/formularz-sluchacz-2017/

WYDARZENIE JEST ORGANIZOWANE PRZEZ:
INSTYTUT WSPIERANIA NOWYCH TECHNOLOGII
OpenLink Sp. z o. o.

Partnerzy:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Centrum Transferu Technologii UMK
Drone-Solutions
Toruński Park Technologiczny
Katedra Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej
Polski Klub Lotniczy
Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej

Patroni:
Ministerstswo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Tretyn
Urząd Lotnictwa Cywilnego

Dokładny adres imprezy DroneTech - ul. Gen. Józefa Bema 73-89, 87-100 Toruń.

Źródło informacji i grafiki: DroneTech

Czytany 281 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 wrzesień 2017 12:45

Artykuły powiązane

 • 11. Konferencja „Zmęczenie konstrukcji lotniczych”.

  Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji zaprasza na 11. Konferencję „Zmęczenie konstrukcji lotniczych”, która odbędzie się w Instytucie Lotnictwa w dniach 11-12 stycznia 2018 roku.

 • Konferencja Innowacyjna Europa 2017 - Fly me to Mars.

  Wrocławski Park Technologiczny serdecznie zaprasza na konferencję Innowacyjna Europa 2017 – Fly me to Mars organizowaną wspólnie przez Wrocławski Park Technologiczny oraz Koalicję na rzecz Polskich Innowacji w dniach 23-24 listopada 2017 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, przy ul. Janiszewskiego 8.

 • "Lataj bezpiecznie – lataj z głową". Rusza spot edukacyjny o dronach.

  Latanie dronami to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność – przypominają w spocie filmowym Polska Agencją Żeglugi Powietrznej oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego. W Internecie można już zobaczyć spot edukacyjny na temat zasad wykonywania lotów dronami w Polsce. Jego celem jest uświadomienie wszystkim użytkownikom dronów, że brak wiedzy na temat przepisów lotniczych może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników przestrzeni powietrznej. W kampanii informacyjnej uczestniczą także Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Lotnisko Chopina.

 • Zaproszenie na konferencję „Interoperacyjność narodowego systemu Obrony Powietrznej”.

  Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Szefostwo Obrony Powietrznej oraz Wojskowa Akademia Techniczna Wydział Logistyki Instytut Systemów Bezpieczeństwa i Obronności zapraszają na Konferencję nt. „Interoperacyjność narodowego systemu Obrony Powietrznej”.

 • Falcon Aviation zwiększa swoje zaangażowanie w H160.

  Falcon Aviation i Airbus Helicopters podpisały nowe porozumienie (Memorandum of Understanding) podczas pokazów lotniczych w Dubaju, rozszerzając swoje zaangażowanie w zakup śmigłowca H160, przez dodanie trzech dodatkowych śmigłowców do oryginalnego listu intencyjnego (LOI) podpisanego w maju 2016 r.

 • Fotorelacja z Dubai Air Show 2017. Egzotyczne pokazy z rozmachem.

  Jeszcze tylko jeden dzień pozostał do zakończenia pokazów lotniczych w Dubaju, które są jednocześnie targami, na których podpisywane są kluczowe umowy między producentami a przyszłymi klientami. Dubai Airshow 2017 trwa od 12 do 16 listopada.

 • System Antydronowy "Jastrząb" - postrach niepokornych bezzałogowców.

  "Wieczór 19 października tego roku na lotnisku w Modlinie - samolot lecący z Leeds mija się w odległości 100m z przelatującym dronem. Dwa kolejne samoloty nie chcąc ryzykować zderzenia z bezzałogowcem kierują się na Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jak podaje Straż Graniczna sprawcy tego zdarzenia nie udało się ująć, więc nie wiadomo czy sytuacja się nie powtórzy. Zagrożenie dla pasażerów samolotu, wzrost kosztów dla linii lotniczych czy angażowanie służb w ściganie operatora drona - czy można temu zapobiec?"

 • Instytut Lotnictwa uczestniczył w Clean Space Industrial Days 2017.

  W dniach 24-26 października 2017 w siedzibie Europejskiej Agencji Kosmicznej odbyło się wydarzenie Clean Space Industrial Days 2017. Pracownicy Centrum Technologii Kosmicznych Instytutu Lotnictwa uczestniczyli w nim trzeci rok z rzędu.

 • Trzy latające drony wyposażone w wysokiej klasy kamery 4K będą gromadziły materiał fotogrametryczny w okolicach Trójmiasta.

  Posłuży on studentom do tworzenia map przypominających te z Google Earth. Tak działa Laboratorium Militarnych Systemów Informacji Przestrzennej uruchomione właśnie w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej.

 • Podsumowanie Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym.

  W dniach 26-27 października 2017 r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyła się organizowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego kolejna już edycja Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top