wtorek, 26 wrzesień 2017 10:47

Druga edycja DroneTech World Meeting Toruń 2017.

Napisane przez Dronetech
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ten cykl wydarzeń poświęconych pojazdom i systemom bezzałogowym oraz autonomicznym odbędzie się już w przyszłym tygodniu, w dniach 5-6.10.2017 r. w Arenie Toruń. Podczas tego toruńskiego święta nowych technologii będzie można poznać świat dronów i wirtualnej rzeczywistości.

Będzie można też się dowiedzieć jak pojazdy i systemy bezzałogowe oraz autonomiczne zmieniają i zmienią nasze życie. Będzie można spotkać się z ekspertami, naukowcami, producentami, usługodawcami, którzy pokażą jak wykorzystać drony w różnych branżach. Zgodnie z zapowiedziami wciągu tych dwóch dni odbędą się konferencja, targi dronetechnologii, spotkania B2B oraz wyścigi dronów DroneTech Race Cup. Każda z części wydarzenia ma przybliżyć uczestnikom świat technologii bezzałogowych oraz autonomicznych oraz dać pole do budowania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji kilka stref o różnym przeznaczeniu:
STREFA EXPO
Dla uczestników oferujących dronetechnologie oraz tych, którzy ich poszukują dedykowana jest strefa targowa, gdzie firmy będą prezentować swoje produkty i usługi dla takich branż jak:
- rolnictwo
- bezpieczeństwo
- geodezja
- budownictwo
- rekreacja
- foto i wideo

Oprócz dronów będzie można również poznać systemy do ich neutralizacji.
STREFA KONFERENCYJNA
,,RPAS in business, science and air industry"

O czym będziemy rozmawiać?
- Technologia - rozwój systemów bezzałogowych, możliwości i przewidywania
- Prawo i bezpieczeństwo - regulacje prawne dotyczą funkcjonowania pojazdów bezzałogowych oraz rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w relacji maszyna – człowiek
- Socjologia - wpływ rozwoju technologii bezzałogowych na człowieka i społeczeństwo.

STREFA B2B
Wzięcie udziału w giełdzie kooperacyjnej podczas #DTmeeting stanowi szansę na przeprowadzenie wartościowych rozmów z przedstawicielami różnych branży i instytucji, a tym samym szansę na nawiązanie współpracy biznesowej, naukowej.
Oprócz charakteru biznesowego i naukowego wydarzenie ma również charakter edukacyjny i spodziewamy się, że tak jak podczas poprzedniej edycji targi odwiedzi wiele rodzin, pasjonatów i instytucji. Dlatego, DroneTech 2nd World Meeting Torun 2017 jest otwarte dla każdego, nie tylko dla przedstawicieli świata nauki, biznesu, instytucji publicznych. Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Do dn. 1.10.2017 r. możliwa jest rejestracja na giełdę kooperacyjną: https://dronetech.b2match.io/
Osoby chcące uczestniczyć w konferencji powinny się zarejestrować. W przypadku zabraknięcia miejsc decyduje kolejność zapisów:
http://dronetech-poland.com/formularz-sluchacz-2017/

WYDARZENIE JEST ORGANIZOWANE PRZEZ:
INSTYTUT WSPIERANIA NOWYCH TECHNOLOGII
OpenLink Sp. z o. o.

Partnerzy:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Centrum Transferu Technologii UMK
Drone-Solutions
Toruński Park Technologiczny
Katedra Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej
Polski Klub Lotniczy
Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej

Patroni:
Ministerstswo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Tretyn
Urząd Lotnictwa Cywilnego

Dokładny adres imprezy DroneTech - ul. Gen. Józefa Bema 73-89, 87-100 Toruń.

Źródło informacji i grafiki: DroneTech

Czytany 769 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 wrzesień 2017 12:45

Artykuły powiązane

 • Konferencja wysokiego szczebla EASA dotycząca cyberbezpieczeństwa w lotnictwie.

  W dniach 14-15 listopada 2018 roku delegacja Urzędu Lotnictwa Cywilnego wzięła udział w spotkaniu wysokiego szczebla EASA High Level Meeting on Cybersecurity in Aviation w Tuluzie.

 • Urumqi Air przyjmie dostawę pięciu samolotów ARJ21-700 od COMAC przed końcem roku 2019.

  W zeszłym tygodniu na 12. Chińskiej Międzynarodowej Wystawie Lotnictwa i Przestrzeni Lotniczej (Airshow China) linie Urumqi Air podpisały umowę z firmą Commercial Aircraft Corporation of China Ltd (COMAC) na przyjęcie dostawy dwóch samolotów ARJ21-700 od COMAC przed końcem tego roku z planami na kolejne trzy modele ARJ21-700 w roku 2019.

 • Aeroklub Polski gościł ponad 50 delegatów z całego świata w ramach obrad CIVA FAI.

  W Warszawie odbyły się tegoroczne obrady Komisji Akrobacji FAI (CIVA). Gospodarzem spotkania był Aeroklub Polski. Frekwencję w tym roku można uznać za imponującą. Komisja Akrobacji FAI spotyka się raz w roku na sesji plenarnej w listopadzie, aby dyskutować i pracować nad rozwojem sportu akrobacyjnego, optymalizacją regulaminów wydarzeń sportowych i podejmować decyzje o miejscach kolejnych zawodów, w tym powołanie komitetów organizacyjnych itp.).

 • Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów zaprasza do rozmowy.

  Już 13 listopada 2018 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) odbędzie się spotkanie podmiotów branży Bezzałogowych Statków Powietrznych chętnych do wzięcia udziału w Programie Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD).

 • Lotnicze szkolnictwo techniczne a rozwój i potrzeby branży lotniczej w Polsce.

  25 października 2018 r. odbyła się VIII Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych „Lotnicze szkolnictwo techniczne a rozwój i potrzeby branży lotniczej w Polsce”, zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych, LS Airport Services, LS Technics oraz LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o.

 • Konferencja WBA "Bird/Wildlife Strike Prevention".

  W dniach 19-21 listopada 2018 roku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja pt: "Bird/Wildlife Strike Prevention" organizowana przez World Birdstrike Association-WBA wspólnie z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Tegoroczna konferencja poświęcona będzie ograniczaniu zagrożeń dla ruchu lotniczego związanych z występowaniem i aktywnością zwierząt.

 • II Światowy Szczyt ICAO Next Generation of Aviation Professionals.

  W dniach 12-13 grudnia 2018 r. w Shenzhen w Chinach odbędzie się II Światowy Szczyt ICAO Next Generation of Aviation Professionals (NGAP). Celem NGAP jest zapewnienie wykwalifikowanych i kompetentnych specjalistów z dziedziny lotnictwa, którzy będą w przyszłości obsługiwać, zarządzać i utrzymywać międzynarodowy system transportu lotniczego.

 • Technologie przyszłości. Przemysł kosmiczny – konferencja w Pałacu Prezydenckim.

  22 października 2018 w Pałacu Prezydenckim odbyła się konferencja z cyklu „Technologie przyszłości” poświęcona przemysłowi kosmicznemu z udziałem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Instytut Lotnictwa zaznaczył swoją obecność na wydarzeniu poprzez zaprezentowanie flagowego projektu Centrum Technologii Kosmicznych – rakiety ILR-33 „Bursztyn”.

 • CEDD w Europejskiej Sieci Demonstratorów U-Space.

  Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów, inicjatywa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, został włączony do Europejskiej Sieci Demonstratorów U-Space. List intencyjny, powołujący tę sieć, został podpisany w piątek (19 października) w Antwerpii przez Panią Violetę Bulc Europejską Komisarz ds. Transportu oraz Piotra Samsona Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Sieć zrzesza projekty i organizacje, których celem jest opracowanie rozwiązań systemowych dla bezpiecznego wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych do świadczenia usług w przestrzeni miejskiej.

 • Inteligentne rozwiązania Airbus w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego.

  Na mającej odbyć się w Paryżu w dniach od 23 do 26 października tegorocznej edycji targów Euronaval spółka Airbus zaprezentuje szeroki wachlarz inteligentnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego – od centrów nadzoru nad obszarami morskimi, doskonale zintegrowanych usług łączności morskiej, przez systemy satelitarne i im pokrewne, po bezzałogowe statki powietrzne, samoloty i śmigłowce. Wyjątkowo obszerna i kompleksowa oferta rozwiązań marynistycznych, którą przedstawi Airbus, czerpie z 50 lat doświadczeń spółki w tej dziedzinie i daje branży morskiej wszystko, co na morzu potrzebne do podejmowania właściwych decyzji i działań we właściwym momencie. 

Top