wtorek, 26 wrzesień 2017 10:47

Druga edycja DroneTech World Meeting Toruń 2017.

Napisane przez Dronetech
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ten cykl wydarzeń poświęconych pojazdom i systemom bezzałogowym oraz autonomicznym odbędzie się już w przyszłym tygodniu, w dniach 5-6.10.2017 r. w Arenie Toruń. Podczas tego toruńskiego święta nowych technologii będzie można poznać świat dronów i wirtualnej rzeczywistości.

Będzie można też się dowiedzieć jak pojazdy i systemy bezzałogowe oraz autonomiczne zmieniają i zmienią nasze życie. Będzie można spotkać się z ekspertami, naukowcami, producentami, usługodawcami, którzy pokażą jak wykorzystać drony w różnych branżach. Zgodnie z zapowiedziami wciągu tych dwóch dni odbędą się konferencja, targi dronetechnologii, spotkania B2B oraz wyścigi dronów DroneTech Race Cup. Każda z części wydarzenia ma przybliżyć uczestnikom świat technologii bezzałogowych oraz autonomicznych oraz dać pole do budowania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji kilka stref o różnym przeznaczeniu:
STREFA EXPO
Dla uczestników oferujących dronetechnologie oraz tych, którzy ich poszukują dedykowana jest strefa targowa, gdzie firmy będą prezentować swoje produkty i usługi dla takich branż jak:
- rolnictwo
- bezpieczeństwo
- geodezja
- budownictwo
- rekreacja
- foto i wideo

Oprócz dronów będzie można również poznać systemy do ich neutralizacji.
STREFA KONFERENCYJNA
,,RPAS in business, science and air industry"

O czym będziemy rozmawiać?
- Technologia - rozwój systemów bezzałogowych, możliwości i przewidywania
- Prawo i bezpieczeństwo - regulacje prawne dotyczą funkcjonowania pojazdów bezzałogowych oraz rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w relacji maszyna – człowiek
- Socjologia - wpływ rozwoju technologii bezzałogowych na człowieka i społeczeństwo.

STREFA B2B
Wzięcie udziału w giełdzie kooperacyjnej podczas #DTmeeting stanowi szansę na przeprowadzenie wartościowych rozmów z przedstawicielami różnych branży i instytucji, a tym samym szansę na nawiązanie współpracy biznesowej, naukowej.
Oprócz charakteru biznesowego i naukowego wydarzenie ma również charakter edukacyjny i spodziewamy się, że tak jak podczas poprzedniej edycji targi odwiedzi wiele rodzin, pasjonatów i instytucji. Dlatego, DroneTech 2nd World Meeting Torun 2017 jest otwarte dla każdego, nie tylko dla przedstawicieli świata nauki, biznesu, instytucji publicznych. Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Do dn. 1.10.2017 r. możliwa jest rejestracja na giełdę kooperacyjną: https://dronetech.b2match.io/
Osoby chcące uczestniczyć w konferencji powinny się zarejestrować. W przypadku zabraknięcia miejsc decyduje kolejność zapisów:
http://dronetech-poland.com/formularz-sluchacz-2017/

WYDARZENIE JEST ORGANIZOWANE PRZEZ:
INSTYTUT WSPIERANIA NOWYCH TECHNOLOGII
OpenLink Sp. z o. o.

Partnerzy:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Centrum Transferu Technologii UMK
Drone-Solutions
Toruński Park Technologiczny
Katedra Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej
Polski Klub Lotniczy
Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej

Patroni:
Ministerstswo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Tretyn
Urząd Lotnictwa Cywilnego

Dokładny adres imprezy DroneTech - ul. Gen. Józefa Bema 73-89, 87-100 Toruń.

Źródło informacji i grafiki: DroneTech

Czytany 546 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 wrzesień 2017 12:45

Artykuły powiązane

 • Trwa International GBAS Working Group w Krakowie.

  W Krakowie trwa 19. International GBAS Working Group. IGWG to największa międzynarodowa grupa, która kształtuje ramy dla standaryzacji i wykorzystania na świecie nawigacji opartej o GBAS. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest współorganizatorem tego wydarzenia.

 • W przyszłym roku kolejne spotkanie branży lotniczej w Krakowie.

  Wczoraj miała miejsce ceremonia oficjalnego przekazania organizacji ACI Europe's Regional Airports' Conference and Exhibition  z Neapolu do Krakowa. 12. edycja ACI Europe's Regional Airports' Conference and Exhibition  odbędzie się w dniach 20-22 maja 2019 r., a gospodarzem tego branżowego, prestiżowego wydarzenia będzie Kraków Airport.

 • Polski samolot turbośmigłowy nowej generacji ILX-34. Czy powstanie dzięki Instytutowi Lotnictwa?

  24 maja 2018 roku w Instytucie Lotnictwa odbędzie się oficjalne podpisanie listu intencyjnego pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z przedstawicielami Instytutu Lotnictwa oraz czołowych firm z branży lotniczej i zbrojeniowej w zakresie współpracy przy realizacji przedsięwzięcia budowy polskiego wielozadaniowego samolotu turbośmigłowego nowej generacji ILX-34.

 • Bohaterowie drugiego planu - zaproszenie na Konferencję.

  W roku 100-lecia odzyskania niepodległości wielu Polaków ma świadomość, że polskie lotnictwo odegrało znaczącą rolę w walkach o ustalenie granic oraz wszystkich konfliktach XX-wiecznych w jakich zaangażowane było Wojsko Polskie. Niestety wiedza ta jest częstokroć bardzo powierzchowna i nie oddaje rzeczywistego obrazu osiągnięć i sukcesów lotników. Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego pragnie przybliżyć te wartości poprzez organizację konferencji popularnonaukowej pt. „Bohaterowie drugiego planu”, nad którą patronat objął Prezydent Koszalina. Na imprezę mająca formułę konkursu zostali zaproszeni historycy lotniczy z całego kraju mający w swoim dorobku wiele znaczących publikacji.

 • Zmiana terminu konferencji "Bezpieczeństwo i niezawodność w lotnictwie oraz rozwój lotnictwa w regionach".

  W związku z objęciem przez Aviation24.pl patronatu medialnego nad V Ogólnopolską Konferencją Naukowo - Techniczną pt.:"Bezpieczeństwo i niezawodność w lotnictwie oraz rozwój lotnictwa w regionach" informujemy o zmianie terminu oraz miejsca  organizowanego wydarzenia, które miało się odbyć w dniach 24 - 25 sierpnia 2018 r. w Radomskim Domu Technika, ul. prof. W. Krukowskiego 1.

 • NASA i Uber badają bezpieczeństwo i efektywność przyszłej miejskiej przestrzeni powietrznej.

  NASA podpisała z firmą Uber Technologies Inc. drugą umowę dotyczącą działań , aby dalej rozwijać i tworzyć nowe koncepcje i technologie związane z miejską mobilnością lotniczą (UAM), aby zapewnić bezpieczny i wydajny system przyszłego transportu powietrznego na zaludnionych obszarach.

 • Podsumowanie Konferencji Naukowej Inżynieria Ruchu Lotniczego 2018.

  Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Inżynieria Ruchu Lotniczego”, zorganizowana przez Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Transportu Lotniczego, odbyła się w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w hotelu Kawallo w Słubicach.

 • Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym.

  W dniach 18-19 kwietnia 2018 roku na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyła się Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym zorganizowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Instytut Lotnictwa zaznaczył swoją obecność podczas wydarzenia w części poświęconej zagadnieniom ogólnym i organizacjom General Aviation, podczas której omawiano kwestie podwyższenia poziomu bezpieczeństwa operacji lotniczych.

 • En-route FIS Workshop w PAŻP z udziałem wielu krajów.

  W dniach 16-17 kwietnia odbył się w PAŻP „En-route FIS Workshop”. W spotkaniu udział wzięli reprezentanci organów służby informacji powietrznej z Austrii, Czech, Danii, Niemiec, Słowacji, Włoch i Polski oraz przedstawiciele Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego.

 • Instytut Lotnictwa prezentuje najnowsze rozwiązania dla kosmosu i lotnictwa.

  17 kwietnia 2018 roku w warszawskim hotelu Sangate Airport odbyła się II Międzynarodowa Konferencja i Wystawa „Lotnictwo Nowej Generacji – strategie, technologie, rozwiązania”. W wydarzeniu wzięli udział dyrektor Instytutu Lotnictwa, dr inż. Paweł Stężycki oraz dyrektor Centrum Technologii Kosmicznych, dr inż. Leszek Loroch. Konferencja była okazją do zaprezentowania dorobku technologicznego Instytutu Lotnictwa w zakresie technologii kosmicznych oraz lotnictwa.

Top