wtorek, 26 wrzesień 2017 11:01

Zderzenie z ptakiem samolotu B737 linii Badr w Sudanie.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Autor: Eduard Onyshchenko (http://spotters.net.ua/file/?id=73393&size=large) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: Autor: Eduard Onyshchenko (http://spotters.net.ua/file/?id=73393&size=large) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], Wikimedia Commons

Do poważnego zdarzenia doszło w Sudanie. W samolot B737 linii lotniczych Badr uderzył podczas startu duży ptak wyrządzając poważne szkody.

Poniżej zdjęcia z tego incydentu ... na nas zrobiły duże wrażenie.

http://www.airlive.net/alert-impressive-photos-of-badr-airlines-boeing-737-bird-strike-yesterday-in-sudan/

Kolejna nietypowa sytuacja miała miejsce na lotnisku w Nowym Orleanie na którym trwa budowa nowego terminala. Jedna z ciężarówek uderzyła w przenośną toaletę. Pracownik który znajdował się w środku z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Na lotnisku we Fresno w Kalifornii po przylocie z Las Vegas w MD-80 zaczął rozprzestrzeniać się dym. Pasażerowie musieli skorzystać z tylnego wyjścia ewakuacyjnego ponieważ otwarcie innych drzwi było niemożliwe z powodu zbyt dużego zadymienia. Nikomu nic się nie stało.

W poniedziałek rano lotnisko w Sydney zostało zamknięte na ponad 3 godziny z powodu awarii radaru. Prawdopodobnie chodziło o brak zasilania i błędy w procedurach awaryjnych.

Wczoraj wieczorem pilot LOTowskiego Embraera z Pragi do Warszawy poprosił o asystę przy lądowaniu na Okęciu z powodu awarii układu hamulcowego. Po bezpiecznym lądowaniu okazało się, że wadliwa była kontrolka informująca o błędzie w układzie.

Przegląd przygotował: Jakub Mrugała

Czytany 859 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 wrzesień 2017 11:19

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top