wtorek, 26 wrzesień 2017 15:00

Yuneec wprowadza na rynek profesjonalnego drona do zastosowań komercyjnych – Hexacopter H520.

Napisane przez FIRST Public Relations
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

H520 łączy możliwość stosowania wymiennych zestawów roboczych z oprogramowaniem do planowania misji DataPilot™ oraz kompleksowym programem obsługi serwisowo-konserwacyjnej.

Firma Yuneec International, światowy lider w dziedzinie produkcji elektrycznych systemów latających, ogłosiła dzisiaj, że wprowadza na rynek swojego pierwszego drona do użytku komercyjnego H520 sUAS. System H520 wykorzystuje sprawdzoną sześciowirnikową platformę Yuneec i jest wyposażony w profesjonalne kamery oraz oprogramowanie do planowania misji. Dron dedykowany jest do zastosowań komercyjnych m.in. w sektorze bezpieczeństwa publicznego, budownictwa, nadzoru i produkcji wideo. H520 wyróżnia się wysoką niezawodnością i stabilnością działania. Spełnia najwyższe wymagania jakości, bezpieczeństwa i precyzji. Umożliwia wybór różnych kamer i posiada w pełni zintegrowaną stację naziemną. Model H520 zapewnia niezawodny i stabilny lot, pozwala na zamontowanie różnorodnego wyposażenia oraz oferuje zintegrowany kontroler naziemny. Wszystkie te cechy spełniają najwyższe standardy Yuneec dla poziomu precyzji i bezpieczeństwa lotu. H520 sUAS będzie początkowo dostępny z kamerą wysokiej rozdzielczości typu E90, którą wyróżnia bardzo jasny obiektyw i jednocalowy czujnik CMOS oraz podwójną kamerą termowizyjną CGOET. W przedsprzedaży, dostępna jest również kamera inspekcyjna E50 (wersja H520). Cała linia komercyjnych, bezzałogowych systemów latających będzie oferowana wraz z kompleksowym programem serwisowo-konserwacyjnym.

System H520 sUAS, został zaprojektowany pod kątem optymalnego wykorzystania w warunkach przemysłowych i komercyjnych, posiada dobrze widoczny kadłub w jaskrawopomarańczowym kolorze oraz sześć wirników, które umożliwiają również lot w trybie awaryjnym przy wykorzystaniu pięciu wirników. Modułowa konstrukcja H520 jest kompatybilna z kamerami Yuneec E90, E50 i CGOET, które można łatwo i szybko wymieniać, co zapewnia operatorowi oszczędność czasu i wygodę. Kamera E50 o średniej ogniskowej i wysokiej rozdzielczości idealnie nadaje się do prac inspekcyjnych i transmisji na żywo. Umożliwia wykonanie zbliżeń przy utrzymaniu maszyny w bezpiecznej odległości od obiektu. E90 to szerokokątna kamera, która dzięki jednocalowemu czujnikowi Sony Exmor o rozdzielczości 20 megapikseli oraz najnowszemu, bardzo szybkiemu chipowi Ambarella H2 do przetwarzania obrazów, pozwala wykonywać wysokiej jakości zdjęcia i filmy. Jej parametry sprawdzą się idealnie w przypadku modelowania informacji o budynkach (BIM), tworzenia map 2D/3D oraz w produkcji filmów. Podwójna kamera termowizyjna CGOET została zaprojektowana specjalnie z myślą o sektorze bezpieczeństwa publicznego, akcjach poszukiwawczo-ratowniczych czy inspekcji instalacji solarnych. Jest to pierwsze w branży połączenie kamery termowizyjnej z kamerą światła dziennego z wbudowanym gimbalem. Kamery E90 i E50 wyposażone są także pierścień pośredni umożliwiający montaż standardowych, wysokowydajnych filtrów innych producentów.

dron2609201701

Każda kamera komercyjna Yuneec umożliwia wykonanie płynnych ujęć 360 stopni, a w połączeniu z chowanym podwoziem, H520 pozwala uzyskać stabilny obraz niezależnie od kąta filmowania. Dodatkowo, w trakcie lotów inspekcyjnych, kamera i gimbal umożliwiają podgląd pod kątem 20 stopni do góry w kierunku przed siebie. H520 jest wyposażony w profesjonalny kontroler ST16S, którego oprogramowanie zbudowano na Androidzie. Kontroler ma.7-calowywyświetlacz oraz łącze typu HD 720p do odbioru obrazu wideo na żywo oraz łącze HDMI do transmisji odbieranej przez monitory zewnętrzne.

„Nasz zespół inżynierów i kierowników produktu przeprowadził obszerne badania terenowe w celu udoskonalenia oprogramowania H520 i zbudowania najlepszego w swojej klasie bezzałogowego systemu powietrznego” – mówi dr Michael Jiang, prezes Yuneec International. „Mamy pewność, że operatorzy docenią, jak wszechstronnym narzędziem jest H520 i na jak wiele zastosowań komercyjnych pozwala dzięki pakietowi niezawodnych i zaawansowanych funkcji DataPilot™, czyli zintegrowanego oprogramowania Yuneec do planowania misji.”

Yuneec DataPilot™ to kompletne rozwiązanie do planowania i kontrolowania lotów bezzałogowych systemów powietrznych po punktach orientacyjnych. W odróżnieniu od innych aplikacji do planowania lotu, oprogramowanie DataPilot™ jest zintegrowane ze sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym przez Yuneec H520 sUAS. DataPilot™ – oprogramowanie ściśle powiązane z architekturą kontroli lotu PX4 – zostało stworzone we współpracy z Lorenzem Meierem, kierownikiem ds. zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych, wyróżnionym w rankingu wynalazców do 35. Roku życia według przeglądu MIT Technology Review 2017.

Najważniejszą zaletą całkowitej integracji systemu jest praca bezzałogowego systemu powietrznego w układzie o zamkniętej architekturze. Jiang dodaje: „Klienci Yuneec mają świadomość, że dane i obrazy muszą być bezpiecznie zapisane. Sposób, w jaki produkty Yuneec pracują z danymi, gwarantuje, że użytkownicy w każdej chwili mają pełny dostęp i kontrolę nad nimi. Drony komercyjne Yuneec nie zbierają danych telemetrycznych, zdjęć ani obrazów wideo i nie udostępniają danych innym podmiotom wewnętrznym i zewnętrznym.”

Operatorzy, sprzedawcy i deweloperzy poza ogólną integracją systemu, docenią również zestaw deweloperski oprogramowania H520, który umożliwia dodawanie do platformy sUAS zewnętrznych aplikacji i usług, przeznaczonych do różnych zastosowań komercyjnych. Mobile SDK to zestaw narzędzi do rozwijania oprogramowania, dający developerom dostęp i kontrolę nad komponentami sprzętowymi i oprogramowania bezzałogowych systemów powietrznych Yuneec. Christoph Strecha, prezes i założyciel Pix4D, partner Yuneec w zakresie oprogramowania i twórca wiodących w branży aplikacji do obrazowania danych, powiedział: „Dron Yuneec H520 SDK pozwoli Pix4D zaoferować użytkownikom oprogramowanie silnie sprzężone z systemem lotu UAV i procesem zbierania danych, co w efekcie pozwoli na dokładniejsze odwzorowanie trójwymiarowych map lub obszernych zestawów danych.”

H520 jest dostępny w wielu konfiguracjach, a cena sytemu waha się od 2 538 euro do 3 538 euro.

Źródło informacji i zdjęć: FIRST Public Relations

Czytany 360 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 wrzesień 2017 15:05

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top