piątek, 29 wrzesień 2017 08:47

Airbus i HAX ogłaszają konkurs dla startupów.

Napisane przez Airbus Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Airbus, światowy lider w dziedzinie aeronautyki, obronności, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych oraz firma HAX, najbardziej aktywny na świecie wczesny inwestor wspierający startupy produkujące sprzęt, połączyły siły, by rozwinąć przyszłość miejskiego transportu powietrznego poprzez uruchomienie czteromiesięcznego programu akceleracyjnego z siedzibą w Shenzhen w Chinach.

„Komunikacja w miastach potrzebuje świeżych pomysłów, by poprawić jakość naszego życia, powiedział Mathias Thomsen, Główny Menadżer ds. Transportu Miejskiego w Airbusie. „Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie pionowego wymiaru komunikacji miejskiej poprawi system przemieszczania się w zatłoczonych obecnie wielkich miastach.”

„Wiedza i doświadczenie Airbusa w obszarze technologii oraz znajomość zagadnienia są doskonałym uzupełnieniem naszych możliwości,” powiedział Duncan Turner, Dyrektor Zarządzający w HAX.

Airbus we współpracy z firmą HAX, pomoże przenieść prototypowe rozwiązania z pracowni na rynek i przyspieszyć proces komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań, które będą kształtować przyszłość miejskiego transportu powietrznego.

Współpraca będzie miała postać ekskluzywnego czteromiesięcznego programu akceleracji komunikacji miejskiej realizowanego w światowej klasy obiektach firmy HAX w Shenzhen. Do składania wniosków w konkursie zaproszono początkujące startupy koncentrujące się na rozwijaniu technologii, które odpowiadają na następujące wyzwania:

 • Technologia miejskiego transportu powietrznego;
 • Technologia wykrywania i unikania kolizji w powietrzu;
 • Lotniskowy system detekcji pasów startowych i dróg kołowania;
 • Technologia bezpieczeństwa awaryjnego dla pojazdów latających;
 • Infrastruktura transportu powietrznego;
 • Autonomiczna technologia transportu powietrznego;
 • Systemy wspomagania decyzji dotyczących manewrów powietrznych;
 • Systemy zarządzania ruchem powietrznym;
 • Systemy wykrywania i unikania kolizji powietrznych;
 • Opakowania akumulatorów i systemy zarządzania dla pojazdów latających.

Wybrani wnioskodawcy otrzymają minimalne dofinansowanie w wysokości 100 000 dolarów, a także porady techniczne i praktyczną pomoc zarówno ekspertów firmy Airbus, jak i HAX, by mogli zrealizować przygotowane prototypowe rozwiązania. Doświadczenie biznesowe uzupełni talent technologiczny, co zapewni stabilność projektów.

„Innowacyjność od zawsze jest częścią DNA Airbusa i ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania pozycji firmy w czołówce przemysłu lotniczego" - mówi Luo Gang, prezes Centrum Innowacji Airbusa w Chinach. „Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem pierwszego konkursu dla startupów, który stanowi kolejne konkretne działanie świadczące o zaangażowaniu Airbusa w rozwój innowacyjnych projektów i. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze przełomowe pomysły.”

Źródło informacji i zdjęcia: Airbus Press

Czytany 829 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 wrzesień 2017 08:50

Artykuły powiązane

 • Pierwszy ACJ320neo opuszcza halę montażową. Nadchodzi nowa era odrzutowców dyspozycyjnych Airbus.

  Planowo zakończył się montaż pierwszego egzemplarza ACJ320neo. Nowa maszyna została wyposażona w silniki CFM International LEAP-1A i pomalowana w firmowe barwy fabryczne rodziny ACJ.

 • Satelita ESA do badań nad wiatrem Aeolus umieszczony w rakiecie nośnej Vega.

  Aeolus, satelita Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) wyposażony w aparaturę do pomiarów wiatru, został umieszczony w komorze rakiety nośnej Vega i przygotowany do zaplanowanego na 21 sierpnia startu z kosmodromu w Kourou w Gujanie Francuskiej.

 • Wysyp śmigłowców Airbus w filmie "Mission Impossible - Fallout".

  W związku z dzisiejszą premierą kinową „Mission Impossible – Fallout”, przekazujemy kilka ciekawostek odnośnie floty śmigłowcowej użytej w filmie.

 • Sukces pierwszego dziewiczego lotu pseudosatelity Zephyr S.

  Spółka Airbus Defence and Space ogłosiła pomyślne lądowanie pierwszego seryjnego egzemplarza swojego nowego bezzałogowca Zephyr S, konstrukcji będącej owocem programu Zephyr  HAPS (High Altitude Pseudo-Satellite).

 • "Eagle" - lądownik marsjański w finale międzynarodowego konkursu.

  Studenci z Politechniki Wrocławskiej zaprojektowali lądownik marsjański, który mógłby dostarczyć na Marsa nie tylko znaczny ładunek, ale także ludzi. „Eagle” - bo tak nazwali swój lądownik - powalczy w sierpniu w finale konkursu organizowanego przez The Mars Society i NASA.

 • Telesat wybiera Airbus Defence and Space do dalszych prac nad konstelacją satelitów LEO.

  Spółka Airbus Defence and Space została wybrana przez Telesat na ważnego partnera przemysłowego w fazie projektowania systemów i zarządzania ryzykiem, będącej częścią prowadzonych obecnie przez Telesat prac nad układem satelitów niskiej orbity okołoziemskiej (LEO). Zgodnie z warunkami umowy, spółka Airbus będzie odpowiadać za optymalizację systemów, inżynierię wymagań i wstępny projekt najważniejszych komponentów sprzętu i oprogramowania dla kosmicznych i naziemnych elementów systemu satelitów LEO firmy Telesat oraz dla segmentów terminali użytkowników. Umowa przewiduje, że pod koniec 9-miesięcznego okresu jej trwania Airbus dostarczy firmie Telesat kompleksowe rozwiązanie spełniające założone przez Telesat dla konstelacji LEO parametry dotyczące jej wydajności, pojemności i kosztów.

 • 39 tys. podróży dookoła świata - 10 lat A380 we flocie Emirates

  Od 2008 roku Airbusy A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln osób. Samoloty pokonały przeszło 1,5 mld km - r ownowartość 39 tys. podróży dookoła świata. A380 jest ulubionym samolotem pasażerów i odgrywa ważną rolę w rozwoju linii i siatki połaczeń Emirates.

 • 39 tys. podróży dookoła świata - 10 lat A380 we flocie Emirates

  Od 2008 roku Airbusy A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln osób. Samoloty pokonały przeszło 1,5 mld km - r ownowartość 39 tys. podróży dookoła świata. A380 jest ulubionym samolotem pasażerów i odgrywa ważną rolę w rozwoju linii i siatki połaczeń Emirates.

 • Airbus uruchamia nowy program szkolenia podstawowego pilotów

  Airbus uruchamia nowy program szkolenia podstawowego pilotów.

  • Program ma przyczynić się do zaspokojenia zapotrzebowania na nowych pilotów w ciągu następnych 20 lat

  • Przy uruchomieniu programu ze spółką Airbus ma współpracować mająca siedzibę w Mexico City szkoła pilotażu Escuela de Aviacion Mexico

  • Wdrażając program, Airbus wychodzi naprzeciw potrzebom linii lotniczych użytkujących produkowane przez spółkę samoloty, wnosząc swój wkład w przyszłą dostępność wykwalifikowanych załóg latających o solidnych podstawowych umiejętnościach pilotażowych.

 • Możesz wygrać bilety na lot do USA. Konkurs organizuje LOT i Mastercard.

  Konkurs LOT-u i Mastercard zachęca do ubiegania się o wizę do Stanów Zjednoczonych. Żeby wygrać bilety lotnicze do wybranego portu LOTu w USA i karty płatnicze o wartości 500 dolarów, wystarczy odpowiedzieć na pytania dotyczące wypełniania wniosku wizowego.

Top