piątek, 29 wrzesień 2017 12:54

Wirtualna rekonstrukcja samolotu PZL. 37 Łoś. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat.

Napisane przez MLP Kraków
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Muzeum Lotnictwa Polskiego serdecznie zaprasza do zapoznania się z  niezwykle ciekawym projektem; "Wirtualnej rekonstrukcji samolotu PZL. 37 Łoś". W ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski można głosować na zadanie, które pozwoli na cyfrowe odtworzenie legendarnego bombowca PZL. 37 Łoś. Do dziś nie zachował się żaden egzemplarz tej maszyny.

Teraz istnieje szansa aby stworzyć przynajmniej wirtualną wersję Łosia. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat. Karty do głosowania dostępne są m.in. w kasie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Numer zadania to KRK13. Serdecznie zapraszamy!

Projekt  Wirtualnej rekonstrukcji PZL.37 łączy wykorzystanie najnowszych technologii z troską o zachowanie lotniczych tradycji i technicznego dziedzictwa II RP. Zakłada on umieszczenie rekonstrukcji "Łosia" w  formie bezpłatnej aplikacji na smartfony oraz stworzenie odpowiedniej ekspozycji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.  Do naszych czasów nie zachował się ani jeden model tego bombowca. Niewielkim fragmentem płatowca dysponuje baza lotnicza w Łasku. Muzeum Lotnictwa Polskiego w  Krakowie ma z kolei najcenniejszą pamiątkę po Łosiu - od 2006 r. posiada kompletny silnik bombowca. Cyfrowa rekonstrukcja jest szansą na podtrzymanie legendy Łosia. W ramach projektu możliwe będzie stworzenie animowanej, wielowymiarowej grafiki szczegółowo prezentującej bryłę płatowca oraz jego wyposażenie w skali 1:1.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.muzeumlotnictwa.pl/index.php/aktualnosci/szczegoly/448

Czytany 208 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 wrzesień 2017 12:57

Artykuły powiązane

 • SAAB 37 Viggen. Spotkanie przy samolocie w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

  W niedzielę 22 października 2017 o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się spotkanie przy samolocie SAAB 37 Viggen.

 • Kraków Airport wspiera rozwój kosmicznych technologii.

  Kraków Airport podpisał umowę z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie w sprawie współpracy z Kołem Naukowym AGH Space Systems. Zawarta umowa z Kraków Airport pozwoli studentom AGH w Krakowie na rozwój projektu łazika planetarnego Kalman. Technologie zastosowane w łaziku mogą sprawdzić się także w pojazdach autonomicznych, umożliwiających dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Studenci z Koła Naukowego AGH Space Systems podzielą się swoją wiedzą w Centrum Edukacji Lotniczej w Kraków Airport.

 • SAAB 35 Draken w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Spotkanie przy szwedzkim samolocie.

  W niedzielę 15 października 2017 o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie przy samolocie, tym razem przy SAAB 35 DRAKEN.

 • Dzisiaj otwarto Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

  Dzisiaj dzieci przejęły we władanie Centrum Edukacji Lotniczej w Kraków Airport. To unikatowe przedsięwzięcie. Krakowskie lotnisko jest jedynym w Polsce portem lotniczym posiadającym taki ośrodek. Zadaniem centrum jest przybliżenie, w ciekawy i przystępny dla różnych grup wiekowych sposób, wiedzy z zakresu lotnictwa. W centrum będzie można m.in. poznać zasady funkcjonowania i organizacji lotniska.

 • Otwarcie Centrum Edukacji Lotniczej na krakowskim lotnisku.

  Już w połowie października na terenie Kraków Airport rozpocznie swoją działalność Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Jest to unikatowy na skalę kraju ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

 • Już prawie 6 tys. osób skorzystało z bezpośredniego połączenia lotniczego Chicago – Kraków.

  Uruchomiony na początku lipca transatlantycki kierunek to szansa na nawiązanie wzajemnych relacji gospodarczych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz Krakowem i Małopolską. Promocja bezpośredniego połączenia lotniczego, prezentacja gospodarczych i turystycznych walorów Małopolski i Krakowa oraz nawiązanie kontaktów handlowych były celem misji gospodarczej w Chicago. Ze strony polskiej uczestniczyli w niej przedstawiciele rodzimych firm oraz przedstawiciele Małopolski, Krakowa, PLL LOT i Kraków Airport.

 • North American T-6 Texan samolotem o którym będzie się mówić w najbliższą niedzielę.

  W niedzielę 8 października 2017 o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie przy samolocie.

 • We wrześniu krakowskie lotnisko obsłużyło 545 835 pasażerów. Jest to wynik o 16% lepszy niż we wrześniu 2016 roku.

  We wrześniu krakowskie lotnisko obsłużyło 545 835 pasażerów. Jest to wynik o 16% lepszy (ok. 76,5 tysiąca dodatkowych pasażerów) niż we wrześniu 2016 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4 238 startów i lądowań tj. o 12 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 • Podpisana umowa o dofinansowanie projektu dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

  Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie projektu „Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym – etap II”. Wartość przedsięwzięcia to ponad 200 mln zł, w tym unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wynosi prawie 115 mln zł.

 • Podsumowanie wakacji i zapowiedź sezonu zimowego na lotnisku w Krakowie.

  W lipcu i w sierpniu pasażerowie spędzali urlop głównie w Hiszpanii. Bardzo dużą popularnością cieszy się zainaugurowane na początku lipca połączenie PLL LOT do Chicago. Pasażerowie chętnie latają do Wielkiej Brytanii - oferowane przez czterech przewoźników loty stale cieszą się dużym zainteresowaniem. Niemal połowa pasażerów planujących urlop z przesiadką w jednym z europejskich hubów skorzystało z usług Lufthansy. W miesiącach wakacyjnych najczęściej z usług krakowskiego lotniska korzystali Polacy, Brytyjczycy i obywatele Stanów Zjednoczonych.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top