poniedziałek, 02 październik 2017 12:43

Polak na podium w wyścigach dronów Red Bull DR.ONE.

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mac Poschwald © Armin Walcher / Red Bull Content Pool Mac Poschwald © Armin Walcher / Red Bull Content Pool

Mac „Dronksy” Poschwald trzeci w zupełnie nowej imprezie, rozegranej na Red Bull Ringu. Rozgrywane w Spielbergu zawody Red Bull DR.ONE wygrał Austriak Bastian Hackl.

Drugiego dnia wyścigów dronów, Rosjanin Vladimir Ivanov stracił prowadzenie i zajął drugie miejsce. Po liczącym osiem okrążeń, sobotnim finale, rozegranym na niezwykle trudnym torze, trzecią lokatę wywalczył polski pilot Mac Poschwald.

„Zawody były wyjątkowe. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy podobnego toru, z ogniem, wodą i wiatrem. To czyste szaleństwo! W finale zaczęliśmy agresywnie. To był bardzo wyrównany, bardzo dobry wyścig!” – powiedział Mac.

18 najlepszych pilotów dronów z 14 państw rywalizowało na jednej z najtrudniejszych i najbardziej wyjątkowych tras, jakie kiedykolwiek przygotowano do wyścigów. Żeby dostać się do finału trzeba było przejść serię eliminacji. Na obiekcie, który na co dzień służy jako arena wyścigów samochodowych, specjalnie zbudowane do rywalizacji, ważące około 500 g drony pędziły z prędkością dochodzącą do 150 km/h. Budowę niezwykle efektownego toru inspirowały żywioły – ziemia, wiatr, ogień i powietrze.

Więcej przeczytasz na : https://www.redbull.com/pl-pl/mac-poschwald-red-bull-ring-dr-one-spielberg-2017

Czytany 366 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 październik 2017 12:46

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top