poniedziałek, 02 październik 2017 13:54

Bracia bliźniacy z British Airways przeszli na emeryturę w odstępie 30 sekund.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło screen: Film: https://www.youtube.com/watch?v=FtAXRAq_Bkk&t=4s Autor: YouTeam Źródło screen: Film: https://www.youtube.com/watch?v=FtAXRAq_Bkk&t=4s Autor: YouTeam

Kapitanowie Jeremy Hart i Nick Hart są braćmi bliźniakami, którzy przyszli na świat w odstępie 30 sekund. Teraz po 60 latach zakończyli swoją przygodę z lataniem na samolotach pasażerskich lądując w odstępie 30 sekund.

Lądowanie odbyło się na lotnisku Heathrow w Londynie. Pierw wylądował Jeremy a następnie Nick. Lądowanie nastąpiło około 12:35 czasu lokalnego. Po przelatanych 45tys godzin stwierdzili, że każde z z nich to 11tys lotów oraz przewiezionych około 1,2mln pasażerów.

Jednak ich kariera lotnicza nie rozpoczęła się w jednej linii lotniczej. Jeremy latał w British Airways od początku 1987 roku czyli od 30 lat, natomiast Nick dołączył do tej linii lotniczej nie z własnej woli. British Midland w której latał została wchłonięta przez British Airways w 2012 roku.

Źródło informacji: mubashirloqman.com, qatarday.com, portsmouth.co.uk.

Czytany 977 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 październik 2017 14:04

Artykuły powiązane

  • Wdrożenie procedur podejścia EGNOS LPV200 (CATI) w FIR Warszawa.

    W dniu 21 czerwca 2018 zakończony został projekt wdrożenia operacyjnego instrumentalnych procedur podejścia do lądowania wykorzystujących sygnały satelitarne ze wspomaganiem SBAS (EGNOS) do minimów porównywalnych z minimami podejścia precyzyjnego ILS cat. I.

  • 5 lat współpracy LOTAMS z British Airways CityFlyer.

    Rok 2017 jest szczególny dla LOT Aircraft Maintenance Services – 5-lecie współpracy z brytyjskim przewoźnikiem BACF. Spółka zajmująca się obsługą techniczną samolotów przez ten czas wykonała łącznie 96 przeglądów bazowych w hangarach znajdujących się tuż obok płyty lotniska Chopina. Mechanicy lotniczy LOTAMS przepracowali 202 719 roboczogodzin (suma pod koniec września 2017).

Top