wtorek, 03 październik 2017 13:45

Zmiana terminu I Szybowcowych zawodów na Celność Lądowania im. Henryka Magonia.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: http://zcl2017.aeroklubstalowowolski.pl/ Źródło grafiki: http://zcl2017.aeroklubstalowowolski.pl/

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Stalowowolskiego zaprasza do udziału w I Szybowcowych Zawodach na Celność Lądowania im. Henryka Magonia. Zawody miały zostać rozegrane 23.09.2017 r. Jednak z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne zawody zostały przesunięte i zostaną rozegrane w sobotę 7.10.2017 r. na aeroklubowym lotnisku w Trubi.

Udział w zawodach mogą wziąć wszyscy – od uczestników szkolenia podstawowego do instruktorów. Loty wykonywane będą za wyciągarką na szybowcach Puchacz, Bocian, Puchatek (szybowiec do wyboru przy rejestracji). Każdy zawodnik wykonuje dwa loty. Piloci licencjonowani wykonują lot samodzielnie. Uczniowie-piloci i piloci z innych klubów wykonują lot z instruktorem-bezpiecznikiem.

Celem zawodnika będzie wylądowanie szybowcem w obrębie wyznaczonego pola lądowań w taki sposób, aby szybowiec zatrzymał się jak najbliżej wyznaczonego wcześniej punktu („chusteczki”). Wygrywa ten pilot którego suma odległości z obu lotów będzie najmniejsza.

Termin zgłaszania uczestników został przedłożony! Rejestracja odbywa się on-line i trwa do 1.10.2017 r.

W przypadku złej pogody, terminem zapasowym jest 8.10.2017 r.

Więcej informacji na stronie: www.zcl2017.aeroklubstalowowolski.pl

Henryk Magoń urodził się i młodość spędził w Stalowej Woli. Przez całą swoją karierę lotniczą związany był z Aeroklubem Stalowowolskim, gdzie wyszkolił się na pilota szybowcowego i samolotowego. Zdobył złotą odznakę szybowcową. Startował w zawodach szybowcowych. Jako instruktor pilot szybowcowy wyszkolił liczną grupę adeptów lotnictwa, z których wielu kontynuuje karierę lotniczą, zarówno w sporcie amatorskim jak i w pracy zawodowej. Pasjonat lotnictwa, niezwykle aktywny w organizowaniu działalności lotniczej i życiu Aeroklubu Stalowowolskiego. Odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego Aeroklubu Polskiego. Kapitan pilot Polskich Linii Lotniczych LOT. W swojej karierze pilota liniowego pilotował wiele maszyn latających w PLL LOT, a w ostatnim okresie był kapitanem na samolotach Embraer 170/195. Zginął śmiercią lotnika w dniu 16 kwietnia 2016 r., w trakcie wykonywania lotu na odremontowanym własnym staraniem szybowcu SZD-9 Bocian 1D.

Źródło informacji: http://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/zmiana-terminu-i-szybowcowych-zawodow-na-celnosc-ladowania-im-henryka-magonia/

Czytany 832 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 październik 2017 13:49

Artykuły powiązane

Top