czwartek, 21 kwiecień 2016 11:09

Produkcja filmu "Dywizjon 303" wchodzi na "wysokie obroty"!

Napisane przez Mariusz Barszcz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dywizjon 303 film polski film mediaWinston Churchill już na 10 dni przed pierwszą walką Dywizjonu 303 powiedział: "Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym". Można powiedzieć, że słowa te mogłyby śmiało odnosić się również do naszych polskich bohaterów. Dlaczego zatem historia po latach co krok umniejszała ich zasługi? Osoby, które doskonale znają historię II Wojny Światowej i politykę tamtych lat znają też powód, dlaczego świat zapomniał o lotnikach z "Dywizjonu 303". Dobrze wiemy, że nic tak dobitnie nie trafia do ludzi jak dobrze zrealizowany fabularny film historyczny. Robione z rozmachem hollywodzkie produkcje jak "Eskadra Czerwone Ogony" czy "Pearl Harbor" znają wszyscy, a do tej pory możemy je oglądać często w telewizji. Wyobrażacie sobie, że na tą listę może trafić "nasz" "Dywizjon 303"?

 Już teraz specjalnie dla Was i jako pierwsi publikujemy film z wypowiedziami znanych osób z kręgu lotnictwa oraz przedstawicielami firm zajmujących się efektami specjalnymi i dystrybucją filmową. Materiał ten był prezentowany dziennikarzom podczas konferencji, a teraz prezentujemy go również Wam - nasi drodzy Czytelnicy.


  Dla tych którzy jeszcze nie widzieli nagrania z konferencji producentów "Dywizjonu 303" specjalnie publikujemy również materiał filmowy z fragmentami spotkania, które odbyło się w zeszłym tygodniu.


  Jesteśmy zaszczyceni, że portal aviation24.pl został partnerem filmu. Na łamach naszej strony ukazywać się będą najświeższe informacje związane z filmem. Portal aviation24.pl z tej okazji również otworzył specjalnie dla potrzeb filmu specjalny fanpage pod adresem facebook.com/filmdywizjon303, który działa już od zeszłego roku i gromadzi co raz więcej czytelników. Ponieważ zainteresowanie filmem jest ogromne spodziewamy się, że też ... a może przede wszystkim w kręgach lotniczych wywoła on dosyć spore ożywienie. Już teraz sporo osób deklaruje swoją pomoc merytoryczną przy produkcji filmu. Jedno jest jednak pewne: wreszcie będziemy mieli polski lotniczy fabularny film, który nie powstawał od wiele, wielu lat. Dzięki współpracy z polskimi i zagranicznymi dystrybutorami obraz ten ma szansę wejść na międzynarodowe rynki i mamy nadzieję, że przebije sukces czeskiej produkcji: "Ciemnoniebieski świat".
 Na koniec i na deser, ponieważ bardzo lubimy zespół Iron Maiden, przypominamy utwór i teledysk znany wielbicielom "Dywizjonu 303" - trochę dla podkręcenia atmosfery.. ;-).

Autor tekstu: Mariusz Barszcz

Czytany 7770 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 grudzień 2016 13:04
Top