środa, 04 październik 2017 13:22

Global Helicopter Service pierwszym nabywcą programu Airbus Helicopters FlyScan do analizy danych.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: Airbus Press Room Źródło grafiki: Airbus Press Room

Airbus Helicopters podpisał kontrakt z niemieckim operatorem Global Helicopter Service (GHS), który stał się pierwszym nabywcą nowej usługi FlyScan – oprogramowania, które pomaga klientom analizować i zarządzać danymi systemu kontrolowania i diagnostyki zespołów i elementów (HUMS) floty śmigłowców.

„FlyScan wyznacza nowy standard obsługi klienta w oparciu o rzeczywistą zapobiegawczą obsługę techniczną: użytkownicy mogą przewidywać nieplanowane wcześniej zdarzenia, unikać przerw w operowaniu i osiągnąć nowy poziom niezawodności działania”, powiedział Matthieu Louvot, wiceprezes wykonawczy ds. wsparcia klienta w Airbus Helicopters. „Jest to jedna z nowych usług oferowanych klientom, zgodnie z naszym nadrzędnym celem – kompleksowego wspierania ich w bezpiecznym i efektywnym zarządzaniu operacjami”.

HUMS – standardowe wyposażenie wielu śmigłowców Airbus Helicopters – wykorzystuje czujniki rozmieszczone w śmigłowcu, które monitorują jego kluczowe zespoły i elementy, a także charakterystyki całej maszyny. System rejestruje duże ilości użytecznych danych, które następnie są przekazywane do różnych urządzeń w celu zanalizowania. Poprzez skuteczne analizowanie takich danych i dostarczanie proaktywnych informacji zwrotnych, FlyScan pomaga użytkownikom zwiększyć bezpieczeństwo lotów oraz dostępność śmigłowców i zmniejszyć obciążenie obsługi technicznej nawet o 7%.

„Dzięki FlyScan Supervise wiemy, że będziemy mieli niezawodny wgląd, bezpośrednio od producenta, w szczegóły i statystyki operacyjne naszej floty”, powiedział Dominik Goldfuss, prezes GHS. „Jest to również inteligentne rozwiązanie dla mniej złożonych organizacji, dzięki czemu nie muszą już one martwić się opracowywaniem tych funkcji we własnym zakresie, ponieważ Airbus troszczy się o wszystko”.

Dla śmigłowców H225, H175, H145, H135 i Dolphin wyposażonych w HUMS dostępne są trzy różne rodzaje FlyScan:

 • Doradztwo – dla użytkowników, którzy już monitorują swoją flotę z użyciem HUMS. Eksperci Airbusa zajmujący się HUMS współpracują z użytkownikiem w celu dokładnego monitorowania parametrów operacyjnych ich śmigłowców w celu lepszego przewidywania czynności obsługi technicznej.
 • Nadzorowanie – dla klientów niemających w swojej organizacji specjalistów zajmujących się HUMS. Airbus zarządza różnymi kryteriami i ściśle monitoruje każde zdarzenie, które występuje we flocie.
 • Ochrona – dla klientów już zarządzających HUMS. Airbus przekazuje użytkownikowi fachową wiedzę, wspierając zespoły zajmujące się jego flotą. Pakiet ten obejmuje łączność za pomocą specjalnej „gorącej linii” HUMS dostępnej 24/7 i zobowiązanie do odpowiedzi w ciągu kilku godzin w przypadku uziemienia śmigłowca.

FlyScan jest częścią oferty pomocy technicznej HCare, zapewniającej wsparcie techniczne 24/7, ciągłe zarządzanie zdatnością do lotu i globalną pomoc techniczną. Dodatkowe umowy na FlyScan mają być podpisane w bieżącym roku, a celem Airbusa jest, aby oprogramowanie FlyScan stało się standardową usługą dla wszystkich śmigłowców wyposażonych w HUMS.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters

Czytany 611 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 październik 2017 13:44

Artykuły powiązane

 • Airbus dostarcza liniom Turkish Airlines pierwszy egzemplarz A321neo w konfiguracji Cabin Flex.

  Linie Turkish Airlines (THY) odebrały pierwszy samolot A321neo w konfiguracji Cabin Flex. Maszynę przekazno przewoźnikowi w zakładach Grupy Airbus w Hamburgu. A321neo to najnowszy model cieszącej się popularnością rodziny A320. Dzięki odpowiedniej modyfikacji kadłuba umożliwia ona elastyczne skonfigurowanie samolotu do przewozu nawet 240 pasażerów, choć Turkish Airlines będą użytkować go z nieco mniejszą liczbą miejsc: z 20 fotelami w klasie Business i 162 w klasie Economy.

 • Airbus Helicopters i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy podpisują umowę na 55 śmigłowców.

  Po zawarciu przez Francję i Ukrainę międzyrządowej umowy 8 czerwca, Airbus Helicopters podpisał umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy na zakup 55 cywilnych śmigłowców przeznaczonych do poszukiwania i ratownictwa (SAR), dla służb publicznych i misji ratowniczych (EMS) w kraju. 55 śmigłowców obejmuje 21 rekonfigurowanych H225, 10 nowych H145 oraz 24 H125.

 • Unia Europejska zleca konsorcjum firm pod przewodnictwem Airbusa zapewnienie Europie pełnego pokrycia obrazowaniem satelitarnym.

  Komisja Europejska i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyznały konsorcjum firm pod przewodnictwem Grupy Airbus kontrakt na pokrycie całej powierzchni Europy zasięgiem wydajnych usług obrazowania satelitarnego wysokiej rozdzielczości. W skład konsorcjum wschodzą spółki Airbus Defence and Space, Planet, Deimos Imaging, IGN-France i space4environment. Kontrakt stanowi część realizowanego na potrzeby Unii Europejskiej programu obserwacji Ziemi „Copernicus” i przewiduje pokrycie jeszcze w 2018 roku sześciu milionów kilometrów kwadratowych 39 krajów świeżo pozyskanymi satelitarnymi obrazami optycznymi bardzo wysokiej rozdzielczości.

 • Pierwsza zmontowana tylna część kadłuba H160 jest gotowa do połączenia z innymi zespołami i eksploatacji.

  Pierwszy przedseryjny H160 ma już gotową tylną część kadłuba. Pierwszy główny zespół został zmontowany w Albacete w Hiszpanii, zgodnie z wdrożoną w Airbus Helicopters strategią specjalizacji poszczególnych wytwórni. Środkowa część kadłuba pierwszego przedseryjnego śmigłowca przybyła z zakładów firmy w Donauwörth w Niemczech na początku roku.

 • Airbus wykonuje pierwsze w historii lotnictwa automatyczne tankowanie dużego samolotu w powietrzu.

  Spółka Airbus Defence and Space odniosła kolejny sukces w próbach automatycznego tankowania w powietrzu (A3R, Automatic Air-to-Air Refuelling). Poprzednio udało się zatankować w ten sposób myśliwiec, tym razem odbiorcą paliwa był o wiele większy samolot.

 • JetBlue zamawia 60 samolotów A220-300 i zmienia zamówienie 25 sztuk A320neo na większe A321neo.

  Podpisując protokół ustaleń obejmujący 60 wiążących zamówień na samoloty A220-300, Linie JetBlue stały się dzisiaj pierwszym nabywcą tych maszyn po dokonanej w ostatnich dniach zmianie ich marki i oznaczenia.  Linie te zmieniły jednocześnie wcześniejsze zamówienie 25 egzemplarzy A320neo na większy model z tej samej rodziny – A321neo. Zarówno samoloty A321neo, jak i A220 w barwach JetBlue będą wyposażone w silniki Pratt & Whitney GTF.

 • Airbus wprowadza modele A220-100 i A220-300. Nowy członek rodziny Airbus – prosto z Kanady.

  Podczas uroczystości, która odbyła się w Henri-Ziegler Delivery Centre, znajdującym się pod Tuluzą ośrodku Grupy Airbus, ten europejski producent przedstawił swój nowy samolot: A220. W obecności pracowników Airbusa i przedstawicieli mediów z całego świata punktualnie o godz. 12:25 czasu CEST na pasie startowym ośrodka dostaw wylądował reprezentacyjny airbus A220-300, który przyleciał tam bezpośrednio po zakończeniu prac malarskich w swoim nowym malowaniu firmowym: z naniesioną na kadłubie nazwą marki Airbus i oznaczeniem modelu A220-300.

 • Airbus otrzymuje od ESA zlecenie na dwa projekty badawcze w ramach misji Mars Sample Return.

  Airbus uzyskał od Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) dwa zlecenia, obejmujące zaprojektowanie łazika marsjańskiego Sample Fetch Rover oraz statku Earth Return Orbiter. Obie konstrukcje będą miały decydujące znaczenie dla misji Mars Sample Return, polegającej na dostarczeniu próbek z Marsa na Ziemię przed końcem następnej dekady. W kwietniu 2018 r. NASA i ESA podpisały list intencyjny w tej sprawie.

 • Airbus i ONZ łączą siły przy międzynarodowej eksploracji kosmosu.

  Podczas konferencji UNISPACE+50, zorganizowanej w ramach obchodów półwiecza międzynarodowej współpracy na polu eksploracji przestrzeni kosmicznej, Grupa Airbus i Biuro ONZ do spraw Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA) podpisały protokół ustaleń w przedmiocie wspólnych prac nad stworzeniem zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się odpowiednich ram do prowadzenia badań nad mikrograwitacją i wynikającymi z niej korzyściami. Dokument, którego ważność ma być przedłużana co pięć lat, zawiera również postanowienia o dążeniu do umożliwienia beneficjentom programu wykorzystania danych gromadzonych w wyniku obserwacji Ziemi z kosmosu oraz o wsparciu dla misji Organizacji Narodów Zjednoczonych, jej wyspecjalizowanych agencji i państw członkowskich.

 • Airbus formalnie nabywa udział większościowy w spółce CSeries z Bombardier i Investissement Québec.

  Z dniem 1 lipca 2018 r. nabrała formalnej mocy zapowiadana już wcześniej transakcja dotycząca programu CSeries (http://www.airbus.com/aircraft/passenger-aircraft/c-series-family.html) między Airbus SAS, spółką zależną należącą w całości do spółki Airbus SE (EPA: AIR), spółką Bombardier Inc. (TSX: BBD.B) a spółką Investissement Québec.

Top