czwartek, 05 październik 2017 11:13

Airtelis zamawia trzy H215 do prac wysokościowych.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Airtelis, przy wsparciu Nova Capital Group, podpisał umowę z Airbus Helicopters na zakup trzech śmigłowców ciężkich H215, z opcją na dwa. Śmigłowce te uzupełnią obecną flotę Airtelis, złożoną z dwóch H225. Dostawa pierwszego H215 jest planowana na koniec tego miesiąca. H215 – wariant rodziny Super Puma – zostanie wyposażony w urządzenia do prac wysokościowych, wspierających budowę i obsługę linii elektroenergetycznych Airtelis.

„Cieszymy się, że do naszej floty dołączy kolejny śmigłowiec z rodziny Super Puma firmy Airbus Helicopters”, powiedział Stephane Delaye, prezes Airtelis. „Udźwig, ekonomika i osiągi H215 z jednym silnikiem niepracującym są idealne dla skomplikowanych pod względem technicznym prac wysokościowych, które wykonujemy", dodał.

Airtelis prowadzi prace wysokościowe z użyciem śmigłowców, związane z obsługą linii wysokich i bardzo wysokich napięć, a także transportem ładunków, montażem konstrukcji, naprawami i obsługą dużych infrastruktur. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w wykonywaniu różnego rodzaju misji przez śmigłowce wielozadaniowe, Airtelis wypracował specjalistyczną wiedzę i rozwiązania oraz zapewnia swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności. Z doświadczenia tej firmy korzystają operatorzy sieci energetycznych i ich kontrahenci.

„Jesteśmy pewni, że H215, mający doskonały wskaźnik dostępności, zoptymalizowaną obsługę techniczną i konkurencyjne koszty operacyjne, będzie atutem Airtelis. Cieszymy się, że firma ponownie pokłada swoje zaufanie w naszych produktach”, powiedział Olivier Michalon, starszy wiceprezes Airbus Helicopters na Europę.

Zakup śmigłowców zostanie sfinansowany przez Airtelis w ramach transakcji sprzedaży i leasingu zwrotnego z Nova Capital, działającego jako wyłączny leasingodawca operacyjny.

„Jesteśmy zadowoleni, że jako pierwszy na świecie leasingodawca śmigłowców dodamy H215 do naszej floty. Cieszymy się, że wspieramy wyjątkowy rozwój Airtelis, wprowadzając do naszego portfolio ten nowy, wielozadaniowy i wysoce wydajny śmigłowiec”, powiedział Olivier Piot, Prezes Zarządu Nova Capital Group.

H215 jest dwusilnikowym, wielozadaniowym i niezawodnym śmigłowcem, który łączy zaawansowaną awionikę i niezawodny płatowiec. Jego podstawowa konfiguracja została zoptymalizowana do wykonywania prac wysokościowych, a standardowe wyposażenie obejmuje sprawdzone silniki Makila1A1, układ zarządzania lotem najnowszej generacji i najnowocześniejsze technologie. H215 został wyposażony w awionikę glass cockpit i sprawdzonego 4-osiowego autopilota znanego z zaawansowanego śmigłowca Airbus Helicopters H225, który zapewnia ochronę we wszystkich etapach lotu, niezrównaną precyzję i stateczność zawisu nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters

Czytany 790 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2017 11:18

Artykuły powiązane

 • Pierwszy ACJ320neo opuszcza halę montażową. Nadchodzi nowa era odrzutowców dyspozycyjnych Airbus.

  Planowo zakończył się montaż pierwszego egzemplarza ACJ320neo. Nowa maszyna została wyposażona w silniki CFM International LEAP-1A i pomalowana w firmowe barwy fabryczne rodziny ACJ.

 • Satelita ESA do badań nad wiatrem Aeolus umieszczony w rakiecie nośnej Vega.

  Aeolus, satelita Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) wyposażony w aparaturę do pomiarów wiatru, został umieszczony w komorze rakiety nośnej Vega i przygotowany do zaplanowanego na 21 sierpnia startu z kosmodromu w Kourou w Gujanie Francuskiej.

 • Wysyp śmigłowców Airbus w filmie "Mission Impossible - Fallout".

  W związku z dzisiejszą premierą kinową „Mission Impossible – Fallout”, przekazujemy kilka ciekawostek odnośnie floty śmigłowcowej użytej w filmie.

 • Sukces pierwszego dziewiczego lotu pseudosatelity Zephyr S.

  Spółka Airbus Defence and Space ogłosiła pomyślne lądowanie pierwszego seryjnego egzemplarza swojego nowego bezzałogowca Zephyr S, konstrukcji będącej owocem programu Zephyr  HAPS (High Altitude Pseudo-Satellite).

 • Telesat wybiera Airbus Defence and Space do dalszych prac nad konstelacją satelitów LEO.

  Spółka Airbus Defence and Space została wybrana przez Telesat na ważnego partnera przemysłowego w fazie projektowania systemów i zarządzania ryzykiem, będącej częścią prowadzonych obecnie przez Telesat prac nad układem satelitów niskiej orbity okołoziemskiej (LEO). Zgodnie z warunkami umowy, spółka Airbus będzie odpowiadać za optymalizację systemów, inżynierię wymagań i wstępny projekt najważniejszych komponentów sprzętu i oprogramowania dla kosmicznych i naziemnych elementów systemu satelitów LEO firmy Telesat oraz dla segmentów terminali użytkowników. Umowa przewiduje, że pod koniec 9-miesięcznego okresu jej trwania Airbus dostarczy firmie Telesat kompleksowe rozwiązanie spełniające założone przez Telesat dla konstelacji LEO parametry dotyczące jej wydajności, pojemności i kosztów.

 • 39 tys. podróży dookoła świata - 10 lat A380 we flocie Emirates

  Od 2008 roku Airbusy A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln osób. Samoloty pokonały przeszło 1,5 mld km - r ownowartość 39 tys. podróży dookoła świata. A380 jest ulubionym samolotem pasażerów i odgrywa ważną rolę w rozwoju linii i siatki połaczeń Emirates.

 • 39 tys. podróży dookoła świata - 10 lat A380 we flocie Emirates

  Od 2008 roku Airbusy A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln osób. Samoloty pokonały przeszło 1,5 mld km - r ownowartość 39 tys. podróży dookoła świata. A380 jest ulubionym samolotem pasażerów i odgrywa ważną rolę w rozwoju linii i siatki połaczeń Emirates.

 • Airbus uruchamia nowy program szkolenia podstawowego pilotów

  Airbus uruchamia nowy program szkolenia podstawowego pilotów.

  • Program ma przyczynić się do zaspokojenia zapotrzebowania na nowych pilotów w ciągu następnych 20 lat

  • Przy uruchomieniu programu ze spółką Airbus ma współpracować mająca siedzibę w Mexico City szkoła pilotażu Escuela de Aviacion Mexico

  • Wdrażając program, Airbus wychodzi naprzeciw potrzebom linii lotniczych użytkujących produkowane przez spółkę samoloty, wnosząc swój wkład w przyszłą dostępność wykwalifikowanych załóg latających o solidnych podstawowych umiejętnościach pilotażowych.

 • Pamiętacie śmieszne malowanie Belugi XL? Dziś pierwszy raz wzbiła się w powietrze.

  Pierwszy samolot BelugaXL wystartował dziś rano z lotniska Blagnac pod francuską Tuluzą, wyruszając o godzinie 10.30 czasu lokalnego w swój pierwszy lot nad południowo-zachodnią Francją. Jest to pierwszy z pięciu egzemplarzy nowej wersji tego niezwykłego transportowca. Maszyny te będą wprowadzane do eksploatacji w roku 2019 i stopniowo zastąpią swoich poprzedników – samoloty BelugaST.

 • Airbus i władze Singapuru wspólnie pracują nad cyfrowym zapleczem dla lotnictwa wojskowego.

  Spółka Airbus i singapurska Agencja ds. Nauki i Techniki Obronnej (DSTA, ang. Defence Science and Technology Agency) uzgodniły szczegóły pierwszej ze wspólnych inicjatyw zaplanowanych w ramach niedawno ogłoszonej współpracy w dziedzinie technologii cyfrowych1. Projekt ten będzie poświęcony pracom nad drukiem trójwymiarowym części zamiennych, które następnie zostaną poddane pierwszym próbom w nowonabytej przez Singapur flocie transportowców-cystern A330-MRTT (Multi Role Tanker Transport).

Top