czwartek, 05 październik 2017 14:55

Agresywni pasażerowie usunięci z pokładu samolotu na warszawskim Okęciu.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Archiwum NwOSG Źródło zdjęcia: Archiwum NwOSG

W towarzystwie funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie opuścili pokład samolotu dwaj młodzi mężczyźni (26 i 27 lat). Zachowanie obydwu podróżnych odbiegało od ogólnie przyjętych norm.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali zgłoszenie o niewłaściwie zachowujących się pasażerach po przylocie samolotu z Brukseli. Mężczyźni nie wykonywali poleceń załogi samolotu, używali słów obraźliwych w stosunku do innych pasażerów. Ponadto 26-latek zachowywał się agresywnie i naruszał przestrzeń intymną stewardess.

Obydwaj pasażerowie dobrowolnie opuścili pokład samolotu i udali się z funkcjonariuszami do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej w celu kontynuowania dalszych czynności. Starszy z nich został ukarany mandatem karnym kredytowanym, po czym został zwolniony i opuścił pomieszczenia służbowe Straży Granicznej. Młodszy po przybyciu na miejsce zaczął zachowywać się agresywnie, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i usiłował opuścić pomieszczenia. Dlatego zostały wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, dlatego został poddany badaniu na jego zawartość w wydychanym powietrzu. Po potwierdzeniu upojenia alkoholowego awanturujący się podróżny został przekazany pracownikom Straży Miejskiej w celu umieszczenia w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Za takie postępowanie grozi mu kara grzywny.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej podjęli przeszło 80 interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa na pokładzie statków powietrznych. Na podstawie art. 210 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze przeszło 70 osób ukarano grzywną w postaci mandatu karnego. Wobec 4 skierowano do sądów wnioski o ukaranie w związku z naruszeniem podstawowych przepisów porządkowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony lotów oraz porządku na lotnisku określonych w rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 04 września 2012 r.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl,Opuscili-poklad-samolotu-pod-eskorta.html

Czytany 920 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2017 15:00

Artykuły powiązane

 • Dźwigi budowlane w otoczeniu lotnisk - komplet informacji.

  Przypominamy, że postawienie dźwigu budowlanego o wysokości naruszającej powierzchnię ograniczającą lotniska wymaga złożenia do Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego wniosku o wydanie zgody na odstępstwo od wymogów dotyczących powierzchni ograniczających.

 • Sezon 2018 na lotnisku w Szymanowie. Poznaj harmonogram lotniczych imprez.

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem imprez które przygotował dla Was Aeroklub Wrocławski na sezon 2018. W tym roku świętujemy 100-lecie lotnictwa polskiego, więc nikt nie powinien czuć się rozczarowany.

 • Mąż z fałszywym paszportem na pomoc żonie z podrobionym paszportem na lotnisku w Modlinie.

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Warszawa-Modlin we wtorek (13.02.2018r.), zatrzymali kobietę, która podawała się za obywatelkę Grecji. Jak się okazało następnego dnia z Aten wyruszył jej na pomoc mąż.

 • Oficjalne uruchomienie nowej wieży kontroli lotniska w Kraków Airport.

  Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zakończyła proces uruchamiania operacyjnego nowej wieży kontroli lotniska w Kraków Airport. Zakończył się tym samym rozpoczęty jeszcze w 2017 roku transfer wszystkich służb ruchu lotniczego do nowego obiektu. W nowej wieży kontroli lotniska prowadzona jest służba kontroli zbliżania (APP), kontroli lotniska (TWR) oraz FIS, czyli służba informacji powietrznej.

 • Zapalił papierosa na pokładzie. Został ukarany.

  25-lelni pasażer został ukarany mandatem przez funkcjonariuszy Straży Granicznej za zakłócanie porządku na pokładzie samolotu. Mężczyzna nie potrafił odmówić sobie zapalenia papierosa w trakcie rejsu.

 • 1,5 miliona pasażerów odprawionych w Porcie Lotniczym Lublin.

  6 lutego Port Lotniczy Lublin odprawił 1 500 000 pasażera. Wyjątkowy podróżny skorzystał z połączenia realizowanego przez linie lotnicze Wizz Air z Lublina do Tel Awiwu.

 • Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost zaprasza do udziału w konkursie walentynkowym.

  Miłość może być podróżą i to odlotową! Z okazji Walentynek Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zaprasza do udziału konkursie. Do wygrania m.in. ipad i bilety lotnicze. Prace można przesyłać do 11 lutego. Liczy się kreatywność.

 • Niesłabnąca popularność oferty Kraków Airport.

  W styczniu Kraków Airport obsłużył 440 657 pasażerów. Jest to wynik o 20% lepszy (74 tys. dodatkowych pasażerów) niż w styczniu 2017 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 3 664 startów i lądowań tj. o 13 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 • Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka z nowymi najemcami.

  700 mkw. powierzchni biurowej zostało wynajęte w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Najemcami zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services Sp. z o.o. oraz Availo Sp. z o.o. Inwestorem obiektu o łącznej powierzchni 6 700 mkw. jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 milionów złotych.

 • Nowe udogodnienia dla dzieci na lotnisku Chopina.
  Z myślą o wygodzie najmłodszych pasażerów otwarty został dwupoziomowy plac zabaw, pierwszy z trzech, które pojawią się na terenie Lotniska Chopina. Pozostałe dwa, które znajdą się w Strefie Schengen i Non Schengen, zostaną udostępnione dzieciom jeszcze w lutym.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top