czwartek, 05 październik 2017 14:55

Agresywni pasażerowie usunięci z pokładu samolotu na warszawskim Okęciu.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Archiwum NwOSG Źródło zdjęcia: Archiwum NwOSG

W towarzystwie funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie opuścili pokład samolotu dwaj młodzi mężczyźni (26 i 27 lat). Zachowanie obydwu podróżnych odbiegało od ogólnie przyjętych norm.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali zgłoszenie o niewłaściwie zachowujących się pasażerach po przylocie samolotu z Brukseli. Mężczyźni nie wykonywali poleceń załogi samolotu, używali słów obraźliwych w stosunku do innych pasażerów. Ponadto 26-latek zachowywał się agresywnie i naruszał przestrzeń intymną stewardess.

Obydwaj pasażerowie dobrowolnie opuścili pokład samolotu i udali się z funkcjonariuszami do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej w celu kontynuowania dalszych czynności. Starszy z nich został ukarany mandatem karnym kredytowanym, po czym został zwolniony i opuścił pomieszczenia służbowe Straży Granicznej. Młodszy po przybyciu na miejsce zaczął zachowywać się agresywnie, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i usiłował opuścić pomieszczenia. Dlatego zostały wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, dlatego został poddany badaniu na jego zawartość w wydychanym powietrzu. Po potwierdzeniu upojenia alkoholowego awanturujący się podróżny został przekazany pracownikom Straży Miejskiej w celu umieszczenia w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Za takie postępowanie grozi mu kara grzywny.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej podjęli przeszło 80 interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa na pokładzie statków powietrznych. Na podstawie art. 210 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze przeszło 70 osób ukarano grzywną w postaci mandatu karnego. Wobec 4 skierowano do sądów wnioski o ukaranie w związku z naruszeniem podstawowych przepisów porządkowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony lotów oraz porządku na lotnisku określonych w rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 04 września 2012 r.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl,Opuscili-poklad-samolotu-pod-eskorta.html

Czytany 778 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2017 15:00

Artykuły powiązane

 • Lotnisko Chopina liderem wzrostu w Unii Europejskiej.
  W opublikowanym przez międzynarodowe stowarzyszenie europejskich lotnisk, ACI Europe  komunikacie  nt. ruchu lotniczego nasz port pod względem wzrostu liczby obsłużonych pasażerów zajął trzecie miejsce w swojej grupie. Pod tym względem od początku roku znajdujemy się w ścisłej czołówce i jesteśmy jednocześnie najszybciej rozwijającym się lotniskiem w tej kategorii spośród lotnisk Unii Europejskiej.
 • Można już obejrzeć Malucha dla Toma Hanksa na Lotnisku Chopina.
  Tylko do czwartku, 23 listopada na Lotnisku Chopina w Warszawie w hali odlotów pomiędzy strefami D i E, przy strefie PLL LOT będzie można odwiedzać ekspozycję wyjątkowego Fiata 126p, który za kilka dni poleci bezpośrednio do Los Angeles, gdzie zostanie wręczony wybitnemu hollywoodzkiemu aktorowi Tomowi Hanksowi.
 • Posadzka do hangaru lotniczego – 6 elementów, na które warto zwrócić uwagę.

  Wraz z rozwojem komunikacji powietrznej, zarówno lotniska jak i linie lotnicze, inwestują w infrastrukturę naziemną dla samolotów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze posadzki do hangaru lotniczego? Flowcrete Polska, wiodący ekspert od posadzek żywicznych, przedstawia 6 praktycznych porad.

 • Maluch dla Toma Hanksa jutro na Lotnisku Chopina!

  Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają jutro na briefing prasowy, podczas którego zostaną zaprezentowane szczegóły finału akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa", czyli o tym co Maluch robi na Lotnisku Chopina i jak  będzie wyglądać jego podróż na pokładzie Dreamlinera LOT-u do swojego nowego właściciela w Los Angeles.

 • Lotnisko Poznań Ławica zanotowało 19,7% wzrostu w październiku 2017.

  Dwucyfrowy wzrost za październik! 19,7 % WZROSTU! W całym uprzednim miesiącu lotnisko w Poznaniu obsłużyło 152 222 pasażerów. Październik na poznańskim lotnisku to jeden krok przed nowościami od Ryanair i startem lotów transatlantyckich do Dominikany.

 • Akcja na lotnisku w Modlinie i Warszawie. Jeden pasażer nie poleciał drugi wylądował w areszcie.

  Przedwczoraj tj.13.11.2017 r.na lotnisku F. Chopina oraz Warszawa-Modlin doszło do incydentów, które zakończyły się w jednym przypadku wycofaniem z rejsu i postawieniem zarzutu krewkiemu pasażerowi za znieważenie funkcjonariusza oraz zatrzymaniem i osadzeniem w areszcie poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości 27-latka. W obydwu zdarzeniach zmuszeni byli interweniować funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z placówek Straży Granicznej.

 • Rekord Lotniska im. Fryderyka Chopina z 2016 roku został pobity.
  W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku na Lotnisku Chopina obsłużono więcej pasażerów, niż w całym roku ubiegłym. Do końca października z warszawskiego portu skorzystało 13 mln 480 tys. pasażerów. To o ponad 24 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem  roku poprzedniego, a także o ponad 5 proc. więcej od całorocznego wyniku za 2016.
 • Nie wykonywał poleceń załogi - został ukarany mandatem.

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Zurichu.

 • Święto Niepodległości na Lotnisku Chopina.
  99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości nie przejdzie niezauważona na warszawskim lotnisku. Ponad sto monitorów z specjalną grafiką, dziesiątki flag oraz biało czerwone kotyliony dla służb i pracowników lotniska.
 • Ostatnie loty Bielików nad przyfabrycznym lotniskiem Venegono.

  Dzięki uprzejmości kolejnego miłośnika fotografii lotniczej mamy przyjemność zaprezentować serię zdjęć kolejnych maszyn M-346, szykowanych do dostawy do Polski. To już ostatnie loty Bielików nad przyfabrycznym lotniskiem w Venegono.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top