czwartek, 05 październik 2017 14:55

Agresywni pasażerowie usunięci z pokładu samolotu na warszawskim Okęciu.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Archiwum NwOSG Źródło zdjęcia: Archiwum NwOSG

W towarzystwie funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie opuścili pokład samolotu dwaj młodzi mężczyźni (26 i 27 lat). Zachowanie obydwu podróżnych odbiegało od ogólnie przyjętych norm.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali zgłoszenie o niewłaściwie zachowujących się pasażerach po przylocie samolotu z Brukseli. Mężczyźni nie wykonywali poleceń załogi samolotu, używali słów obraźliwych w stosunku do innych pasażerów. Ponadto 26-latek zachowywał się agresywnie i naruszał przestrzeń intymną stewardess.

Obydwaj pasażerowie dobrowolnie opuścili pokład samolotu i udali się z funkcjonariuszami do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej w celu kontynuowania dalszych czynności. Starszy z nich został ukarany mandatem karnym kredytowanym, po czym został zwolniony i opuścił pomieszczenia służbowe Straży Granicznej. Młodszy po przybyciu na miejsce zaczął zachowywać się agresywnie, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i usiłował opuścić pomieszczenia. Dlatego zostały wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, dlatego został poddany badaniu na jego zawartość w wydychanym powietrzu. Po potwierdzeniu upojenia alkoholowego awanturujący się podróżny został przekazany pracownikom Straży Miejskiej w celu umieszczenia w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Za takie postępowanie grozi mu kara grzywny.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej podjęli przeszło 80 interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa na pokładzie statków powietrznych. Na podstawie art. 210 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze przeszło 70 osób ukarano grzywną w postaci mandatu karnego. Wobec 4 skierowano do sądów wnioski o ukaranie w związku z naruszeniem podstawowych przepisów porządkowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony lotów oraz porządku na lotnisku określonych w rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 04 września 2012 r.

Źródło informacji i zdjęcia: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl,Opuscili-poklad-samolotu-pod-eskorta.html

Czytany 1097 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2017 15:00

Artykuły powiązane

 • Poznajemy CDG w Paryżu - port bazowy Air France i drugie największe lotnisko w Europie.

  Zbliżają się letnie wakacje – czas wzmożonego ruchu na lotniskach. Paryskie lotnisko im. Charlesa de Gaulle’a (CDG) – to drugi co do wielkości ruchu pasażerskiego port lotniczy w Europie. Jest to też jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych na świecie, z którego co roku korzysta 40 milionów pasażerów. Lotnisko CDG uchodzi za prawdziwą “bramą do świata” dla podróżnych z Europy. Będąc portem bazowym linii Air France aktualnie obsługuje 100 tysięcy pasażerów tej linii dziennie, którzy mają do dyspozycji 25 tysięcy lotów przesiadkowych tygodniowo. Pracuje dla nich 6,5 tysiąca osób personelu Air France. Ale paryskie lotnisko to też duma francuskiej architektury, zaawansowane technologie, stylowe kawiarenki i sklepy ekskluzywnych francuskich marek.

 • Krakowskie lotnisko po raz drugi w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

  Wysoka lokata krakowskiego lotniska w opublikowanym dzisiaj przez Dziennik Gazeta Prawna prestiżowym XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. To ranking oceniający jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility), największych spółek w Polsce.

 • Półtora miliona pasażerów w maju na Lotnisku Chopina.
  1,5 mln pasażerów obsłużyło Lotnisko Chopina w maju 2018 roku. Rok wcześniej, w analogicznym czasie, z usług stołecznego portu skorzystało 1,3 mln osób. To wzrost o 15,1 proc. Nigdy wcześniej w maju z Lotniska Chopina nie korzystała tak duża liczba podróżnych.
 • ULC wprowadził wytyczne w sprawie wdrażania procedur ograniczonej widzialności na lotniskach.

  W dniu 18 maja 2018 r. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego podpisał decyzję nr 12, która wprowadza do stosowania „Materiał doradczy w sprawie wdrażania procedur ograniczonej widzialności na lotniskach" zwany potocznie „wytycznymi LVP”.

 • W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 611 493 pasażerów.

  W maju 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 611 493 pasażerów, o 83 tys. więcej niż w piątym miesiącu 2017 roku (+16%). W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4 712 startów i lądowań, czyli o 12% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 • Straż Graniczna wydaje decyzje o odmowie wjazdu. We wtorek na Okęciu aż cztery.

  W ubiegły wtorek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie wydali decyzje o odmowie wjazdu czterem cudzoziemcom, którzy nie dopilnowali procedur pobytowych związanych z wizytą w naszym kraju.

 • Pasażer chciał polecieć do Szwecji z ostrą amunicją w bagażu.

  Amunicja, przyczyną kłopotów podróżnego, który w czwartek chciał odlecieć do Szwecji. Amunicję ujawnili pracownicy z Lotniska Chopina wykonujący kontrolę bezpieczeństwa i niezwłocznie zgłosili sprawę funkcjonariuszom Straży Granicznej z Placówki Warszawa-Okęcie.

 • Laudamotion - nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku.

  Do nowych połączeń w sezonie zima 2018/2019: Leeds Bradford (jet2.com), Ammanu, Lwowa, Kijowa (Ryanair) oraz Eindhoven (Transavia) – dołącza ogłoszone przez Laudamotion połączenie do Wiednia.

 • Pasażer zawrócony do Kijowa. Twierdził, że Wenecja leży na Węgrzech.

  Do kontroli granicznej na warszawskim lotnisku Chopina zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że do Polski przyjechał w celach turystycznych. Następnie udaje się do Wenecji, która jak stwierdził leży na terytorium Węgier.

 • Dzień Strażaka w Kraków Airport - nowy sztandar, odznaczenia i pokaz możliwości taktyczno-technicznych.

  Lotniskowa Służba Ratowniczo – Gaśnicza (LSRG) zabezpiecza wszystkie operacje lotnicze (starty i lądowania statków powietrznych) wykonywane w Kraków Airport oraz umożliwia podejmowanie wszelkich działań niezbędnych do likwidacji zagrożeń dla zdrowia, życia i mienia. LSRG – to jedyna lotniskowa jednostka strażacka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Dodatkowo w ramach działalności LSRG współpracuje z jednostkami ochotniczych straży pożarnych (OSP) znajdujących się w miejscowościach sąsiadujących z krakowskim lotniskiem.

Top