piątek, 06 październik 2017 11:04

Niebezpieczny boczny wiatr podczas lądowania A380 w Dusseldorfie.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło screen, film opublikowany w artykule jako embed : https://www.youtube.com/watch?v=roS6oFjCDhc / Cargospotter Źródło screen, film opublikowany w artykule jako embed : https://www.youtube.com/watch?v=roS6oFjCDhc / Cargospotter

Na lotnisku w Dusseldorfie samolot linii lotniczych Emirates miał nieprzyjemne spotkanie z tzw. crosswind. To kolejny taki przypadek sfilmowany przez pasjonatów samolotów pasażerskich i cargo w pobliżu lotnisk - Spotterów.

Może się wydawać, że tak duża maszyna nie jest podatna na silne podmuchy orkanu Ksawery, ale nic bardziej mylnego. Prawa fizyki i aerodynamiki są nieubłagane. Duża powierzchnia nośna skrzydeł i duża powierzchnia boczna kadłuba robią swoje. Najniebezpieczniejszy jest moment, kiedy samolot praktycznie "przyziemia". Nie jest on już tak "sterowny" przy takiej niskiej prędkości i bardzo ciężko jest wyprowadzić maszynę w takiej chwili z nietypowego zachowania. Jak widać jednak piloci tego kolosa poradzili sobie, chociaż przez chwilę wyglądało to nieciekawie.

 Źródło informacji i filmu: https://www.youtube.com/watch?v=roS6oFjCDhc / Cargospotter

Czytany 701 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 październik 2017 11:21

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top