poniedziałek, 09 październik 2017 11:45

Przegląd incydentów lotniczych ostatniego tygodnia.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło screen: https://www.youtube.com/watch?v=jQsJe5znD_c / Autor: Watch Life / Film umieszczony na zasadzie embed w publikacji. Źródło screen: https://www.youtube.com/watch?v=jQsJe5znD_c / Autor: Watch Life / Film umieszczony na zasadzie embed w publikacji.

W ostatnim tygodniu głośno było o awarii A380 linii Air France nad Grenlandią. Przypomnijmy, że w trakcie lotu z Paryża do Los Angeles eksplodował jeden z silników, maszyna bezpiecznie wylądowała w Goose Bay w Kanadzie. Służby badające ten incydent znalazły na Grenlandii kolejne kawałki silnika A380.

Zdjęcia znalezionych elementów: https://blog.flightradar24.com/blog/air-france-flight-af66-suffers-engine-failure-over-greenland/

Obecnie zamknięty jest jeden z pasów lotniska Haneda w Tokyo z powodu sfory dzikich psów. Jeśli o zwierzętach mowa to w Kanadzie De-Havilland 8-300 podczas lądowania na jednym z lotnisk w prowincji Alberta zderzył się z parą jeleni które poważnie uszkodziły maszynę.

Ponadto Dreamliner Jordańskich linii lotniczych z Chicago do Ammanu lądował awaryjnie w Irlandii z powodu zawału serca jednego z pasażerów. Z podobnych przyczyn A380 z Paryża do San Francisco musiał przymusowo lądować z Montrealu.

B777 Air Canada z Vancouver do Hongkongu awaryjnie lądował z Tokyo (Narita) z powodu awarii …. toalety ;).

Wczoraj podczas rajdu samochodowego na Łotwie rozbił się śmigłowiec Robinson R44. W wyniku wypadku zginęła jedna z osób która stanowiła zespół Kajetana Kajetanowicza. Śmigłowiec mógł zahaczyć o przewody wysokiego napięcia.

Przegląd przygotował: Jakub Mrugała

Czytany 452 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 październik 2017 14:42

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top