wtorek, 10 październik 2017 10:00

Udaremniona próba wylotu do Glasgow z narkotykami i nielegalnymi papierosami.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Archiwum NOSG Źródło zdjęcia: Archiwum NOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy ujawnili w bagażu rejestrowanym należącym do obywatela Polski 5 000 szt. papierosów oraz narkotyki ukryte m.in. w pudełkach po jogurcie. W ten sposób mężczyzna z podejrzanym bagażem próbował wylecieć do Glasgow.

Do ujawnienia zarówno papierosów jak i narkotyków doszło w piątek (06.10.2017 r.). Funkcjonariusze z Grupy Bezpieczeństwa Lotów z bydgoskiej placówki Straży Granicznej w trakcie odprawy podróżnych na lot do Glasgow, wytypowali bagaż rejestrowany do kontroli manualnej. Tego typu czynności prowadzone są w ramach rutynowej kontroli granicznej na lotniskach. Podczas kontroli bagażu należącego do 59-letniego ob. RP ujawniono 5 000 szt. papierosów bez ważnych polskich znaków skarbowych akcyzy. Dalsze przeszukanie bagażu doprowadziło funkcjonariuszy do wykrycia trzech pojemników po jogurcie z zawartością substancji narkotycznej typu marihuana (127 g) oraz 30 woreczków z kokainą (17,04 g) i jednego woreczka z amfetaminą (53,61 g). Szacunkowa wartość zarekwirowanych papierosów wyniosła 3399 PLN. W sprawie prowadzone są czynności procesowe, które mają na celu zbadanie i dokonanie wyceny ujawnionych narkotyków. Podróżny został zatrzymany, a następnie przesłuchany w charakterze podejrzanego. 59-latkowi przedstawiono zarzuty z art. 55 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. wywozu z Polski środków odurzających oraz z art. 65  §4 kks. tj. posiadanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego.

Art. 55. ust. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia, wewnątrzwspólnotowej dostawy lub przewozi przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub terytorium innego państwa środki odurzające, substancje psychotropowe lub słomę makową, podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl,Udaremniona-proba-wylotu-do-Glasgow-z-narkotykami-i-nielegalnymi-papierosami.html

Czytany 687 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 październik 2017 10:03

Artykuły powiązane

 • W trzy godziny z Europy do Australii samolotem.

  Naukowcy z Uniwersytetu w La Coruñi pracują nad projektem STRATOFLY, który ma umożliwić latanie z olbrzymią prędkością. 15 lat temu ze służby wycofano najsłynniejszy, naddźwiękowy samolot pasażerski – Aérospatiale-BAC Concorde.

 • Urumqi Air przyjmie dostawę pięciu samolotów ARJ21-700 od COMAC przed końcem roku 2019.

  W zeszłym tygodniu na 12. Chińskiej Międzynarodowej Wystawie Lotnictwa i Przestrzeni Lotniczej (Airshow China) linie Urumqi Air podpisały umowę z firmą Commercial Aircraft Corporation of China Ltd (COMAC) na przyjęcie dostawy dwóch samolotów ARJ21-700 od COMAC przed końcem tego roku z planami na kolejne trzy modele ARJ21-700 w roku 2019.

 • Ile kosztuje prywatny odrzutowiec? Rynek business jetów.

  Dane mówią same za siebie - w Polsce, Czechach i Słowacji zarejestrowanych jest już ponad sto prywatnych odrzutowców. Coraz większa liczba firm i biznesmenów uznaje własny samolot za najlepsze rozwiązanie transportowe.

 • Czy to samolot spadł do jeziora Sarbsk? Istnieją różne hipotezy.

  Wczoraj o godz. 19.30 mieszkaniec Nowęcina powiadomił służby ratownicze, że widział jak prawdopodobnie w okolice jeziora Sarbsko spadł mały samolot. Najpierw miał on zapalić się w powietrzu, a następnie uderzyć, czemu miał towarzyszyć ogromny huk. Podobną wersję zdarzeń potwierdziły także inne osoby, które miały widzieć tą katastrofę. Nikt jednak nie był w stanie potwierdzić dokładnej lokalizacji.

 • W tej chwili na niebie znajduje się średnio 9 728 samolotów. 15 niesamowitych ciekawostek lotniczych na Światowy Dzień Statystyki.

  Trudno wyobrazić sobie życie bez podróży lotniczych. Lotnictwo jest kluczem do wyjazdów wakacyjnych i poznawania świata. A ponieważ statystyka zajmuje się mierzeniem tego świata, to Skycop prezentuje lotnicze ciekawostki statystyczne z okazji obchodzonego niedawno Światowego Dnia Statystyki.

 • Przemycali kokainę, wpadli na warszawskim Okęciu.

  Tymczasowe areszty dla trzech obywateli Armenii, którzy w ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani na Lotnisku Chopina za próbę przemytu ponad 770 gramów kokainy. Przerzut narkotyków do Erewania udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej we współdziałaniu z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji.

 • Samolot zmienia kształt. Od drewna przez metal do kompozytu.

  W najbliższą niedzielę 29 lipca o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się spotkanie zatytułowane: "Samolot zmienia kształt. Od drewna przez metal do kompozytu". Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza serdecznie na kolejne spotkanie prowadzone przez Jana Hoffmanna.

 • Niektórzy nadal uważają, że to Chemtrails. Czy jest się czego bać?

  Biała smuga, która zostaje na niebie za samolotem, to po prostu chmura kropelek wody lub kryształków lodu. Powstaje ona, gdy na dużej wysokości gorąca para wodna z silników skrapla się, mieszając z zimnym powietrzem. Jak para z czajnika - mówi fizyk chmur prof. Szymon Malinowski.

 • Incydent na Lotnisku Chopina ze sportowcami podejrzanymi o przemyt substancji zabronionych.

  Jak informuje policja w maju tego roku do komisariatu na Lotnisku Chopina, wpłynęła informacja o podejrzeniu wwiezienia na terytorium RP zabronionych substancji dopingowych. Przemytu miała dokonać grupa sportowców udających się na zgrupowanie lekkoatletyczne w Polsce.

 • Leasing na samolot i statek powoli staje się standardem.

  Zalety posiadania własnego samolotu coraz częściej dostrzegają polscy przedsiębiorcy. Jeszcze kilka lat temu prywatny samolot czy łódź były symbolami luksusu, na który mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi. Dziś koszt małego samolotu nie przekracza ceny bardzo dobrego samochodu, a i koszt jego utrzymania jest stosunkowo niewielki. W skali roku jest to ok. 15 tys. zł bez paliwa, a cena godzinnego lotu to ok. 400 zł.

Top