wtorek, 10 październik 2017 10:11

Airbus Helicopters dostarcza 400. śmigłowiec UH-72A Lakota dla U.S. Army.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Airbus Helicopters dostarczył 400. śmigłowiec UH-72A Lakota, wypełniając dotychczasowe warunki umowy, dostarczając każdy śmigłowiec na czas, zgodnie z budżetem i spełniając rygorystyczne normy jakości U.S. Army (wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki).

„Od chwili, kiedy U.S. Army przyznała firmie Airbus kontrakt na produkcję UH-72A, nasz zespół codziennie dążył do realizacji naszych obietnic dla U.S. Army, zwłaszcza dla tych żołnierzy, którzy eksploatują te śmigłowce, dla rządu Stanów Zjednoczonych i podatników”, powiedział Chris Emerson, prezes Airbus Helicopters Inc. „Wyprodukowaliśmy doskonały śmigłowiec, który spełnia wymogi i normy jakości U.S. Army, a także spełniliśmy naszą obietnicę doskonałego wsparcia, aby utrzymać Lakoty U.S. Army w stanie zdatnym do lotu, gotowe do wykonywania ważnych misji”.
UH-72A jest jednym z kluczowych modeli śmigłowców, które U.S. Army będzie eksploatowała w najbliższej przyszłości. Lakota jest wszechstronnym śmigłowcem dwusilnikowym o doskonałych osiągach, wyposażonym w nowoczesną cyfrową awionikę glass cockpit, układ sterowania lotem i systemy nawigacyjne. Jednostki U.S. Army i Army National Guard (Gwardii Narodowej) eksploatują Lakoty podczas różnych misji, w tym do szkoleniach lotników, obserwacji i rozpoznania, ewakuacji medycznej, zabezpieczenia granic, transportu VIP i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.
UH-72A jest z dumą produkowany w USA i montowany w zakładach Airbus Helicopters Inc. w Columbus, w stanie Missisipi. Ponad 40 procent ich pracowników stanowią weterani Sił Zbrojnych USA.
Wybrany przez U.S. Army w 2006 r. po rygorystycznej ocenie, UH-72A jest śmigłowcem o najniższych kosztach zakupu, utrzymania i eksploatacji spośród wszystkich śmigłowców U.S. Army. Wojsko wybrało Lakotę w ramach Inicjatywy Restrukturyzacji Lotnictwa do szkolenia początkowego pilotów śmigłowcowych w Fort Rucker. U.S. Naval Test Pilot School (szkoła pilotów doświadczalnych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki) także używa Lakot do szkolenia.
Od czasu wprowadzenia Lakot do służby, jednostki U.S. Army i Army National Guard wylatały nimi ponad 460 000 godzin, a firma Airbus Helicopters Inc., zapewniła im wsparcie materiałowe, które przekroczyło wszystkie wymagania kontraktu.
W grudniu 2016 r. U.S. Army przyznała firmie Airbus Helicopters Inc. pięcioletni kontrakt na wsparcie logistyczne o wartości prawie 1 mld dolarów amerykańskich. Airbus Helicopters Inc. zapewni wsparcie bazom U.S. Army i Army National Guard w 43 stanach, w tym w Fort Rucker, a także na Kwajalein i Guam oraz w Portoryko i w Niemczech.

Źródło informacji i zdjęcia: Airbus Helicopters

Czytany 680 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 październik 2017 10:14

Artykuły powiązane

 • Airbus A330neo rozpoczyna testy w locie do 15 miast na całym świecie.

  A330neo, najnowszy szerokokadłubowiec Grupy Airbus, wyruszył w podróż po lotniskach  całego świata, mającą dowieść jego gotowości do eksploatacji przez linie lotnicze. Jest to ostatni już etap procedury certyfikacyjnej, na którym w toku zadań ETOPS, lądowań na lotniskach zapasowych i korzystania z obsługi lotniskowej sprawdzone zostanie działanie wszystkich systemów samolotu oraz jego niezawodność. Przeleciawszy nad europejskimi zakładami Grupy Airbus, A330neo odwiedzi piętnaście największych portów lotniczych na wszystkich pięciu kontynentach, wykonując łącznie trzy przeloty, które pozwolą mu zaliczyć w sumie 150 godzin prób w locie.

 • Śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych dostarczone w Hong Kongu.

  Agencja GFS (Government Flying Service) z Hong Kongu otrzymała pierwsze zamówione śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych. Tym samym, podmiot ten stał się pierwszym na świecie operatorem tej wersji śmigłowca, rozszerzającej zdolności oferowane przez H175 o zadania SAR, transportu medycznego, działania policyjne, pożarnicze i patrolowe, w obrębie granic morskich.

 • Czwarta linia produkcyjna samolotów z rodziny A320 uruchomiona w Hamburgu.

  Grupa Airbus uruchomiła czwartą linię produkcyjną samolotów z rodziny A320 w Hamburgu. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowych i bardziej elastycznej infrastruktury, ten innowacyjny, supernowoczesny ciąg technologiczny ma kluczowe znaczenie dla urzeczywistnienia planu zwiększenia tempa produkcji samolotów wąskokadłubowych Airbus do 60 sztuk miesięcznie jeszcze przed połową 2019 roku.

 • Airbus rozpoczął szkolenia w Kosmicznej Akademii w Tuluzie.

  Airbus otworzył Space Academy w Tuluzie we Francji, aby pomóc w szkoleniu klientów w zakresie obsługi satelitów i systemów kosmicznych, które są pozyskiwane od tej firmy.

 • Airbus Helicopters dostarcza Bundeswehrze piąty i ostatni H135.

  Airbus Helicopters dostarczył piąty i ostatni śmigłowiec H135, który będzie wykorzystywany przez niemieckie siły zbrojne w Bückeburgu do wstępnego i okresowego szkolenia pilotów. Niemiecki Federalny Urząd ds. Wyposażenia Bundeswehry, Technologii Informacyjnych i Wsparcia (BAAINBw) bierze śmigłowce w leasing. Wszystkie zostały dostarczone przez Airbusa na czas.

 • Airbus BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemną próbę wibracyjną.

  Pierwszy egzemplarz samolotu BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemne testy wibracyjne (GVT), spełniając wymóg niezbędny do otrzymania certyfikatu umożliwiającego mu odbycie pierwszego lotu, który producent zaplanował na lato tego roku.

 • Airbus uruchamia ośrodek oblotów bezzałogowca Zephyr w Australii Zachodniej.

  Władze Australii Zachodniej ogłosiły 5 czerwca, że z położonego w tym stanie ośrodka będą odbywać się loty próbne bezzałogowej platformy Zephyr. Grupa Airbus wybrała port lotniczy Wyndham w Australii Zachodniej na główny ośrodek prób w locie opracowywanego przez ten koncern pseudosatelity Zephyr.

 • Airbus zaprezentuje na Eurosatory innowacyjne produkty dla nowoczesnej obronności i bezpieczeństwa.

  Airbus Helicopters i Airbus Defence and Space zaprezentują w tym roku podczas paryskiej wystawy Eurosatory, na stoisku C158 w hali 5A, szereg innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa przeznaczonych na rynek globalny.

 • Airbus ogłasza nabór pracowników dla potrzeb przyszłych przedsięwzięć.

  Airbus organizuje w swoich zakładach w Tuluzie zaplanowaną na późne popołudnie 20 czerwca akcję rekrutacyjną pod hasłem „AfterWork: Catch your dream job!” („Po godzinach: złap wymarzoną pracę”), mającą na celu rozszerzenie kadr odpowiedzialnych za innowacje.

 • Airbus zaprasza nowe pokolenie talentów do realizacji innowacyjnych pomysłów w branży lotniczej.

  Airbus rozpoczął szóstą edycję konkursu Fly Your Ideas (w wolnym tłumaczeniu: „Pomysły z polotem”), w którym zachęca kolejne pokolenie innowatorów do przedstawiania i opracowywania autorskich rozwiązań dla przemysłu lotniczego. Ten odbywający się co dwa lata konkurs to igrzyska kreatywności i innowacji, których głównym celem jest znalezienie odpowiedzi na prawdziwe problemy, z którymi boryka się branża.

Top