wtorek, 10 październik 2017 10:11

Airbus Helicopters dostarcza 400. śmigłowiec UH-72A Lakota dla U.S. Army.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Airbus Helicopters dostarczył 400. śmigłowiec UH-72A Lakota, wypełniając dotychczasowe warunki umowy, dostarczając każdy śmigłowiec na czas, zgodnie z budżetem i spełniając rygorystyczne normy jakości U.S. Army (wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki).

„Od chwili, kiedy U.S. Army przyznała firmie Airbus kontrakt na produkcję UH-72A, nasz zespół codziennie dążył do realizacji naszych obietnic dla U.S. Army, zwłaszcza dla tych żołnierzy, którzy eksploatują te śmigłowce, dla rządu Stanów Zjednoczonych i podatników”, powiedział Chris Emerson, prezes Airbus Helicopters Inc. „Wyprodukowaliśmy doskonały śmigłowiec, który spełnia wymogi i normy jakości U.S. Army, a także spełniliśmy naszą obietnicę doskonałego wsparcia, aby utrzymać Lakoty U.S. Army w stanie zdatnym do lotu, gotowe do wykonywania ważnych misji”.
UH-72A jest jednym z kluczowych modeli śmigłowców, które U.S. Army będzie eksploatowała w najbliższej przyszłości. Lakota jest wszechstronnym śmigłowcem dwusilnikowym o doskonałych osiągach, wyposażonym w nowoczesną cyfrową awionikę glass cockpit, układ sterowania lotem i systemy nawigacyjne. Jednostki U.S. Army i Army National Guard (Gwardii Narodowej) eksploatują Lakoty podczas różnych misji, w tym do szkoleniach lotników, obserwacji i rozpoznania, ewakuacji medycznej, zabezpieczenia granic, transportu VIP i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.
UH-72A jest z dumą produkowany w USA i montowany w zakładach Airbus Helicopters Inc. w Columbus, w stanie Missisipi. Ponad 40 procent ich pracowników stanowią weterani Sił Zbrojnych USA.
Wybrany przez U.S. Army w 2006 r. po rygorystycznej ocenie, UH-72A jest śmigłowcem o najniższych kosztach zakupu, utrzymania i eksploatacji spośród wszystkich śmigłowców U.S. Army. Wojsko wybrało Lakotę w ramach Inicjatywy Restrukturyzacji Lotnictwa do szkolenia początkowego pilotów śmigłowcowych w Fort Rucker. U.S. Naval Test Pilot School (szkoła pilotów doświadczalnych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki) także używa Lakot do szkolenia.
Od czasu wprowadzenia Lakot do służby, jednostki U.S. Army i Army National Guard wylatały nimi ponad 460 000 godzin, a firma Airbus Helicopters Inc., zapewniła im wsparcie materiałowe, które przekroczyło wszystkie wymagania kontraktu.
W grudniu 2016 r. U.S. Army przyznała firmie Airbus Helicopters Inc. pięcioletni kontrakt na wsparcie logistyczne o wartości prawie 1 mld dolarów amerykańskich. Airbus Helicopters Inc. zapewni wsparcie bazom U.S. Army i Army National Guard w 43 stanach, w tym w Fort Rucker, a także na Kwajalein i Guam oraz w Portoryko i w Niemczech.

Źródło informacji i zdjęcia: Airbus Helicopters

Czytany 913 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 październik 2017 10:14

Artykuły powiązane

 • Pierwszy Airbus wyprodukowany w zakładach w Mobile leci do odbiorcy na biopaliwach.

  Jeszcze w tym tygodniu amerykańskie zakłady Airbus produkujące samoloty z rodziny A320 dostarczą pierwszą swoją maszynę napędzaną częściowo tzw. zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF). Najnowszy egzemplarz A321 jest przeznaczony dla linii JetBlue i zgodnie z planem, opuszcza w Mobile w dniu 20 września, mając w zbiornikach mieszankę zawierającą 15 procent specjalnych biopaliw.

 • Ku Księżycowi: ESA powierza spółce Airbus prace koncepcyjne nad przyszłą stacją załogową na orbicie Księżyca.

  Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zleciła spółce Airbus przeprowadzenie dwóch projektów badawczych dotyczących możliwego udziału partnerów europejskich w przyszłej kosmicznej stacji załogowej na orbicie Księżyca. W projekcie Gateway, wcześniej nazywanym Deep Space Gateway (DSG) lub Lunar Orbital Platform-Gateway (LOP-G), biorą udział agencje kosmiczne Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kanady, Japonii i Europy (NASA, Roscosmos, CSA, JAXA i ESA).

 • Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii zamawiają śmigłowce H225M.

  Airbus Helicopters pozyskał zamówienie na cztery kolejne, wielozadaniowe śmigłowce H225M (poprzednia nazwa: EC725) od Królewskich Sił Powietrznych Tajlandii (RTAF) w ramach programu rozwoju floty wiropłatów. To dodatkowe zamówienie zwiększy do 2021 r. liczbę H225M w służbie RFAT do 12 sztuk.

 • Pierwszy A380 dla linii All Nippon Airways już w powietrzu.

  Pierwszy airbus A380 zbudowany dla All Nippon Airways (ANA) pomyślnie wykonał dzisiaj swój pierwszy lot, przelatując z francuskiej Tuluzy, gdzie znajduje się linia montażu końcowego (FAL) tych maszyn, do zakładów spółki Airbus w Hamburgu. Samolot jest obecnie przygotowywany do instalacji kabiny pasażerskiej i malowania w specjalnie zaprojektowany dla A380 wariant barw japońskiego przewoźnika.

 • Pierwszy airbus A220-100 w barwach Delta Air Lines opuszcza hangar malarski w Mirabel.

  W minionym tygodniu w zakładach w Mirabel w kanadyjskiej prowicji Quebec odbyła się prezentacja pierwszego egzemplarza Airbus A220-100 w barwach Delta Air Lines. Samolot opuścił hangar, w którym wykonano na nim zwieńczające montaż końcowy prace malarskie.

 • Zbudowany przez Airbus uzdatniacz powietrza ACLS leci na ISS.

  Airbus wysyła na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) nowy element systemu podtrzymywania życia (Life Support Rack). Ten zaprojektowany do działania w obiegu zamkniętym system – z tego względu nazwany ACLS (Advanced Closed Loop System) – powstał w laboratoriach spółki Airbus dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) jako demonstrator technologii oczyszczania powietrza i odzyskiwania tlenu dla potrzeb ISS.

 • Singapur otrzymuje pierwszy egzemplarz A330 MRTT.

  Spółka Airbus przekazała Singapurskim Siłom Powietrznym (RSAF) pierwszy wielozadaniowy transportowiec-cysternę A330 MRTT (Multi Role Tanker Transport). Samolot po raz pierwszy pokazano publicznie w sobotę 1 sierpnia 2018 r. podczas uroczystej parady upamiętniającej 50-lecie powstania RSAF.

 • Singapur otrzymuje pierwszy egzemplarz A330 MRTT.

  Spółka Airbus przekazała Singapurskim Siłom Powietrznym (RSAF) pierwszy wielozadaniowy transportowiec-cysternę A330 MRTT (Multi Role Tanker Transport). Samolot po raz pierwszy pokazano publicznie w sobotę 1 sierpnia 2018 r. podczas uroczystej parady upamiętniającej 50-lecie powstania RSAF.

 • Airbus potwierdza uczestnictwo w MSPO 2018 i wyraża gotowość do spełnienia potrzeb Sił Powietrznych w zakresie modernizacji.

  Airbus zaprezentuje kompleksową gamę produktów i usług sektora obronnego, kosmonautyki i bezpieczeństwa na tegorocznych targach MSPO, największej wystawie branży lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności w Europie Środkowej, która odbędzie się od 4 do 7 września. Wszechstronne uczestnictwo Airbusa na tegorocznych targach odzwierciedla olbrzymie perspektywy i możliwości rozwoju we wszystkich jego przedsiębiorstwach handlowych, obronnych i usługowych w Polsce i w całym regionie.

 • Trwają prace nad Sentinel-6A, satelitą do badań poziomu oceanów.

  Prowadzone w zakładach spółki Airbus prace nad budową satelity Sentinel-6A, pierwszego z dwóch urządzeń mających kontynuować pomiar poziomu mórz od 2020 r., pomyślnie przeszły krytycznie ważny etap: dokładne dopasowanie i złożenie głównej konstrukcji satelity z modułem napędowym.

Top