wtorek, 10 październik 2017 15:19

Heliborne z datą premiery! Zostań asem przestworzy i posmakuj zwycięstwa już 12 października.

Napisane przez CDP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: heliborne / http://www.jetcatgames.com/ Źródło zdjęcia: heliborne / http://www.jetcatgames.com/

Czas założyć mundur i wziąć udział w kooperacyjnych, historycznych misjach wojskowych, sieciowych bitwach w przestworzach oraz w kampanii dla pojedynczego gracza. Walcz w czterech historycznych punktach zapalnych na świecie - Wietnamie, Afganistanie i w Kosowie.

Heliborne to gra akcji stworzona przez JetCat Games we współpracy z wydawcą - Klabaterem. W Heliborne gracze rozgrywają zróżnicowane misje osadzone w realiach historycznych konfliktów, od wojny w Wietnamie, po wojnę w Kosowie w 1998 r. Zróżnicowanie misji wykorzystuje kilka możliwych trybów gry – bitwy wieloosobowe, kooperację oraz tryb dla jednego gracza. Wkrótce wszyscy będą mogli zasiąść w kokpitach realistycznie odwzorowanych, prawdziwych śmigłowców oraz wziąć udział w łączonych operacjach sił powietrznych i lądowych.

Koniecznie zobacz najnowszy trailer, prezentujący tryb dla wielu graczy, oraz dowiedz się więcej o obszernych konsultacjach, jakie twórcy gry odbyli z wojskowymi pilotami.

Klabater i JetCat Games ogłaszają datę premiery swojego najnowszego tytułu, Heliborne! Gra opuści Wczesny Dostęp na Steamie i zaprezentuje się w pełnej wersji z nowymi trybami gry już 12 października. Cena została ustalona na 24,99 dolarów. Deweloper razem z wydawcą zapowiedzieli wsparcie gry po premierze, na które składać się będą zarówno darmowe patche, jak i płatne rozszerzenia (DLC). W grze został także zaimplementowany Steam Workshop, który pozwoli graczom dać upust ich kreatywności.

Heliborne jest złotym środkiem między zręcznościowym a realistycznym modelem lotu. W trakcie produkcji twórcy korzystali z pomocy eksperta, majora Mackewicza Valerego Genrihowicza, z którym konsultowali wszelkie militarne aspekty gry, włączając w to również model lotu helikopterów oraz taktyki walki powietrznej.

Major Mackewicz Valery Genrihowicz jest absolwentem Akademii Lotniczej im. prof. N. Żukowskiego i J. Gagarina. Latał helikopterami Mi-2 i Mi-24 oraz ukończył szkolenie z teorii lotu na śmigłowcu Ka-27. Ukoronowaniem jego kariery było stanowisko Głównego Instruktora-Badacza Mi-24 w Wojskowym Centrum Lotniczym w Moskwie. Za swoje zasługi otrzymał Order Męstwa, którym odznaczani są najdzielniejsi z dzielnych. Uczestniczył także w planowaniu rozmaitych operacji z wykorzystaniem helikopterów.

- Piloci to ludzie naznaczeni przez niebo, a poszczególne dywizjony to rodziny złączone silnymi więzami - to w końcu niebezpieczny zawód, w którym każdy musi odznaczać się nieprzeciętnymi umiejętnościami i całkowitym zaufaniem do swojej podniebnej braci. – mówi mjr Genrihowicz. - Chciałbym, by więcej młodych ludzi uczyło się sztuki pilotażu. Jeszcze nie tak dawno nawet małe miasteczka miały swoje aerokluby, w których młodzież swój wolny czas poświęcała na naukę latania na szybowcach, helikopterach, czy samolotach. Teraz niestety takich miejsc jest coraz mniej. Mam nadzieję, że gry takie jak Heliborne pomogą na nowo wzbudzić tę iskrę u młodych, i dzięki temu niejeden młody człowiek odkryje w sobie pasję do latania.

heliborne gra premiera

heliborne gra premiera

heliborne gra premiera
- Jeżeli spojrzeć na wszelkie rady jakich udzieliłem twórcom Heliborne, można łatwo zauważyć, że mój wkład nie ograniczał się tylko do tego jak stworzyć najbardziej realistyczny model lotu i walki, ale także jak uczynić latanie w grze ekscytującym. Chcę, by więcej ludzi czuło to uderzenie adrenaliny podczas obcowania z tymi potężnymi maszynami, aby więcej ludzi cieszyło się ze wspólnych lotów szczegółowo odwzorowanymi helikopterami.

Dzięki współpracy z ekspertem wojskowym Heliborne łączy nacisk na realizm i realia historyczne z autentycznymi emocjami i skupioną na akcji rozgrywką. Na model lotu składa się ponad 70 czynników fizycznych oraz specyfik każdego śmigłowca, włączając w to pęd i inercję. Z kolei starcia są kombinacją wartkiej akcji na polu bitwy, połączonej z dynamicznymi sekwencjami w powietrzu, zróżnicowanymi trybami rozgrywki oraz proceduralnie generowanymi misjami.

- Heliborne to pierwszy tak złożony projekt w historii Klabatera - niespotykanie dynamiczna gra z trybami multi i bardzo dużym potencjałem sprzedażowym. To oczywiście spore wyzwanie dla naszego zespołu, ale nie chodzi tu tylko o to - to także wielka przygoda w której bierzemy udział razem z szalenie utalentowanymi twórcami z JetCat Games. – mówi Michał Gembicki, Skipper w Klabaterze. - Jeżeli interesujesz się militariami, konfliktami zbrojnymi i zawsze chciałeś wiedzieć jak to jest siedzieć w kokpicie Apache’a czy Mi-24, Heliborne jest grą dla ciebie.

Heliborne daje graczom do dyspozycji 50 legendarnych helikopterów z różnych okresów historycznych - od lat 50. do czasów współczesnych. Maszyny podzielone są na trzy typy - bojowe, stealth i transportowe. Gracze dowiedzą się także co nieco o historii śmigłowców - gra prezentuje wybrane historyczne konflikty zbrojne, co doskonale pokazuje rozwój tych maszyn przez lata.

Do dyspozycji graczy jest sześć otwartych map: Zatoka Tonkińska (Wietnam), Operacja Nguyen Hue (Wietnam), Prowincje Khost oraz Badakhshan (Afganistan) i Kosowo. Heliborne oferuje trzy wciągające tryby rozgrywki: dla pojedynczego gracza, kooperację (do 4 graczy) oraz otwarte mapy do starć dla wielu graczy (do 16 graczy).

- Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi mogąc ogłosić premierę Heliborne. Chcielibyśmy bardzo podziękować graczom za ich wsparcie podczas całego okresu developmentu. Pomimo, że już w tej chwili Heliborne jest taką grą, o jakiej marzyliśmy i jaką obiecaliśmy Wam dostarczyć, nadal będziemy kontynuować naszą pracę, nawet po premierze. Mamy mnóstwo pomysłów, które chcemy zrealizować, by Heliborne pozostał bezkonkurencyjny na rynku! – mówi Raman Ulasau z JetCat Games.

Heliborne debiutował we wczesnej dystrybucji w ramach platformy Steam Early Access, gdzie spotkał się z gorącym przyjęciem społeczności graczy. Zdobył ponad 79% pozytywnych recenzji użytkowników, a wczesną wersję zakupiło 27 tysięcy graczy. Warto również wspomnieć, że Heliborne powstawało przy aktywnym udziale społeczności, a treści stworzone przez fanów, takie jak nazwy drużyn czy nawet nagrania komunikatów głosowych, trafią do pełnej wersji gry.

Heliborne zostało docenione przez graczy i jurorów na tegorocznej konferencji GameOn (Litwa), gdzie gra została okrzyknięta najlepszym tytułem PC spośród wszystkich biorących udział w wydarzeniu.

Heliborne - główne cechy gry:

 • 50 legendarnych śmigłowców z okresu od połowy lat 50. do czasów współczesnych!
 • Wyposaż wiropłaty w ponad 100 dostępnych wariantów uzbrojenia.
 • Walcz na 6 otwartych, różnorodnych  mapach: Zatoce Tonkińskiej (Wietnam), Operacji Nguyen Hue (Wietnam), Prowincji Badakhshan (Afganistan), Regionie Khost (Afganistan) oraz Kosowie.
 • Przetestuj 3 tryby rozgrywki: dla pojedynczego gracza, kooperację (do 4 graczy) i rywalizację sieciową (do 16 graczy).
 • Jednostki naziemne: czołgi, transportery opancerzone, pojazdy artylerii przeciwlotniczej, piechota (także uzbrojona w broń przeciwlotniczą).
 • Wsparcie dla karty kolekcjonerskich Steam!
 • Sprawdź swoje siły w misjach historycznych i na mapach sandboksowych.
 • Graj jak chcesz! Heliborne oferuje pełne wsparcie dla padów, joysticków (flightstick) oraz klawiatury i myszki.

Heliborne zadebiutuje już 12 października, opuszczając Early Access na platformie Steam. Już w najbliższy weekend będzie można sprawdzić Heliborne na stoisku CDP na targach Poznań Games Arena!

Więcej informacji o Heliborne można uzyskać na oficjalnej stronie tytułu, profilu na Facebooku oraz na Twitterze.

HELIBORNE - FACT SHEET

 1. KLUCZOWE INFORMACJE

Tytuł: Heliborne

Developer: JetCat Games

Wydawca: Klabater

Platformy: PC (Windows, macOS, Linux)

Gatunek: Helicopter Combat Game

Setting: Wojna

Data premiery: 12 października 2017

Oficjalna strona: http://helibornegame.com/

Facebook: https://www.facebook.com/HeliborneGame/

Twitter: https://twitter.com/JetCatGames/

Karta produktu na Steamie: http://store.steampowered.com/app/433530/

 1. FABUŁA

W Heliborne gracz może zmierzyć się z przyjaciółmi w wiernie odwzorowanych misjach historycznych lub rywalizować w trybie wieloosobowym z graczami z całego świata. Produkcja wprowadza w ekscytujący świat lotnictwa wojskowego i pozwala doświadczyć podniebnych starć śmigłowców, oddając graczowi do dyspozycji maszyny z różnych epok (od lat 50. aż do współczesnych) oraz szeroki wachlarz map i misji. Heliborne oferuje przy tym dynamiczne pole bitwy, gdzie siły powietrzne wspierają oddziały naziemne, odpowiedzialne za fortyfikowanie pozycji i tworzenie linii zaopatrzeniowych.

 1. ROZGRYWKA

Gracze otrzymują do dyspozycji ponad 40 legendarnych helikopterów zróżnicowanych pod względem uzbrojenia i podzielonych na trzy klasy - szturmową, wielozadaniową i rozpoznania. Śmigłowce w każdej z klas różnią się od siebie pod względem wyposażenia i przeznaczenia bojowego, dlatego taktyczne wykorzystywanie poszczególnych maszyn jest równie ważne co dynamicznie przeprowadzany atak i precyzyjnie oddawane strzały do wrogich jednostek.

Heliborne posiada dwa tryby rozgrywki. „Szybkie starcie” to walka o punkty, a „starcie frontalne” zakłada połączenie sił powietrznych z naziemnymi – na te drugie składają się jednostki kontrolowane przez SI. Gracz musi więc wykorzystać swoje strategiczne umiejętności i odpowiednio zarządzać artylerią, czołgami i transporterami - a to tylko część z przewidzianych w grze atrakcji.

 1. GŁÓWNE CECHY GRY
 • ponad 40 legendarnych śmigłowców z lat 1955-2003
 • ponad 100 dostępnych wariantów uzbrojenia
 • misje historyczne w trybie kooperacji
 • otwarte mapy, m.in.: Zatoka Tonkińska (Wietnam), Operacja Nguyen Hue (Wietnam), Prowincja Badachszan (Afganistan), czy Kosowo.
 • 3 tryby rozgrywki: dla pojedynczego gracza, kooperacji i rywalizacja sieciowa do 16 graczy
 • otwarte mapy typu sandbox
 • pełne wsparcie dla padów, joysticków oraz klawiatury i myszki
 1. O JETCAT GAMES

JetCat Games to studio założone przez pełnych pasji twórców gier z Rosji, Białorusi i Ukrainy. To jednocześnie jeden z pierwszych zespołów developerskich założonych na Litwie. Heliborne to ich debiutancki projekt, kierowany do fanów potyczek w przestworzach. http://www.jetcatgames.com/

 1. O KLABATERZE

Klabater to globalny wydawca gier niezależnych powołany przez CDP. Jego celem jest wspieranie niezwykle interesujących, obiecujących projektów oraz promowanie ich na całym świecie. Zespół składa się z ekspertów z ponad 20 latami doświadczenia w branży gier wideo. http://www.klabater.com/

Czytany 633 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 październik 2017 15:30

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top