środa, 11 październik 2017 11:20

Pożar B777 American Airlines w Hong Kongu. A380 bez jednego silnika odleci z kanadyjskiego lotniska.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło screen: https://www.youtube.com/watch?v=haJimcMcb8I / Autor: AIRLIVE net / Film umieszczony w publikacji na zasadzie "Embed" Źródło screen: https://www.youtube.com/watch?v=haJimcMcb8I / Autor: AIRLIVE net / Film umieszczony w publikacji na zasadzie "Embed"

Ciąg dalszy historii z samolotem pasażerskim A380 bez silnika. Dziś postanowiono, że maszyna odleci z kanadyjskiego lotniska na trzech sprawnych silnikach. Dokonano już niezbędnych obliczeń a lot ma się odbyć w ciągu 24h. Co interesujące maszyna wróci z wszystkimi 4 silnikami, jednak ten uszkodzony będzie służyć jedynie wyważeniu maszyny.

A do A380 w Goose Bay dołączył wczoraj niespodziewanie Dreamliner Air Canada z Londynu do Toronto, który lądował tam awaryjnie z powodu choroby jednego z pasażerów. Pecha miał również B777 Air Canada który musiał zawrócić tuż po starcie do Paryża na lotnisko w Toronto z powodu usterki.

Na lotnisku w Hong Kongu podczas załadunku kontenerów cargo do ładowni B777 linii American Airlines, doszło do pożaru jednego z nich. Lot do Los Angeles został odwołany. Jak to bywa w takich sytuacjach osoby obecne w terminalu dokładnie udokumentowały to zdarzenie.

Na lotnisku w Mexico City doszło do kolizji dwóch A320 należących do linii Viva Aerobus. Obie maszyny właśnie wylądowały w stolicy kraju, a kiedy jedna z nich stała już na miejscu pod terminalem druga zajmująca stanowisko obok zahaczyła statecznikiem poziomym o końcówkę skrzydła drugiej. Obie maszyny nadają się w tej chwili do remontu.

Podczas lotu B737 linii Thomson z Newcastle do Larnaki doszło do zasłabnięcia jednego z pilotów. Mężczyzna stracił przytomność, a załoga z pomocą pasażerów zabezpieczyła leżącego na podłodze pilota. Drugi pilot samodzielnie wylądował na lotnisku w Sofii.

Na lotnisku we Frankfurcie musiał zawrócić A380 Lufthansy z powodu awarii podwozia. Po godzinie prób schowania kół, piloci zdecydowali o lądowaniu z asystą i przerwania lotu do Houston.

Przegląd przygotował: Jakub Mrugała

Czytany 700 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 październik 2017 11:36

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top