sobota, 14 październik 2017 13:53

Muzeum 303 oraz międzynarodowa produkcja "Dywizjon 303" na Nocy w Instytucie Lotnictwa.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tak wyglądało wspólne stoisko filmu "Dywizjon 303" i Muzeum Dywizjonu 303 w Instytucie Lotnictwa na wczorajszej Nocy w ILOT. Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem zwiedzających!

Prócz pamiątek, na wspólnym stoisku filmu i muzeum mieliśmy możliwość obejrzenia fragmentów filmu Dywizjon 303, który swą premierę będzie miał już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przy okazji można było zobaczyć Astona Martina w wyjątkowych, dywizjonowych barwach. Na stoisku wszyscy mieli także mundury Dywizjonu. Stanowisko odwiedzili także piloci 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego oraz Artur Kielak, którzy bardzo wspierają rozwój filmu.

"Muzeum 303"

Muzeum posiada unikatową kolekcję oryginalnego umundurowania polskich sił powietrznych, począwszy od lat 20 ubiegłego wieku, przez okres II Wojny Światowej, do czasów współczesnych, jak rownież umundurowamia lotników sił powietrznych innych państw, w tym również spora kolekcja mundurów Luftwaffe. Poza tym pamiątki posiada w swojej kolekcji: rzeczy osobiste, odznaczenia i ekwipunek pilotów itd. W kolekcji znajdują się zbiory sięgające nawet okresu lotnictwa pierwszej wojny światowej.

Publikacja i zdjęcia: Angelika Jarosławska, Muzeum 303, Aviation24.pl

Czytany 470 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 15 październik 2017 13:59

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top