Wyniki szybowcowych zawodów na celność lądowania.

Napisane przez Air Sports Promotion
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 30 września br. na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego zostały rozegrane Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania.

W zawodach uczestniczyło dwudziestu pilotów z różnym doświadczeniem lotniczym. Licznie stawiła się klasa lotnicza, aktywni piloci oraz instruktorzy, którzy wspierali organizatorów w operacjach, a także brali udział w zawodach.

Nowością tegorocznych zawodów był nowy regulamin, który został wspólnie ustalony na naradzie przed zawodami. – Ponieważ zawody na celność są pewnego rodzaju treningiem do lądowania w polu, postanowiliśmy mierzyć odległość od miejsca zatrzymania do punku „zero-zero”, który znajdował się na wysokości litery, dokładnie na środku pasa – mówią organizatorzy. Każdy z uczestników miał dwie próby, z czego liczył się lepszy wynik. Przyziemienie przed ogranicznikiem lub za literą oznaczało dyskwalifikację.

Formuła zawodów sprawdziła się bardzo dobrze. Wyniki były dokładne i łatwe do zmierzenia. Imprezie towarzyszyła miła atmosfera, pogoda dopisała, wiatr wiał idealnie w osi pasa 11, było słonecznie, ale po godzinie 16 odczuwalny był spadek temperatury. Oprócz lotów zawodniczych odbyły się także loty zapoznawcze, ale mimo to udało się sprawnie wykonać ponad czterdzieści startów.

Zwycięzcą Szybowcowych Zawodów na Celność Lądowania w Radawcu został Michał Okoń, drugie miejsce zajął Konrad Partyka, a na trzecim miejscu uplasował się Kamil Bojarski.

Tabela wyników prezentuje się następująco:

Czytany 784 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 październik 2017 08:51

Artykuły powiązane

• Zbliża się 62. edycja Pucharu Gordona Bennetta 2018.

Za kilka dni w Berno w Szwajcarii wystartuje 62. edycja Pucharu Gordona Bennetta. Najlepsi zawodnicy balonowi 28 września wzbiją się w powietrze, aby rywalizować o najbardziej prestiżowe trofeum lotnicze. Do rywalizacji stają także polskie zespoły.

• XI Jurajskie Zawody Samolotowe. Aeroklub Częstochowski czeka na zgłoszenia.

Aeroklub Częstochowski wraz z firmą Unimot Exspress zaprasza na XI Jurajskie Zawody samolotowe im. Piotra Sikorskiego. Od kilku lat impreza poświęcona jest pamięci Piotra Sikorskiego, pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym w Bieszczadach.

• Michał Klimaszewski mistrzem Polski akrobacji szybowcowych.

W minionych dniach na terenie Aeroklubu Pomorskiego, odbyły się 23 mistrzostwa Polski akrobacji szybowcowych. Pilot Aeroklubu Częstochowskiego zdobył tytuł mistrza Polski w klasie advanced, wygrywając wszystkie konkurencje z przewagą 5-7 punktów, nad pozostałymi uczestnikami.

• 35 Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Ostrowie Wielkopolskim.

Do zawodów zgłosiło się 138 zawodników z 29 państw. Pierwsza część mistrzostw rozegrana zostanie w klasach: club, standard i 15 metrowa. Mistrzostwa rozpoczynają się już 7 lipca o godzinie 18:00 uroczyście na rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Zawody potrwają do 22 lipca.

• Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latających Skrzydeł.

W dniach 26 – 27. 05. 2018 r. na lotnisku w Gliwicach zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latających Skrzydeł. Zgłoszenia zawodników odbywają się do 20 maja 2018. Gliwickie zawody będą rozgrywane w kategorii OPEN w klasach modeli: F1A/M, F1H, F1G, F1K, F1S, F1J, F1Q.

• Sukces młodych konstruktorów z dęblińskiej Szkoły Orląt!

W dniach 9-11 marca 2018 r. w Lakeland na Florydzie odbyły się zawody SAE Aero Design East, które polegały na zbudowaniu jak najlżejszego modelu zdolnego do uniesienia możliwie największego ładunku. Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych godnie reprezentowało Naukowe Koło Młodych Konstruktorów - na 77 drużyn z całego świata zajęli piąte miejsce, natomiast wśród zespołów z Europy osiągnęli zaszczytne - pierwsze miejsce!

• Niebiańskie kruszce Sebastiana Kawy. Co zrobić z taką ilością?

Klub kibiców tworzy pudło na medale zdobyte przez Sebastiana w szybowcowych mistrzostwach świata, Europy, światowych igrzyskach lotniczych.

• Szybowcowe “przedszkole” dla wojskowych. Ustjanowa, której nie ma…

Ostatnio sporo czasu poświęcam lotniczej przeszłości regionu. Czytam, oglądam, wertuję, skroluję po to, aby przedstawić Wam nasze lotnicze dziedzictwo, po którym obecnie często nie ma choćby śladu. Dziś odkrywam Ustjanową. W tej zróżnicowanej kulturowo bieszczadzkiej wsi przed II wojną światową istniało największe w kraju szybowisko wojskowe.

• Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli 3 medale na zawodach lotniczych w Stanach Zjednoczonych.

EUROAVIA Rzeszów jak co roku wzięła udział w zawodach SAE Aero Design East w Stanach Zjednoczonych. Zespół studentów Politechniki Rzeszowskiej zdobył trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Zawody polegały na zaprojektowaniu, zoptymalizowaniu i zbudowaniu samolotów udźwigowych.

• Niemieccy piloci niepokonani na 10. Sterowcowych Mistrzostwach Świata. Polak Wojciech Bamberski na piątym miejscu.

W niemieckim Tegernsee zakończyły się 10. Sterowcowe Mistrzostwa Świata FAI. W rywalizacji niepokonani okazali się niemieccy piloci, którzy zajęli całe podium. Polak, Wojciech Bamberski ukończył zawody na piątym miejscu.