czwartek, 19 październik 2017 08:45

II edycja Międzynarodowego Przeglądu Modelarskiego w najbliższy weekend.

Napisane przez Marcin Jakubiec
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie udostępnione przez Organizatorów: Autor: Tomasz Iskrzycki / www.tomasziskrzycki.ig.pl Zdjęcie udostępnione przez Organizatorów: Autor: Tomasz Iskrzycki / www.tomasziskrzycki.ig.pl

Kolejna druga edycja Międzynarodowego Przeglądu Modelarskiego odbędzie się w budynku ZIAD (al. Armii Krajowej 220) 21-22 października.

Organizatorami są: Bielska Strefa Modelarska oraz Stowarzyszenie „Sfera Rozwoju Człowieka”. Cel, jaki przyświeca organizatorom imprezy to: zarazić młodych bielszczan fajnym hobby, które rozwija manualnie i intelektualnie. Modelarstwo redukcyjne to hobby, które poszerza spojrzenie na historię, technikę oraz kształtuje charaktery młodych ludzi i ich postawy społeczne.

PROGRAM IMPREZY:
PIĄTEK 20.10.2017
17:00 – 20:00 otwarcie biura wystawy i przyjmowanie modeli do konkursu.

SOBOTA 21.10.2017
8:00 – 13:00 przyjmowanie modeli wydawanie kart startowych;
9:00 – 18:00 otwarcie wystawy dla zwiedzających, oraz giełda modelarska;
11:00 oficjalne otwarcie wystawy i przywitanie wystawców;
17:45 odprawa sędziowska.

NIEDZIELA 22.10.2017
9:00 – 15:00 zwiedzanie wystawy;
14:00 zawodnicy zbierają się w Sali konferencyjnej w hotelu w celu rozpoczęcia ceremonii rozdania nagród;
15:15 rozpoczęcie wydawania modeli;
09:00 – 13:00 giełda modelarska.

Poza Konkursem modeli plastikowych i kartonowych organizatorzy przewidują także takie atrakcje jak:

- Prelekcja p.t. “Znaki rozpoznawcze na pojazdach Polskich Sił Zbrojnych” poprowadzi Andrzej Kamiński
- Promocja książki Andrzeja Kamińskiego pt. “BAŚKA, WANDA I INNE, Wszystko lub prawie wszystko o nazwach własnych pisanych na sprzęcie polskich wojsk lądowych i formacji paramilitarnych“
- Pokaz modelarskich technik malarskich w wykonaniu Kamila Feliksa Sztarbały; sobota 11:00 i 15:00
- Pokaz modelarskich technik malarskich w wykonaniu Artura Wałachowskiego; niedziela 11:00
- Giełda modelarska
- Wystawa sprzętu wojskowego (II W. Ś.) – Grupa Rekonstrukcji Historycznej “BREDA”
- Wystawa ciągników siodłowych firmy Fonka
- Makieta modułowa H0 – Beskidzkiej Grupy Modelarskiej
- Grochówa wojskowa

Dla zwiedzających - wstęp wolny.

Strona, gdzie można rejestrować modele do konkursu: www.mpm.ig.pl

Informację przesłał: Marcin "Viking" Jakubiec

Czytany 880 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 październik 2017 08:59

Artykuły powiązane

 • I Ogólnopolski Mityng Modelarski z okazji 100- lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego.

  W ostatni weekend października zapraszamy modelarzy i miłośników plastikowych modeli redukcyjnych na I Ogólnopolski Mityng Modelarski, organizowany w jubileuszowym roku Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości  i 100- lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Redakcja Magazynu Super Model oraz Kagero Publishing.

 • Historia nowotarskiego modelarstwa lotniczego, to historia pasji Tadeusza Wiśniowskiego.

  W Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż wystawy „Historia Modelarstwa na Podhalu w 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Historia modelarstwa lotniczego w Nowym Targu ma bardzo długą historię, z którą nierozerwalnie związana jest osoba, która poświęciła wiele lat swojego życia modelarstwu.

 • 8. Bitwa o Bemowo – Ogólnopolskie Zawody modeli do walki powietrznej.

  W najbliższą sobotę, 8 września w Warszawie odbędzie się 8. Bitwa o Bemowo Ogólnopolskie Zawody modeli do walki powietrznej w konkurencji ESA Aircombat WWI, WWII. W największym skrócie, konkurencja ESA Aircombat, to przepełnione realizmem walki powietrzne, w których o wygranej decydują umiejętności pilotażowe oraz refleks zawodnika. Zgodnie z wymogami regulaminu, modele są „półmakietami” prawdziwych samolotów wojskowych, z okresu I lub II Wojny Światowej.

 • Jacek Lipski: – Jest „latacz” i jest modelarz. Tych drugich jest coraz mniej…

  Gdy w latach 60. XX wieku rzeszowianin Jacek Lipski zaczynał swoją przygodę ze modelarstwem lotniczym na to hobby był popyt. To, co teraz nazwalibyśmy marketingiem wówczas było propagandą, która w tym przypadku, bez względu na nomenklaturę, dawała widoczne efekty. Modelarstwo lotnicze popularyzowało politechnizację i lotnictwo wśród tych najmłodszych, przyszłych lotników. Jackowi prawie się udało. Dzięki owej propagandzie, jako dziecko połknął bakcyla lotnictwa…

 • Medalowe sukcesy polskich modelarzy lotniczych w klasie F2

  W dniach 14-19 lipca, we francuskiej miejscowości Landres odbyły się Mistrzostwa Świata Modeli Latających na Uwięzi. Do samego końca nasi zawodnicy walczyli o mistrzowskie tytuły. Ostatecznie reprezentanci Polski odnieśli ogromny sukces zdobywając należne im miejsca na podium.

 • Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień.


  Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego zaprasza na swoje lotnisko Kruszyn, gdzie w dniach 22 - 24 Czerwca odbywać się będą Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2018.

 • Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latających Skrzydeł.

  W dniach 26 – 27. 05. 2018 r. na lotnisku w Gliwicach zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Modeli Małych Form i Latających Skrzydeł. Zgłoszenia zawodników odbywają się do 20 maja 2018. Gliwickie zawody będą rozgrywane w kategorii OPEN w klasach modeli: F1A/M, F1H, F1G, F1K, F1S, F1J, F1Q.

 • Festiwal Modelarski w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

  Festiwal Modelarski odbędzie się w dniach 2 - 3 czerwca 2018 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Impreza odbywa się w Gmachu Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jak zawsze Organizatorzy zapraszają do wizyty w mieście Krakowie, które poza Festiwalem oferuje jak wiadomo moc wrażeń i atrakcji.

 • Aeroklub Bielsko-Bialski: Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC kategorii F5J wkrótce.

  20 maja br. na lotnisku Aeroklubu Bielsko – Bialskiego odbędzie się Puchar Polski Modeli Motoszybowców RC w kategorii F5J. Rejestracja zawodników potrwa do 10 maja.

 • Wyniki Mistrzostw Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2018 w klasie F7A/M.

  W dniu 25.03.2018 na lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2018 pn. „31. Mały Puchar Gordona Bennetta” w klasie F7A/M. W zawodach udział wzięło 26 zawodników w klasach F7A/M i F7A/M Open, a także w kategorii drużynowej. Łącznie, zawody skupiły ponad 50 uczestników z całej Polski.

Top