sobota, 21 październik 2017 12:02

Maja Kuczyńska walczy o mistrzostwo świata!

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Maja Kuczyńska © Lauri Aapro / Red Bull Content Pool Maja Kuczyńska © Lauri Aapro / Red Bull Content Pool

W niedzielę wieczorem poznamy nowego mistrza lub mistrzynię świata w indoor skydivingu. Wśród faworytek w Kanadzie jest Maja Kuczyńska.

Indoor skydiving to wciąż bardzo młoda dyscyplina sportu. Nic dziwnego, że odbywające się w weekend w Laval na przedmieściach Montrealu MŚ to dopiero druga taka impreza w historii. Poprzednia odbyła się dwa lata temu w Pradze w Czechach, przed rokiem największą imprezą pod egidą FAI, czyli Międzynarodowej Federacji Lotniczej, był Puchar Świata w warszawskim FlySpocie. Od tamtego czasu nic o porównywalnej skali się nie wydarzyło. Duże imprezy lokalne organizowały jedynie poszczególne tunele w różnych krajach.

W Kanadzie walka o medale rozegra się we wszystkich najważniejszych konkurencjach, czyli w lataniu w formacji (4-Way i Vertical), w konkurencjach dynamic (4-Way, 2-Way) oraz we freestyle’u.

Polska na mapie indoor skydivingu to dość znaczący gracz, o czym najlepiej świadczy wielkość ekipy, jaka poleciała na kanadyjskie mistrzostwa. W tunelu SkyVenture w Laval będzie można zobaczyć aż 17 reprezentantów Polski rozsianych po różnych drużynach. Szans na polskie medale jest kilka, a jednym z mocniejszych punktów polskiej drużyny będzie na pewno Maja Kuczyńska w konkurencji solo freestyle. 17-letnia Maja w czołówce światowej jest nieprzerwanie od początku kariery – w Pradze w 2015 r. została juniorską mistrzynią świata, na zeszłorocznym PŚ, w pierwszych tak ważnych zawodach seniorskich, finiszowała tuż za podium na czwartej pozycji.

Źródło informacji i zdjęć: https://www.redbull.com/pl-pl/maja-kuczynska-mistrzostwa-montreal-zapowiedz

Czytany 1072 razy

Artykuły powiązane

Top