wtorek, 24 październik 2017 12:52

Anakonda uczestniczyła w akcji ratowniczej na Bałtyku.

Napisane przez DGRSZ
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anakonda w akcji ratowniczej na Bałtyku. / Źródło: DGRSZ Anakonda w akcji ratowniczej na Bałtyku. / Źródło: DGRSZ
W poniedziałek, 23 października, załoga śmigłowca dyżurnego Anakonda z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeprowadziła akcję ratowniczą na Bałtyku. Pomocy potrzebował mężczyzna na jachcie, znajdującym się 28 mil morskich na północ od Władysławowa.

O godzinie 15.56 załoga dyżurna śmigłowca ratowniczego W-3WARM w Gdyni Babich Dołach otrzymała sygnał, że na znajdującym się 28 mil morskich na północ od Władysławowa jachcie Jonga natychmiastowej pomocy medycznej potrzebuje jeden z załogantów.

Maszyna dowodzona przez kpt. pil. Pawła Januszko osiągnęła gotowość do działań o 16.08, startując w kierunku rejonu działań. O 16.30 śmigłowiec znalazł się w rejonie spodziewanego spotkania z jachtem. Po zlokalizowaniu jednostki i nawiązaniu łączności, na pokład jachtu opuszczono ratownika, który o 16.40 podjął poszkodowanego, na pokład śmigłowca. Cztery minuty później Anakonda rozpoczęła lot powrotny i o 17.04 lądowała na lotnisku macierzystym, na Babich Dołach. Poszkodowanego, pozostającego w stanie przytomnym, niezwłocznie przekazano oczekującej na lotnisku obsadzie karetki pogotowia.

W tym roku to 14 akcja ratownicza z udziałem załogi samolotu lub śmigłowca Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i 615 przeprowadzona w ciągu ostatnich 25 lat przez lotników morskich. W tym czasie udzielono pomocy 327 osobom.

Tekst: kpt. Marcin Braszak
Źródło publikacji: http://dgrsz.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2017-10-24-anakonda-w-akcji-ratowniczej-na-baltyku/

Czytany 893 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 październik 2017 12:55

Artykuły powiązane

Top