piątek, 27 październik 2017 10:09

Emirates i Seeing Machines wspólnie torują drogę do większego bezpieczeństwa i optymalizacji szkoleń.

Napisane przez Emirates Press
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Linie Emirates współpracują z firmą Seeing Machines, czołowym dostawcą technologii komputerowych związanych z ludzkim wzrokiem, nad wykorzystaniem zaawansowanej techniki okulograficznej, aby lepiej zrozumieć, jak piloci współdziałają ze sobą i obserwują instrumenty pokładowe podczas wykonywania w czasie rzeczywistym określonych procedur, które mogłyby nieść zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Wyniki wspólnych badań umożliwią przewoźnikowi wzbogacenie szkolenia załogi o szeroki zakres scenariuszy wydarzeń w powietrzu.

Australijska firma Seeing Machines oferuje zaawansowane, precyzyjne rozwiązania, które pozwalają komputerom widzieć i rozumieć ludzi oraz im pomagać. Opracowana przez nią technologia śledzenia ruchu głowy i gałek ocznych jest już wykorzystywana do zwiększenia bezpieczeństwa w różnych sektorach przemysłu, m.in. w górnictwie czy transporcie drogowym i kolejowym. 

We współpracy z Seeing Machines, linie Emirates chcą użyć nieinwazyjnej techniki okulograficznej do zebrania danych dotyczących aktywności wzrokowej grupy pilotów Emirates podczas wykonywania standardowych scenariuszy szkoleniowych na symulatorach lotu. W trosce o jak najwyższą jakość zgromadzonych danych zdecydowano się wykorzystać rzeczywiste warunki i scenariusze szkoleniowe. Następnie informacje te zostałyby przeanalizowane, a uzyskane w ten sposób obserwacje przełożyłyby się na lepsze szkolenia i bezpieczniejsze loty. 

Linie Emirates od zawsze wyróżniają się pod względem innowacyjności i bezpieczeństwa w lotnictwie, a współpraca z firmą Seeing Machines pozwoli przewoźnikowi uczestniczyć we wczesnych fazach prac nad praktycznymi rozwiązaniami, które mogą zwiększyć wartość szkolenia pilotów i bezpieczeństwo lotu – nie tylko w liniach Emirates, ale w całej branży lotniczej. 

Z kolei firma Seeing Machines skorzystała ze spostrzeżeń pilotów Emirates i ich bogatej wiedzy na temat obsługi nowoczesnej floty 263 samolotów Airbus A380 i Boeing 777 w ramach światowej siatki połączeń do ponad 155 kierunków na sześciu kontynentach. Ponadto współpraca z Emirates pozwoli Seeing Machines wykorzystać wyniki badań w innych branżach, w których firma prowadzi działalność.

Źródło informacji i zdjęcia: Emirates Press

Czytany 708 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 październik 2017 10:11

Artykuły powiązane

Top