piątek, 27 październik 2017 11:46

Członek personelu pokładowego wypadł z samolotu. Katastrofa rosyjskiego Mi-8.

Napisane przez Jukub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło screen: https://www.youtube.com/watch?v=eRiJnDLh0-M / Autor: World TODAY / Umieszczony w publikacji metodą EMBED Youtube Źródło screen: https://www.youtube.com/watch?v=eRiJnDLh0-M / Autor: World TODAY / Umieszczony w publikacji metodą EMBED Youtube

W pobliżu norweskiego Svalbardu rozbił się rosyjski Mi-8, prawdopodobnie z ośmioma osobami na pokładzie. Media informują, że maszyna spadła do wody około 2 km od brzegu.

Jakiś czas temu pisaliśmy o A380 Air France któremu eksplodował jeden z silników. Miał już wracać "z banicji" w Goose Bay do Europy, ale jak się okazuję nadal stoi w oczekiwaniu na lot. Wczoraj dołączył do niego A330 linii Delta który podczas lotu z Atlanty do Amsterdamu stracił jednostkę nr 2 i musiał przymusowo lądować. Jak można wyczytać na portalach spotterskich ten rok jest najlepszy dla okolicznych pasjonatów awiacji.

Podobna sytuacja zaistniała w niedalekim St. John’s. Tym razem zawitał tam B777 linii KLM  z Amsterdamu do Waszyngtonu.

Trzecie okoliczne lotnisko Halifax przyjęło zaś A340 linii Edelwiess z Cancun do Zurychu, który lądował tam z powodu utraty przytomności jednego z pasażerów.

https://twitter.com/TomPodolec/status/923719943568416770

Z powodu zderzenia z ptakiem na JFK musiał lądować A320 linii JetBlue z Bostonu do Las Vegas.

Na lotnisku w fińskim Turku podczas lądowania uszkodzeniu uległ Bombardier linii SAS, który podczas twardego lądowania zsunął się z pasa startowego. Przyczyną incydentu były prawdopodobnie silne opady śniegu.

Na lotnisku w chińskim Shenzen z gotowego do startu B737 linii China Eastern przez tylne drzwi wypadł jeden z członków personelu pokładowego. Mężczyzna spadł na betonowy pas postojowy i z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Nie są znane przyczyny tego nietypowego wypadku.

Przegląd incydentów przygotował: Jakub Mrugała

Czytany 1103 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 październik 2017 11:58

Artykuły powiązane

Top