wtorek, 31 październik 2017 10:05

Przegląd incydentów i innych wydarzeń lotniczych.

Napisane przez Jakub Mrugała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: By Delta_Air_Lines_B757-200_planform_view.jpg: Dick from Southern New Jersey, USA derivative work: Altair78 (Delta_Air_Lines_B757-200_planform_view.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: By Delta_Air_Lines_B757-200_planform_view.jpg: Dick from Southern New Jersey, USA derivative work: Altair78 (Delta_Air_Lines_B757-200_planform_view.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

B757 linii Delta przewożący drużynę NBA Oklahoma City Thunder z Minneapolis do Chicago podczas podejścia do lądowania zderzył się z ptakiem.

Uszkodzeniem dziobu maszyny podzielił się w serwisie społecznościowym jeden z koszykarzy: https://www.instagram.com/p/Bax_0AaAqn7/

Zderzenie z ptakiem miało też miejsce nad Tulsą w Oklahomie gdzie awaryjnie musiał lądować pilot wojskowego T-6 Texan.

B777 linii United z Waszyngtonu do Monachium awaryjnie lądował w Bostonie z powodu pożaru w tylnym luku maszyny.

Inne "Siódemki" ale tym razem linii American Airlines z Mediolanu do Miami awaryjnie lądowały w Nowej Funlandii z powodu uszkodzenia przedniej szyby w kabinie pilotów.

W San Francisco odbyło się pożegnanie jednej z ikon lotnictwa cywilnego w USA. Linie United pożegnały się z B747. Ostatni lot z Seulu miał szczególną oprawę, a linie planują jeszcze pokazowy lot z San Francisco do Honolulu na trasie pierwszego z przelotów Jumbo-Jet w ich barwach.

Natomiast na lotnisku w Berlinie odbyło się huczne pożegnanie linii Air Berlin. Ostatnia maszyna z Monachium została przywitana salutem wodnym i wozami obsługującymi płytę lotniska.  

Na koniec ciekawostka z Włoch: W Rzymie na jednej z linii kolejowej awaryjnie lądowała mała maszyna turystyczna. Co ciekawe pilot nie uszkodził ani samolotu ani trakcji. Pisaliśmy już wiele razy o lądowaniach na drogach ale na torach sobie nie przypominamy. Pilot tłumaczył potem służbom, że w jego opinii lądowanie na pobliskiej drodze było bardziej niebezpieczne.

Przegląd wydarzeń i incydentów lotniczych przygotował: Jakub Mrugała

Czytany 275 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 10:14

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top