wtorek, 31 październik 2017 13:33

Niebezpieczne drony i modele śmigłowców zatrzymane w Dorohusku.

Napisane przez Lubelski Urząd Celno-Skarbowy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej Źródło zdjęcia: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej
Służba Celno-Skarbowa zatrzymała na granicznym przejściu kolejowym w Dorohusku partię zabawek wyprodukowanych w Chinach.
20 października br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dorohusku zakwestionowali przedstawione przez importera deklaracje zgodności dotyczące 6264 sztuk dronów i 144 sztuk helikopterów zdalnie sterowanych. W związku z podejrzeniem, że przedstawione do odprawy zabawki mogą być niebezpieczne dla dzieci skierowano do Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Lublinie oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej wnioski o wydanie opinii, czy zatrzymana partia towaru spełnia normy jakości i bezpieczeństwa produktów.
 
Obie instytucje podzieliły wątpliwości funkcjonariuszy i wskazały, że zdalnie sterowane drony i helikoptery nie mogą być dopuszczone do obrotu na terenie naszego kraju i całej Unii Europejskiej. 
 
W związku z tym towar objęto procedurą składu celnego, a importer został zobowiązany do dostarczenia odpowiednich świadectw i dokumentów potwierdzających bezpieczeństwo i jakość zabawek. 
 
Łączna wartość zakwestionowanego towaru wyniosła ponad 920 tys. zł.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.lubelskie.kas.gov.pl
Czytany 481 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 13:40

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top