czwartek, 02 listopad 2017 13:00

Robiąc zakupy na pokładzie Lufthansy możesz pomóc potrzebującym.

Napisane przez Lufthansa Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od teraz, pasażerowie Lufthansy mogą pomóc innym, kupując produkty z oferty pokładowej. Od 1 listopada do 28 lutego 2018 roku, z każdej transakcji zrealizowanej na pokładzie Lufthansa przekaże 1 euro na rzecz programu "Patenschaftskreis Indien/India Sponsorship Circle" realizowanego przez organizację pomocową Lufthansy „help alliance”.

Na pokładzie pasażerowie mogą wybierać spośród 200 produktów takich jak biżuteria, kosmetyki, rozrywka, zabawki i upominki. Co więcej, klienci mogą zamówić dodatkowe 82 produkty z wyprzedzeniem na stronie lh.com/preflight-shopping. Owe produkty zostaną dostarczone na pokład, gdzie klienci będą mogli zdecydować o ich zakupie. Dwadzieścia takich transakcji zapewni miesiąc edukacji w szkole z internatem jednemu dziecku z Madhya Pradesh.

Madhya Pradesh jest jednym z najbiedniejszych regionów świata. W tym momencie ponad dwa tysiące dzieci w różnym wieku i z różnych warstw społecznych mieszka w dwudziestu szkołach z internatem ufundowanych przez program . Szkoły, nierzadko położone w trudno dostępnych obszarach, rozsiane są na obszarze ponad 24 tysięcy kilometrów kwadratowych. Zapewniają dzieciom pełne wyżywienie, odzież, opiekę medyczną oraz edukację. Ponadto, powstające szpitale polowe umożliwiają dostęp mieszkańcom odległych i trudno dostępnych rejonów do opieki medycznej. Na miejscu, poza prowadzonymi kursami pierwszej pomocy i higieny, szkoleni są także położnicy. Dzięki temu bardzo wysoka śmiertelność kobiet w ciąży i noworodków może zostać wyraźnie zredukowana.

„Help alliance” to organizacja pomocowa Lufthansy oraz jej pracowników, która jest głównym filarem zaangażowania społecznego grupy. Ta założona w 1999 roku przez 13 pracowników organizacja non-profit zarządza obecnie 35 projektami na całym świecie, których głównym celem jest zapewnienie dostępu do edukacji dzieciom i umożliwienie im w przyszłości samodzielnego życia. Z pomocy organizacji skorzystało już ponad 10 tysięcy osób. Projekt jest finansowany w całości z darowizn.

Źródło informacji i zdjęć: Lufthansa Press

Czytany 152 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 listopad 2017 13:08

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top