czwartek, 02 listopad 2017 13:00

Robiąc zakupy na pokładzie Lufthansy możesz pomóc potrzebującym.

Napisane przez Lufthansa Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od teraz, pasażerowie Lufthansy mogą pomóc innym, kupując produkty z oferty pokładowej. Od 1 listopada do 28 lutego 2018 roku, z każdej transakcji zrealizowanej na pokładzie Lufthansa przekaże 1 euro na rzecz programu "Patenschaftskreis Indien/India Sponsorship Circle" realizowanego przez organizację pomocową Lufthansy „help alliance”.

Na pokładzie pasażerowie mogą wybierać spośród 200 produktów takich jak biżuteria, kosmetyki, rozrywka, zabawki i upominki. Co więcej, klienci mogą zamówić dodatkowe 82 produkty z wyprzedzeniem na stronie lh.com/preflight-shopping. Owe produkty zostaną dostarczone na pokład, gdzie klienci będą mogli zdecydować o ich zakupie. Dwadzieścia takich transakcji zapewni miesiąc edukacji w szkole z internatem jednemu dziecku z Madhya Pradesh.

Madhya Pradesh jest jednym z najbiedniejszych regionów świata. W tym momencie ponad dwa tysiące dzieci w różnym wieku i z różnych warstw społecznych mieszka w dwudziestu szkołach z internatem ufundowanych przez program . Szkoły, nierzadko położone w trudno dostępnych obszarach, rozsiane są na obszarze ponad 24 tysięcy kilometrów kwadratowych. Zapewniają dzieciom pełne wyżywienie, odzież, opiekę medyczną oraz edukację. Ponadto, powstające szpitale polowe umożliwiają dostęp mieszkańcom odległych i trudno dostępnych rejonów do opieki medycznej. Na miejscu, poza prowadzonymi kursami pierwszej pomocy i higieny, szkoleni są także położnicy. Dzięki temu bardzo wysoka śmiertelność kobiet w ciąży i noworodków może zostać wyraźnie zredukowana.

„Help alliance” to organizacja pomocowa Lufthansy oraz jej pracowników, która jest głównym filarem zaangażowania społecznego grupy. Ta założona w 1999 roku przez 13 pracowników organizacja non-profit zarządza obecnie 35 projektami na całym świecie, których głównym celem jest zapewnienie dostępu do edukacji dzieciom i umożliwienie im w przyszłości samodzielnego życia. Z pomocy organizacji skorzystało już ponad 10 tysięcy osób. Projekt jest finansowany w całości z darowizn.

Źródło informacji i zdjęć: Lufthansa Press

Czytany 363 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 listopad 2017 13:08

Artykuły powiązane

 • Wojskowi lotnicy z pomocą dla Konrada Mielczarka.

  Marzył o tym, by zostać pilotem śmigłowca, ale jego plany pokrzyżował wypadek motocyklowy, który wydarzył się w 2016 roku. Konrad Mielczarek, wówczas student dęblińskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, usłyszał diagnozę: porażenie czterokończynowe. Do dziś potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji. Z pomocą przyszli lotnicy z 1 Dywizjonu Lotniczego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, którzy zorganizowali wyjątkową akcję charytatywną.

 • Samoloty Lufthansy z nowym malowaniem. Nowa identyfikacja wizualna marki.

  Lufthansa pokazała swój nowy, zmodernizowany wizerunek marki klientom i pracownikom podczas dwóch dużych wydarzeń we Frankfurcie i Monachium w środę, 7 lutego. Najbardziej widoczną zmianą jest nowe malowanie samolotów.

 • Klienci Lufthansy z możliwością automatycznej odprawy.

  Klienci Lufthansy otrzymają kartę pokładową automatycznie bezpośrednio na swój smartfon na 23 godziny przed odlotem.

 • Dodatkowe połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium.

  Linie lotnicze Lufthansa ogłaszają wprowadzenie czterech dodatkowych rejsów w tygodniu z Portu Lotniczego Jasionka do Monachium.

 • 10-gwiazdkowy hub Lufthansy i Munich Airport. 30 milionów pasażerów w Terminalu 2.

  W ubiegłym roku, Lufthansa i Munich Airport powitały w Terminalu 2 ponad 30 milionów pasażerów. Dokładnie 30.6 milionów pasażerów skorzystało z terminalu w podróży w 2017 roku, o 10,6% niż w poprzednim roku. Wilken Bormann, Prezes Hub Munich oraz dr Michael Kerkloh, prezes Munich Airport wspólnie przyznali: „Ta liczba pokazuje popularność Terminalu 2 pośród naszych pasażerów.

 • Stewardessa poszkodowana w wypadku potrzebuje pomocy.

  23 letnia Sonia Wesolik w sierpniu 2017 roku ,uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Była w tym czasie na urlopie w Polsce, a jeszcze przed wypadkiem spełniała swoje marzenia będąc stewardessą na pokładzie Emirates. Wystarczyła jedna chwila, która przewróciła jej życie do góry nogami.

 • Awaryjne lądowanie samolotu Lufthansa w Krakowie.

  Jak informuje Rzecznik Prasowy krakowskiego lotniska Monika Pabisek: - Samolot Lufthansy rejs LH1365  wystartował o godzinie 11:13  z Krakowa do Frankfurtu. Załoga po starcie zdecydowała o powrocie do Krakowa.

 • W 2017 roku linie Lufthansa Group przewiozły rekordową liczbę 130 milionów pasażerów.

  W grudniu 2017 r. linie lotnicze Lufthansa Group powitały na pokładach około 9,3 miliona pasażerów. Oznacza to 19,9% procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liczba dostępnych miejsc na kilometr zwiększyła się o 14,2%, a w tym samym czasie sprzedaż wzrosła o 15,9%.

 • Lufthansa Group zatrudni 8 000 nowych pracowników w 2018 roku.

  W 2018 roku Deutsche Lufthansa AG zatrudni ponad 8 000 nowych pracowników. Większość będą stanowić pracownicy pokładowi zatrudnieni w różnych liniach pasażerskich Lufthansa Group. Lufthansa, największa niemiecka linia lotnicza, tylko w hubach we Frankfurcie i Monachium zatrudni około 2 500 stewardes i stewardów. Łącznie do pracy na pokładach samolotów linie Lufthansa Group zatrudnią 4 000 nowych osób.

 • Lis na pasie startowym i sieć Wi-Fi "Bomb on board". Przegląd incydentów lotniczych.

  Ostatnie dni obfitowały w niecodzienne zdarzenia na pokładach samolotów. Zderzenia z ptakami podczas lotu to można powiedzieć codzienność, jednak zderzenie z lisem podczas startu to wg nas pewna nowość.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top