środa, 08 listopad 2017 11:26

Program lojalnościowy Air France i KLM w nowej odsłonie.

Napisane przez Air France Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po 12 latach Air France i KLM rewolucjonizują swój program lojalnościowy Flying Blue. Uproszczona, bardziej logiczna punktacja, większa pula nagród i elastyczne formy płatności – to główne usprawnienia, które pojawią się po 1 kwietnia 2018.

Warszawa, 8 listopada 2017 – Jak każda linia lotnicza, Air France i KLM posiadają swój (w tym przypadku wspólny) program lojalnościowy dla często latających pasażerów. W programach oferowanych przez linie schemat działania jest zazwyczaj ten sam – za każdy przelot linia daje członkom programu punkty lub mile, a te wymienia się na darmowe loty i inne nagrody. Jednak nie zawsze korzystanie z przywilejów członka jest jasne i proste, schematy punktacji zawiłe, a wykorzystanie punktów obwarowane ograniczeniami. Dlatego linie Air France i KLM postanowiły zupełnie zrewolucjonizować swój program. Od 1 kwietnia 2018 Flying Blue ma mieć prostsze zasady, bardziej logiczną i sprawiedliwą punktację większy wybór nagród oraz udogodnienia, które były długo oczekiwane przez członków. Poniżej prezentujemy wszystkie nowości i przy okazji wyjaśniamy jak działa program.

Flying Blue w skrócie

Flying Blue to działający od 12 lat program lojalnościowy oferowany przez Grupę Air France KLM, który zrzesza 39 linii oraz ponad 100 różnych partnerów. We Flying Blue są cztery poziomy uczestnictwa: podstawowy IVORY, SILVER, GOLD i najwyższy PLATINUM. Im więcej ktoś lata, tym więcej korzyści przynosi mu uczestnictwo w programie, które jest bezpłatne. Uczestnik ma do dyspozycji nie tylko coraz liczniejsze przywileje podczas podróży, ale też zarabia więcej Mil za swoje przeloty. Członkowie posiadają swoje wirtualne konta, do których mogą się logować poprzez klm.pl oraz airfrance.pl. Zarządzanie kontem odbywa się wyłącznie online – członkowie mogą zamawiać nagrody, rezerwować bilety i uzupełniać sobie brakujące przeloty. Program posiada dedykowaną stronę: flyingblue.com, gdzie są dostępne szczegółowe zasady, a także praktyczne video i tutoriale prezentujące jak korzystać w pełni ze swojego członkostwa. Flying Blue jest wielokrotnym zwycięzcą międzynarodowego konkursu „Freddie Awards” jako „najlepszy program lojalnościowy oferowany przez linie lotnicze”. Po 12 latach funkcjonowania, program ma ulec dużym zmianom. Ma być prościej, sprawiedliwiej i elastyczniej.

Zmiana #1 – Mile zarabiasz za każde wydane Euro

Do tej pory liczba mil Flying Blue, którą mogliśmy zarobić na podróży była uzależniona od dystansu naszego lotu, a także od klasy rezerwacyjnej i kilku innych czynników. W rezultacie członkowie Flying Blue nie zawsze mieli świadomość, jaki „zarobek” przyniesie im lot Air France KLM.

Od kwietnia to się zmieni! To, ile zarobimy Mil w programie będzie uzależnione od naszych wydatków. Każde wydane Euro na przelot* Air France, KLM, HOP! lub Joon to konkretna liczba Mil, które pojawią się na naszym koncie**. Dodatkowo im wyższy jest poziom naszej karty, tym więcej mil przyniesie nam każdy wydatek na bilety lotnicze:

Posiadacz karty podstawowej IVORY za 1 Euro otrzyma 4 Mile, SILVER za 1 Euro - 6 Mil, GOLD – 7 Mil, a PLATINUM – 8 Mil.

Co więcej, Mile dostaniemy też wtedy, gdy do biletu dokupimy usługi dodatkowe*** oferowane przez linię, takie jak specjalne dania A la Carte, dodatkowy limit bagażowy, czy bardziej komfortowe miejsca na pokładzie (np. KLM Economy Comfort).

Mimo wejścia nowej punktacji od 1 kwietnia 2018, wszyscy uczestnicy zachowają na swoich kontach dotychczas zgromadzone Mile i będą dalej zbierać - już na nowych zasadach. Mile są ważne bezterminowo, pod warunkiem, że choć 1 raz na dwa lata odbędziemy przelot liniami Air France, KLM, Joon, HOP!, Aircalin, Kenya Aiways, Tarom lub na pokładzie innych linii należących do sojuszu Skyteam.

Zmiana #2 – więcej elastyczności w wydaniu Mil na nagrody

Zgromadziliśmy już sporo Mil i co teraz? Możemy zamówić bilet nagrodowy, dodatkowe usługi podczas podróży (np. posiłek A la Carte, specjalne wygodne miejsce na pokładzie itp.) lub nagrody „pozalotnicze”, czyli wszystko co znajdziemy we Flying Blue Store – gadżety podróżne, kosmetyki, elektronikę, jak też wejściówki na wydarzenia kulturalne, wycieczki turystyczne, vouchery do restauracji i wiele innych.

Dotychczas, decydując się na bilet nagrodowy za Mile Flying Blue zamówienie nagrody mogło być niekiedy trudne lub niemożliwe, ponieważ na każdym locie było dostępnych tylko kilka miejsc do sprzedaży za Mile.

Rewolucja we Flying Blue to zmieni! Od czerwca 2018 liczba miejsc na przeloty nagrodowe nie będzie limitowana, a zamówienia na bilety za Mile będą realizowane aż do ostatniego dostępnego miejsca w samolocie. Wszystkie miejsca na lotach Air France, KLM, HOP!, Joon i Transavia będzie można kupić płacąc Milami. „Cena” (liczba potrzebnych Mil) takiego biletu będzie skalkulowana w zależności od trasy oraz daty lotu. Będzie można ją sprawdzić w narzędziu do rezerwacji biletów Flying Blue – po zalogowaniu do konta na stronie airfrance.pl lub klm.pl.

Zmiana #3 – „Miles & Cash - czyli płatność łączona

Nadchodzi też zmiana, o którą uczestnicy programu Flying Blue pytali bardzo często. Brakuje mi Mil na bilet, czy mogę resztę dopłacić? Tak! Teraz to będzie możliwe. Wystarczy mieć Mile na min. 75% wartości biletu, brakującą resztę będzie można dopłacić kartą kredytową. Podatki lotniskowe też nadal podlegają dopłacie kartą.

Zmiana #4 – punkty XP decydują o poziomie karty

Tak jak do tej pory, Flying Blue będzie nadal oferował 4 poziomy uczestnictwa – od podstawowego IVORY, poprzez SILVER i GOLD, aż do najwyższego PLATINUM. Zmieni się natomiast sposób kwalifikacji i przechodzenia na wyższe poziomy. Aktualnie poziom naszego uczestnictwa zależy od wylatanych mil i/lub liczby odbytych lotów w ciągu roku. Teraz, to czy mamy kartę IVORY, SILVER, GOLD czy PLATINUM będzie zależało od „Experience Points” (w skrócie XP). Liczba wymaganych XP na dany poziom wynosi:

XP zdobywamy za każdym razem lecąc liniami należącymi do Grupy Air France KLM (Air France, KLM, HOP!, Joon i Transavia, Aircalin, Kenya Airways, Tarom oraz na pokładach linii należących do aliansu Sky Team. Liczba XP zależy od kabiny (ekonomiczna, Premium Economy, biznes, klasa pierwsza) oraz od długości lotu (lot wewnętrzny w jednym kraju, europejski, czy lot międzykontynentalny). Punktację przedstawia poniższa tabela:

Dzięki tej zmianie, klienci będą mogli łatwo sprawdzić jak realizowane przez nich loty wpływają na ich poziom w programie i jakie podróże muszą jeszcze wykonać, aby dostać kolejną – „wyższą” kartę.

Wraz z wprowadzeniem nowej punktacji znikają dotychczas stosowane “Mile Statusowe” i „loty kwalifikujące”, które zostaną zamienione na równowartość w XP.

Punkty XP będą gromadzone w okresie rocznym, przez 12 miesięcy. Suma jaką uzbieraliśmy zadecyduje o poziomie naszej karty na kolejny rok. Jeśli przykładowo udało nam się uzyskać 200 XP, to otrzymujemy kartę GOLD (wymagane 180 XP), a kolejny rok rozpoczynamy już ze 20 XP na koncie, ponieważ „nadwyżka” nie przepada, tylko jest zaliczana na następny okres kalendarzowy.

"W ciągu dwóch lat prac nad modernizacją Flying Blue przyświecał nam jeden główny cel - spełnić oczekiwania klientów poprzez uproszczenia i spersonalizowanie oferty. Mamy nadzieję pozostać wiodącym programem oferowanym przez linię, dzięki temu, że potrafimy się zmieniać i dostosowywać słuchając naszych uczestników.” - powiedział Frédéric Kahane, Wiceprezes ds. Programu Lojalnościowego Flying Blue w Air France KLM.

Co nastąpi po 1 kwietnia 2018?

Po 1 kwietnia 2018 członkowie zachowają wszystkie zgromadzone dotychczas Mile nagrodowe, przy czym od teraz będą je zbierać na nowych zasadach (1 Euro = minimum 4 Mile). Po drugie, członkowie zachowają te same poziomy kart, tylko zgromadzone dotychczas Mile Statusowe zostaną przeliczone na XP. Poza tym program będzie oferował wszystkie te same korzyści jak do tej pory:

 • Różne przywileje podczas podróży uzależnione od poziomu karty;
 • Liczne opcje wydawania Mil, włączając oferty specjalne takie jak Promo Awards (loty z połowę wymaganych Mil), upgrade do wyższej klasy, zakup dodatkowego bagażu ze zniżką i inne;
 • Długa lista partnerów, za których usługi można zarabiać Mile, jak i je wydawać

Więcej o nowym Flying Blue można się dowiedzieć ze strony: explorefurther.flyingblue.com

* Punktacji podlega taryfa lotnicza, z wyłączeniem podatków i opłat lotniskowych.

** Mile za loty innymi liniami w programie są naliczane na starych zasadach.

** Dodatkowe płatne usługi są oferowane przez Air France, KLM oraz HOP!

Źródło informacji: Air France / KLM / Press

Czytany 233 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 listopad 2017 11:30

Artykuły powiązane

 • T-rex, Rolls-Royce, tygrys i dzieła sztuki. Najciekawszy fracht lotniczy podróżuje przez Amsterdam.

  Podróże lotnicze to nasza codzienność. Samolotem leciał prawie każdy z nas Europejczyków, a niektórzy czują się prawdziwymi ekspertami w sprawach lotnictwa pasażerskiego. Promocje lotnicze, bagaż podręczny, odprawa online nie są dla nas tajemnicą. A ile wiecie o frachcie lotniczym? Czy zastanawiacie się, co właśnie leci pod pokładem, kiedy oglądacie film i popijacie drinka z pokładowego baru na wysokości 10 tysięcy metrów? Specjalnie dla Was zaglądamy do magazynów KLM Cargo w Amsterdamie.

 • Dokąd polecimy w najbliższym sezonie zimowym z liniami Air France i KLM.

  Wraz z końcem października zaczyna obowiązywać zimowy rozkład lotów, który trwa w tym sezonie od 29.10.2017 do 24.03.2018. W najnowszym rozkładzie Grupa Air France KLM kontynuuje inwestycje w siatkę połączeń. W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem zimowym - pojawi się 10 nowych kierunków międzykontynentalnych i liczne dodatkowe trasy w Europie, a całkowita liczba oferowanych miejsc wzrośnie o 5,5%.

 • Linie lotnicze KLM i czołowi blogerzy podróżniczy wspólnie inspirują do spełniania marzeń.

  Kto lepiej zna się na liniach lotniczych niż blogerzy podróżniczy? A kto lepiej zna się na ciekawych kierunkach podróży niż linie lotnicze? Dlatego sześć topowych blogów podróżniczych w Polsce połączyło siły z linią KLM, która od dawna docenia zalety współpracy z blogosferą.

 • Fortaleza – nowe miasto w ofercie Grupy Air France KLM.

  Od maja 2018 klienci Grupy będą mogli polecieć do Fortalezy w Brazylii liniami KLM przez Amsterdam i liniami Joon przez Paryż. Oferta do Brazylii będzie wkrótce liczyć aż 40 bezpośrednich lotów tygodniowo (do Fortalezy, Sao Paulo i Rio de Janeiro) oraz 5 dodatkowych destynacji na terenie Brazylii, dzięki współpracy z liniami GOL (Belém, Manaus, Natal, Recife i Salvador).

 • BlueBot - pierwszy wirtualny pracownik KLM.

  Ma na imię BlueBot (w skrócie BB), jest pomocną, przyjacielską „dziewczyną-robotem”, która bywa czasem odrobinę zuchwała, mówi po angielsku, szybko się uczy i specjalizuje w wyszukiwaniu najlepszych lotów KLM… znacie?

 • Joon – nowa linia lotnicza stworzona przez Air France dla młodego pokolenia.

  Joon – nowa linia lotnicza stworzona przez Air France w lipcu tego roku - ujawnia plany i szczegóły działalności. Powstała, aby spełnić oczekiwania pasażerów młodego pokolenia, dlatego będzie wyróżniać się elastycznym podejściem i rozwiązaniami szytymi na miarę. Niszowa Joon będzie dla tych, którzy chcą doświadczyć nowego podejścia do podróży lotniczej. Od grudnia b.r. rozpoczyna loty z Paryża do czterech popularnych europejskich miast, a latem przyszłego roku na trasach międzykontynentalnych.

 • Po 97 latach eksploatacji, linie lotnicze KLM wycofują samoloty Fokker ze swojej floty.

  28 października b.r. KLM będzie z honorami żegnać ostatnie Fokkery, które tworzyły historię KLM od 97 lat. Maszyna Fokker 70, z wizerunkiem założyciela firmy, legendarnego holenderskiego przedsiębiorcy i wielkiego fana awiacji – Anthony’ego Fokker’a odbędzie swój ostatni lot z Londynu do Amsterdamu.

 • 10 przydatnych informacji o Twoim locie w jednym miejscu. KLM zaprasza do korzystania z przewodników po locie.

  KLM zaprasza do korzystania z przewodników po locie „FlightGuide”, gdzie znajdziemy wiele praktycznych informacji o naszej podróży, jak i mnóstwo ciekawostek dla fanów awiacji.

 • To nie koniec wakacji! Linie rozpoczynają największe w roku wyprzedaże biletów.

  Wraz z końcem wakacji tradycyjnie ruszyła wielka akcja wyprzedażowa w Air France KLM, która jest jedną z dwóch największych promocji cenowych w tym roku. Taniej polecimy do ponad 180 miast na 5 kontynentach. Wśród ofert znajdziemy zarówno popularne turystyczne miejsca, jak i kierunki poza utartym szlakiem. Teraz dzięki nowym połączeniom lotniczym z Polski, nasze wojaże możemy wygodnie rozpocząć z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Promocja potrwa do 21 września b.r., ale oczywiście im wcześniej rozpoczniemy polowanie na okazje, tym większa szansa na najniższą cenę i duży wybór terminów.

 • KLM Cityhopper – linia z największą flotą Embraerów w Europie.

  Flotę KLM Cityhopper zasilił już 40-ty samolot firmy Embraer. Jest to maszyna typu Embraer 175+, których linia posiada 10 sztuk. Nowy nabytek we flocie o numerze rejestracyjnym PH-EXP wylądował na amsterdamskim lotnisku Schiphol pod koniec lipca b.r.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top