środa, 08 listopad 2017 11:26

Program lojalnościowy Air France i KLM w nowej odsłonie.

Napisane przez Air France Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po 12 latach Air France i KLM rewolucjonizują swój program lojalnościowy Flying Blue. Uproszczona, bardziej logiczna punktacja, większa pula nagród i elastyczne formy płatności – to główne usprawnienia, które pojawią się po 1 kwietnia 2018.

Warszawa, 8 listopada 2017 – Jak każda linia lotnicza, Air France i KLM posiadają swój (w tym przypadku wspólny) program lojalnościowy dla często latających pasażerów. W programach oferowanych przez linie schemat działania jest zazwyczaj ten sam – za każdy przelot linia daje członkom programu punkty lub mile, a te wymienia się na darmowe loty i inne nagrody. Jednak nie zawsze korzystanie z przywilejów członka jest jasne i proste, schematy punktacji zawiłe, a wykorzystanie punktów obwarowane ograniczeniami. Dlatego linie Air France i KLM postanowiły zupełnie zrewolucjonizować swój program. Od 1 kwietnia 2018 Flying Blue ma mieć prostsze zasady, bardziej logiczną i sprawiedliwą punktację większy wybór nagród oraz udogodnienia, które były długo oczekiwane przez członków. Poniżej prezentujemy wszystkie nowości i przy okazji wyjaśniamy jak działa program.

Flying Blue w skrócie

Flying Blue to działający od 12 lat program lojalnościowy oferowany przez Grupę Air France KLM, który zrzesza 39 linii oraz ponad 100 różnych partnerów. We Flying Blue są cztery poziomy uczestnictwa: podstawowy IVORY, SILVER, GOLD i najwyższy PLATINUM. Im więcej ktoś lata, tym więcej korzyści przynosi mu uczestnictwo w programie, które jest bezpłatne. Uczestnik ma do dyspozycji nie tylko coraz liczniejsze przywileje podczas podróży, ale też zarabia więcej Mil za swoje przeloty. Członkowie posiadają swoje wirtualne konta, do których mogą się logować poprzez klm.pl oraz airfrance.pl. Zarządzanie kontem odbywa się wyłącznie online – członkowie mogą zamawiać nagrody, rezerwować bilety i uzupełniać sobie brakujące przeloty. Program posiada dedykowaną stronę: flyingblue.com, gdzie są dostępne szczegółowe zasady, a także praktyczne video i tutoriale prezentujące jak korzystać w pełni ze swojego członkostwa. Flying Blue jest wielokrotnym zwycięzcą międzynarodowego konkursu „Freddie Awards” jako „najlepszy program lojalnościowy oferowany przez linie lotnicze”. Po 12 latach funkcjonowania, program ma ulec dużym zmianom. Ma być prościej, sprawiedliwiej i elastyczniej.

Zmiana #1 – Mile zarabiasz za każde wydane Euro

Do tej pory liczba mil Flying Blue, którą mogliśmy zarobić na podróży była uzależniona od dystansu naszego lotu, a także od klasy rezerwacyjnej i kilku innych czynników. W rezultacie członkowie Flying Blue nie zawsze mieli świadomość, jaki „zarobek” przyniesie im lot Air France KLM.

Od kwietnia to się zmieni! To, ile zarobimy Mil w programie będzie uzależnione od naszych wydatków. Każde wydane Euro na przelot* Air France, KLM, HOP! lub Joon to konkretna liczba Mil, które pojawią się na naszym koncie**. Dodatkowo im wyższy jest poziom naszej karty, tym więcej mil przyniesie nam każdy wydatek na bilety lotnicze:

Posiadacz karty podstawowej IVORY za 1 Euro otrzyma 4 Mile, SILVER za 1 Euro - 6 Mil, GOLD – 7 Mil, a PLATINUM – 8 Mil.

Co więcej, Mile dostaniemy też wtedy, gdy do biletu dokupimy usługi dodatkowe*** oferowane przez linię, takie jak specjalne dania A la Carte, dodatkowy limit bagażowy, czy bardziej komfortowe miejsca na pokładzie (np. KLM Economy Comfort).

Mimo wejścia nowej punktacji od 1 kwietnia 2018, wszyscy uczestnicy zachowają na swoich kontach dotychczas zgromadzone Mile i będą dalej zbierać - już na nowych zasadach. Mile są ważne bezterminowo, pod warunkiem, że choć 1 raz na dwa lata odbędziemy przelot liniami Air France, KLM, Joon, HOP!, Aircalin, Kenya Aiways, Tarom lub na pokładzie innych linii należących do sojuszu Skyteam.

Zmiana #2 – więcej elastyczności w wydaniu Mil na nagrody

Zgromadziliśmy już sporo Mil i co teraz? Możemy zamówić bilet nagrodowy, dodatkowe usługi podczas podróży (np. posiłek A la Carte, specjalne wygodne miejsce na pokładzie itp.) lub nagrody „pozalotnicze”, czyli wszystko co znajdziemy we Flying Blue Store – gadżety podróżne, kosmetyki, elektronikę, jak też wejściówki na wydarzenia kulturalne, wycieczki turystyczne, vouchery do restauracji i wiele innych.

Dotychczas, decydując się na bilet nagrodowy za Mile Flying Blue zamówienie nagrody mogło być niekiedy trudne lub niemożliwe, ponieważ na każdym locie było dostępnych tylko kilka miejsc do sprzedaży za Mile.

Rewolucja we Flying Blue to zmieni! Od czerwca 2018 liczba miejsc na przeloty nagrodowe nie będzie limitowana, a zamówienia na bilety za Mile będą realizowane aż do ostatniego dostępnego miejsca w samolocie. Wszystkie miejsca na lotach Air France, KLM, HOP!, Joon i Transavia będzie można kupić płacąc Milami. „Cena” (liczba potrzebnych Mil) takiego biletu będzie skalkulowana w zależności od trasy oraz daty lotu. Będzie można ją sprawdzić w narzędziu do rezerwacji biletów Flying Blue – po zalogowaniu do konta na stronie airfrance.pl lub klm.pl.

Zmiana #3 – „Miles & Cash - czyli płatność łączona

Nadchodzi też zmiana, o którą uczestnicy programu Flying Blue pytali bardzo często. Brakuje mi Mil na bilet, czy mogę resztę dopłacić? Tak! Teraz to będzie możliwe. Wystarczy mieć Mile na min. 75% wartości biletu, brakującą resztę będzie można dopłacić kartą kredytową. Podatki lotniskowe też nadal podlegają dopłacie kartą.

Zmiana #4 – punkty XP decydują o poziomie karty

Tak jak do tej pory, Flying Blue będzie nadal oferował 4 poziomy uczestnictwa – od podstawowego IVORY, poprzez SILVER i GOLD, aż do najwyższego PLATINUM. Zmieni się natomiast sposób kwalifikacji i przechodzenia na wyższe poziomy. Aktualnie poziom naszego uczestnictwa zależy od wylatanych mil i/lub liczby odbytych lotów w ciągu roku. Teraz, to czy mamy kartę IVORY, SILVER, GOLD czy PLATINUM będzie zależało od „Experience Points” (w skrócie XP). Liczba wymaganych XP na dany poziom wynosi:

XP zdobywamy za każdym razem lecąc liniami należącymi do Grupy Air France KLM (Air France, KLM, HOP!, Joon i Transavia, Aircalin, Kenya Airways, Tarom oraz na pokładach linii należących do aliansu Sky Team. Liczba XP zależy od kabiny (ekonomiczna, Premium Economy, biznes, klasa pierwsza) oraz od długości lotu (lot wewnętrzny w jednym kraju, europejski, czy lot międzykontynentalny). Punktację przedstawia poniższa tabela:

Dzięki tej zmianie, klienci będą mogli łatwo sprawdzić jak realizowane przez nich loty wpływają na ich poziom w programie i jakie podróże muszą jeszcze wykonać, aby dostać kolejną – „wyższą” kartę.

Wraz z wprowadzeniem nowej punktacji znikają dotychczas stosowane “Mile Statusowe” i „loty kwalifikujące”, które zostaną zamienione na równowartość w XP.

Punkty XP będą gromadzone w okresie rocznym, przez 12 miesięcy. Suma jaką uzbieraliśmy zadecyduje o poziomie naszej karty na kolejny rok. Jeśli przykładowo udało nam się uzyskać 200 XP, to otrzymujemy kartę GOLD (wymagane 180 XP), a kolejny rok rozpoczynamy już ze 20 XP na koncie, ponieważ „nadwyżka” nie przepada, tylko jest zaliczana na następny okres kalendarzowy.

"W ciągu dwóch lat prac nad modernizacją Flying Blue przyświecał nam jeden główny cel - spełnić oczekiwania klientów poprzez uproszczenia i spersonalizowanie oferty. Mamy nadzieję pozostać wiodącym programem oferowanym przez linię, dzięki temu, że potrafimy się zmieniać i dostosowywać słuchając naszych uczestników.” - powiedział Frédéric Kahane, Wiceprezes ds. Programu Lojalnościowego Flying Blue w Air France KLM.

Co nastąpi po 1 kwietnia 2018?

Po 1 kwietnia 2018 członkowie zachowają wszystkie zgromadzone dotychczas Mile nagrodowe, przy czym od teraz będą je zbierać na nowych zasadach (1 Euro = minimum 4 Mile). Po drugie, członkowie zachowają te same poziomy kart, tylko zgromadzone dotychczas Mile Statusowe zostaną przeliczone na XP. Poza tym program będzie oferował wszystkie te same korzyści jak do tej pory:

 • Różne przywileje podczas podróży uzależnione od poziomu karty;
 • Liczne opcje wydawania Mil, włączając oferty specjalne takie jak Promo Awards (loty z połowę wymaganych Mil), upgrade do wyższej klasy, zakup dodatkowego bagażu ze zniżką i inne;
 • Długa lista partnerów, za których usługi można zarabiać Mile, jak i je wydawać

Więcej o nowym Flying Blue można się dowiedzieć ze strony: explorefurther.flyingblue.com

* Punktacji podlega taryfa lotnicza, z wyłączeniem podatków i opłat lotniskowych.

** Mile za loty innymi liniami w programie są naliczane na starych zasadach.

** Dodatkowe płatne usługi są oferowane przez Air France, KLM oraz HOP!

Źródło informacji: Air France / KLM / Press

Czytany 770 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 listopad 2017 11:30

Artykuły powiązane

 • KLM i australijskie linie Qantas podpisały umowę o wspólnym oferowaniu lotów.

  KLM i australijskie linie Qantas podpisały umowę o wspólnym oferowaniu lotów (tzw. code-share), aby wzbogacić swoje siatki lotów o nowe kierunki i zaoferować pasażerom więcej opcji podróży między Europą a Australią. Od 31 października b.r. polecimy przez Amsterdam i Singapur do 4 głównych australijskich miast: Sydney, Brisbane, Melbourne i Perth na jednym bilecie.

 • Linie lotnicze Air France istnieją już 85 lat. Rozpoczynają się obchody tej rocznicy.

  Od 5 października linia Air France rozpoczęła obchody swoich 85. urodzin, które będą trwały przez najbliższe kilka miesięcy. Jubileusz jest świętowany pod hasłem „innowacje”. Firma wraz ze swoimi pracownikami przygotowała liczne inicjatywy na lotnisku, w powietrzu i samym Paryżu. Z okazji urodzin, w październiku i listopadzie mają miejsce m.in. loty historyczne, wystawy, wydarzenia sportowe i inne jubileuszowe akcenty.

 • Air France instaluje internet we wszystkich samolotach.

  Nadeszła długo oczekiwana wiadomość przez pasażerów Air France. Już niebawem będzie można korzystać z pokładowego internetu we wszystkich samolotach i na wszystkich trasach przewoźnika. Instalacją zostaną objęte w pierwszej kolejności m.in. samoloty Airbus A330 i Boeing 777. Do końca tego roku internet będzie dostępny już na 30 trasach Air France (22 trasy międzykontynentalne i 8 europejskich), a montaż zakończy się w 2020 roku, obejmując całą flotę. Do tej pory w Air France z pokładowego internetu mogli korzystać tylko pasażerowie Boeingów 787 – tzw. „Dreamlinerów”.

 • Lufthansa Group optymalizuje zarządzanie hubami sieciowych linii lotniczych.

  Lufthansa Group konsekwentnie optymalizuje zarządzanie swoimi hubami w Monachium, Frankfurcie, Zurychu i Wiedniu. Główny nacisk położono na elastyczny system wielo-hubowy – nowo zintegrowane procesy oznaczają, że Lufthansa Group jest w coraz większym stopniu zdolna do przemieszczania floty i ruchu w miejsce, gdzie warunki pozwalają na najwyższą jakość, wzrost i efektywność kosztową.

 • Air France prezentuje swoje nowe kabiny – Ekonomiczną i Premium.

  W tym tygodniu, podczas targów turystycznych IFTM Top Resa, linie Air France po raz pierwszy zaprezentowały swoje zrewolucjonizowane kabiny Klasy Ekonomicznej i Ekonomicznej Premium, które będą sukcesywnie wprowadzane na rynek od stycznia 2019 r. Linia wymieni fotele na nowy model, zmienią się też elementy serwisu pokładowego, osobiste ekrany przy fotelach i wystrój kabin. Na podróżnych czekają również nowe, designerskie akcesoria oraz przede wszystkim – pokładowy internet.

 • Linia lotnicza KLM uruchomi połączenie do Las Vegas.

  Wkrótce oferta lotów KLM wzbogaci się o kolejne miasto w Ameryce Północnej. Od lata 2019 (a dokładnie od 6 czerwca 2019) holenderskimi liniami będzie można polecieć przez Amsterdam bezpośrednim rejsem do Las Vegas w stanie Nevada. Las Vegas to osiemnasty kierunek KLM w USA. Loty będą odbywały się do trzech razy w tygodniu samolotem Boeing 787-900 „Dreamliner”, z 294 miejscami na pokładzie. Wraz z uruchomieniem trasy do Las Vegas, KLM wycofuje z rozkładu połączenia do dwóch afrykańskich miast: Freetown (Sierra Leone) oraz Monrovii (Liberia).

 • Pilot Air France odszedł na drugi krąg podczas silnego bocznego wiatru.

  Pogoda diametralnie się zmienia w całej Europie. Silne podmuchy wiatru przywędrowały również już do Polski, a dziś w nocy mają osiągnąć 100km/h. Tymczasem w Europie zachodniej już przyczyniły się do pierwszych kłopotów, również w lotnictwie.

 • Air France wraz z JOON otwierają nowe trasy.

  Wczoraj zapowiedziano, że w przyszłym roku siatka lotów Grupy Air France KLM wzbogaci się od dwie nowe trasy. Od 14 maja 2019 na pokładach JOON polecimy do stolicy Ekwadoru - Quito, natomiast Air France rozpocznie regularne loty do Dallas-Fort Worth (Stany Zjednoczone), które linia zainauguruje 31 marca 2019. Nowy lot Joon do Quito jest uzupełnieniem oferty linii KLM, która aktualnie wykonuje jeden lot dziennie do Quito i Guayaquil samolotem Boeing 777 z lotniska Schiphol w Amsterdamie. Natomiast do Dallas loty z Paryża oferuje obecnie partner Grupy – Delta Airlines.

 • KLM wprowadził możliwość mierzenia bagaży smartphonem.

  Od niedawna pasażerowie KLM mogą „mierzyć” swój bagaż kabinowy – w zupełnie nowy, niekonwencjonalny sposób. Dzięki zastosowaniu technologii „rzeczywistości rozszerzonej”, pomiaru walizek możemy dokonać za pomocą aparatu fotograficznego, który mamy wbudowany we własnym telefonie. Nowe narzędzie jest dostępne dla użytkowników aplikacji mobilnej KLM na telefonach z systemem iOS. KLM jako jedna z nielicznych firm na świecie zaczyna wykorzystywać rzeczywistość rozszerzoną (tzw. augmented reality) w usługach oferowanych swoim klientom.

 • Linie Air China dołączają do programu lojalnościowego dla firm Lufthansy w Polsce.

  Linie lotnicze Air China, będące partnerem joint venture Lufthansa Group, dołączyły w Polsce do PartnerPlusBenefit, programu lojalnościowego Lufthansy skierowanego do przedsiębiorstw każdej wielkości. Od teraz firmy uczestniczące w programie zwiększają potencjał na zarabianie i oszczędzanie podróżując do 189 miast w 42 krajach z siatki połączeń chińskiego narodowego przewoźnika.

Top