środa, 08 listopad 2017 11:26

Program lojalnościowy Air France i KLM w nowej odsłonie.

Napisane przez Air France Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po 12 latach Air France i KLM rewolucjonizują swój program lojalnościowy Flying Blue. Uproszczona, bardziej logiczna punktacja, większa pula nagród i elastyczne formy płatności – to główne usprawnienia, które pojawią się po 1 kwietnia 2018.

Warszawa, 8 listopada 2017 – Jak każda linia lotnicza, Air France i KLM posiadają swój (w tym przypadku wspólny) program lojalnościowy dla często latających pasażerów. W programach oferowanych przez linie schemat działania jest zazwyczaj ten sam – za każdy przelot linia daje członkom programu punkty lub mile, a te wymienia się na darmowe loty i inne nagrody. Jednak nie zawsze korzystanie z przywilejów członka jest jasne i proste, schematy punktacji zawiłe, a wykorzystanie punktów obwarowane ograniczeniami. Dlatego linie Air France i KLM postanowiły zupełnie zrewolucjonizować swój program. Od 1 kwietnia 2018 Flying Blue ma mieć prostsze zasady, bardziej logiczną i sprawiedliwą punktację większy wybór nagród oraz udogodnienia, które były długo oczekiwane przez członków. Poniżej prezentujemy wszystkie nowości i przy okazji wyjaśniamy jak działa program.

Flying Blue w skrócie

Flying Blue to działający od 12 lat program lojalnościowy oferowany przez Grupę Air France KLM, który zrzesza 39 linii oraz ponad 100 różnych partnerów. We Flying Blue są cztery poziomy uczestnictwa: podstawowy IVORY, SILVER, GOLD i najwyższy PLATINUM. Im więcej ktoś lata, tym więcej korzyści przynosi mu uczestnictwo w programie, które jest bezpłatne. Uczestnik ma do dyspozycji nie tylko coraz liczniejsze przywileje podczas podróży, ale też zarabia więcej Mil za swoje przeloty. Członkowie posiadają swoje wirtualne konta, do których mogą się logować poprzez klm.pl oraz airfrance.pl. Zarządzanie kontem odbywa się wyłącznie online – członkowie mogą zamawiać nagrody, rezerwować bilety i uzupełniać sobie brakujące przeloty. Program posiada dedykowaną stronę: flyingblue.com, gdzie są dostępne szczegółowe zasady, a także praktyczne video i tutoriale prezentujące jak korzystać w pełni ze swojego członkostwa. Flying Blue jest wielokrotnym zwycięzcą międzynarodowego konkursu „Freddie Awards” jako „najlepszy program lojalnościowy oferowany przez linie lotnicze”. Po 12 latach funkcjonowania, program ma ulec dużym zmianom. Ma być prościej, sprawiedliwiej i elastyczniej.

Zmiana #1 – Mile zarabiasz za każde wydane Euro

Do tej pory liczba mil Flying Blue, którą mogliśmy zarobić na podróży była uzależniona od dystansu naszego lotu, a także od klasy rezerwacyjnej i kilku innych czynników. W rezultacie członkowie Flying Blue nie zawsze mieli świadomość, jaki „zarobek” przyniesie im lot Air France KLM.

Od kwietnia to się zmieni! To, ile zarobimy Mil w programie będzie uzależnione od naszych wydatków. Każde wydane Euro na przelot* Air France, KLM, HOP! lub Joon to konkretna liczba Mil, które pojawią się na naszym koncie**. Dodatkowo im wyższy jest poziom naszej karty, tym więcej mil przyniesie nam każdy wydatek na bilety lotnicze:

Posiadacz karty podstawowej IVORY za 1 Euro otrzyma 4 Mile, SILVER za 1 Euro - 6 Mil, GOLD – 7 Mil, a PLATINUM – 8 Mil.

Co więcej, Mile dostaniemy też wtedy, gdy do biletu dokupimy usługi dodatkowe*** oferowane przez linię, takie jak specjalne dania A la Carte, dodatkowy limit bagażowy, czy bardziej komfortowe miejsca na pokładzie (np. KLM Economy Comfort).

Mimo wejścia nowej punktacji od 1 kwietnia 2018, wszyscy uczestnicy zachowają na swoich kontach dotychczas zgromadzone Mile i będą dalej zbierać - już na nowych zasadach. Mile są ważne bezterminowo, pod warunkiem, że choć 1 raz na dwa lata odbędziemy przelot liniami Air France, KLM, Joon, HOP!, Aircalin, Kenya Aiways, Tarom lub na pokładzie innych linii należących do sojuszu Skyteam.

Zmiana #2 – więcej elastyczności w wydaniu Mil na nagrody

Zgromadziliśmy już sporo Mil i co teraz? Możemy zamówić bilet nagrodowy, dodatkowe usługi podczas podróży (np. posiłek A la Carte, specjalne wygodne miejsce na pokładzie itp.) lub nagrody „pozalotnicze”, czyli wszystko co znajdziemy we Flying Blue Store – gadżety podróżne, kosmetyki, elektronikę, jak też wejściówki na wydarzenia kulturalne, wycieczki turystyczne, vouchery do restauracji i wiele innych.

Dotychczas, decydując się na bilet nagrodowy za Mile Flying Blue zamówienie nagrody mogło być niekiedy trudne lub niemożliwe, ponieważ na każdym locie było dostępnych tylko kilka miejsc do sprzedaży za Mile.

Rewolucja we Flying Blue to zmieni! Od czerwca 2018 liczba miejsc na przeloty nagrodowe nie będzie limitowana, a zamówienia na bilety za Mile będą realizowane aż do ostatniego dostępnego miejsca w samolocie. Wszystkie miejsca na lotach Air France, KLM, HOP!, Joon i Transavia będzie można kupić płacąc Milami. „Cena” (liczba potrzebnych Mil) takiego biletu będzie skalkulowana w zależności od trasy oraz daty lotu. Będzie można ją sprawdzić w narzędziu do rezerwacji biletów Flying Blue – po zalogowaniu do konta na stronie airfrance.pl lub klm.pl.

Zmiana #3 – „Miles & Cash - czyli płatność łączona

Nadchodzi też zmiana, o którą uczestnicy programu Flying Blue pytali bardzo często. Brakuje mi Mil na bilet, czy mogę resztę dopłacić? Tak! Teraz to będzie możliwe. Wystarczy mieć Mile na min. 75% wartości biletu, brakującą resztę będzie można dopłacić kartą kredytową. Podatki lotniskowe też nadal podlegają dopłacie kartą.

Zmiana #4 – punkty XP decydują o poziomie karty

Tak jak do tej pory, Flying Blue będzie nadal oferował 4 poziomy uczestnictwa – od podstawowego IVORY, poprzez SILVER i GOLD, aż do najwyższego PLATINUM. Zmieni się natomiast sposób kwalifikacji i przechodzenia na wyższe poziomy. Aktualnie poziom naszego uczestnictwa zależy od wylatanych mil i/lub liczby odbytych lotów w ciągu roku. Teraz, to czy mamy kartę IVORY, SILVER, GOLD czy PLATINUM będzie zależało od „Experience Points” (w skrócie XP). Liczba wymaganych XP na dany poziom wynosi:

XP zdobywamy za każdym razem lecąc liniami należącymi do Grupy Air France KLM (Air France, KLM, HOP!, Joon i Transavia, Aircalin, Kenya Airways, Tarom oraz na pokładach linii należących do aliansu Sky Team. Liczba XP zależy od kabiny (ekonomiczna, Premium Economy, biznes, klasa pierwsza) oraz od długości lotu (lot wewnętrzny w jednym kraju, europejski, czy lot międzykontynentalny). Punktację przedstawia poniższa tabela:

Dzięki tej zmianie, klienci będą mogli łatwo sprawdzić jak realizowane przez nich loty wpływają na ich poziom w programie i jakie podróże muszą jeszcze wykonać, aby dostać kolejną – „wyższą” kartę.

Wraz z wprowadzeniem nowej punktacji znikają dotychczas stosowane “Mile Statusowe” i „loty kwalifikujące”, które zostaną zamienione na równowartość w XP.

Punkty XP będą gromadzone w okresie rocznym, przez 12 miesięcy. Suma jaką uzbieraliśmy zadecyduje o poziomie naszej karty na kolejny rok. Jeśli przykładowo udało nam się uzyskać 200 XP, to otrzymujemy kartę GOLD (wymagane 180 XP), a kolejny rok rozpoczynamy już ze 20 XP na koncie, ponieważ „nadwyżka” nie przepada, tylko jest zaliczana na następny okres kalendarzowy.

"W ciągu dwóch lat prac nad modernizacją Flying Blue przyświecał nam jeden główny cel - spełnić oczekiwania klientów poprzez uproszczenia i spersonalizowanie oferty. Mamy nadzieję pozostać wiodącym programem oferowanym przez linię, dzięki temu, że potrafimy się zmieniać i dostosowywać słuchając naszych uczestników.” - powiedział Frédéric Kahane, Wiceprezes ds. Programu Lojalnościowego Flying Blue w Air France KLM.

Co nastąpi po 1 kwietnia 2018?

Po 1 kwietnia 2018 członkowie zachowają wszystkie zgromadzone dotychczas Mile nagrodowe, przy czym od teraz będą je zbierać na nowych zasadach (1 Euro = minimum 4 Mile). Po drugie, członkowie zachowają te same poziomy kart, tylko zgromadzone dotychczas Mile Statusowe zostaną przeliczone na XP. Poza tym program będzie oferował wszystkie te same korzyści jak do tej pory:

 • Różne przywileje podczas podróży uzależnione od poziomu karty;
 • Liczne opcje wydawania Mil, włączając oferty specjalne takie jak Promo Awards (loty z połowę wymaganych Mil), upgrade do wyższej klasy, zakup dodatkowego bagażu ze zniżką i inne;
 • Długa lista partnerów, za których usługi można zarabiać Mile, jak i je wydawać

Więcej o nowym Flying Blue można się dowiedzieć ze strony: explorefurther.flyingblue.com

* Punktacji podlega taryfa lotnicza, z wyłączeniem podatków i opłat lotniskowych.

** Mile za loty innymi liniami w programie są naliczane na starych zasadach.

** Dodatkowe płatne usługi są oferowane przez Air France, KLM oraz HOP!

Źródło informacji: Air France / KLM / Press

Czytany 616 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 listopad 2017 11:30

Artykuły powiązane

 • Poznajemy CDG w Paryżu - port bazowy Air France i drugie największe lotnisko w Europie.

  Zbliżają się letnie wakacje – czas wzmożonego ruchu na lotniskach. Paryskie lotnisko im. Charlesa de Gaulle’a (CDG) – to drugi co do wielkości ruchu pasażerskiego port lotniczy w Europie. Jest to też jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych na świecie, z którego co roku korzysta 40 milionów pasażerów. Lotnisko CDG uchodzi za prawdziwą “bramą do świata” dla podróżnych z Europy. Będąc portem bazowym linii Air France aktualnie obsługuje 100 tysięcy pasażerów tej linii dziennie, którzy mają do dyspozycji 25 tysięcy lotów przesiadkowych tygodniowo. Pracuje dla nich 6,5 tysiąca osób personelu Air France. Ale paryskie lotnisko to też duma francuskiej architektury, zaawansowane technologie, stylowe kawiarenki i sklepy ekskluzywnych francuskich marek.

 • Jeżeli lato ... to lody, a jak lody ... to darmowe od Emirates.

  Tego lata linie Emirates będą serwować wszystkim pasażerom darmowe lody na lotnisku Dubai International. Kubki z lodami będą rozdawane pasażerom podróżującym z Dubaju lub przez Dubaj w hali odlotów i strefie tranzytowej Terminalu 3 od 15 czerwca do 31 sierpnia.

 • Podniebne menu w wersji ekologicznej za sprawą KLM.

  W obecnych czasach coraz częściej pasażerowie linii lotniczych doświadczają minimalnej wersji serwisu pokładowego, zwłaszcza na krótkich trasach europejskich – szklanka wody, batonik, albo wręcz tylko oferta płatnych posiłków. Są linie, które nie tylko zachowały bezpłatny catering, ale do tego dbają, aby było zdrowo, eko i odpowiedzialnie.

 • Air France i australijskie linie Quantas wznawiają umowę o wspólnym oferowaniu lotów.

  Air France i australijskie linie Quantas wznawiają umowę o wspólnym oferowaniu lotów (tzw. code-share), aby umożliwić swoim pasażerom więcej opcji podróży między Francją a Australią*. Już tego lata, z biletem Air France w ręku polecimy przez Paryż i Singapur lub Hongkong do 4 głównych australijskich miast: Sydney, Brisbane, Melbourne i Perth.

 • Air France po raz pierwszy wylądował we Wrocławiu.

  Dziś przed południem we Wrocławiu-Strachowicach – w porcie lotniczym im. Mikołaja Kopernika wylądował pierwszy samolot rejsowy Air France. Francuska linia będzie obsługiwać trasę Wrocław - Paryż 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń francuskiego przewoźnika, liczącej obecnie aż 184 miast w 81 krajach na całym świecie, w tym wiele unikatowych destynacji.

 • Nowy model foteli biznes w najnowszych Dreamlinerach KLM.

  Już w przyszłym roku pasażerowie KLM polecą najnowszymi „Dreamlinerami” - Boeing 787-10, w nowoczesnych fotelach Klasy Biznes. KLM jest pierwszą europejską linią, która będzie latać samolotami Boeing 787-10 i oferować fotele biznes japońskiej firmy JAMCO.

 • Wkrótce pierwsi pasażerowie odlecą z Wrocławia do Paryża na pokładach samolotów Air France.

  Już wkrótce (26 maja b.r.) pierwsi pasażerowie odlecą z Wrocławia do Paryża na pokładach samolotów Air France. Już teraz mieszkańcy Śląska mogą skorzystać ze specjalnej promocji cenowej, aby kupić bilety do stolicy Francji i do innych ciekawych miejsc na świecie. Taniej polecimy oczywiście do Paryża, ale też m.in. do Nowego Jorku, Tokio, Los Angeles, Bordeaux, czy na wyspę Mauritius. Oferta jest w sprzedaży od dziś do 24.05.2018 na wyloty do grudnia b.r. Poniżej prezentujemy wybrane kierunki, dokąd polecimy nie tylko tanio, ale też wygodnie, dzięki optymalnie krótkiej przesiadce w Paryżu. Dodatkowo radzimy jak odbyć tranzyt i przyjemnie spędzić czas na paryskim lotnisku Charles’a de Gaulle’a. Od dziś trwa też konkurs na antenie Radia Eska, w którym można wygrać bilety do Paryża, wycieczki do Disneyland Paris i gadżety podróżnika.

 • Linie Emirates i Formuła 1® przedłużają współpracę.

  Emirates, największe linie lotnicze na świecie, i Formuła 1®, cykl najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych, poinformowały o przedłużeniu i rozszerzeniu współpracy do końca 2022 r.

 • Grupa Emirates poinformowała dzisiaj, że 30. rok z rzędu odnotowała zysk i stabilny rozwój firmy.

  W opublikowanym dziś sprawozdaniu rocznym za 2017-18 r. Grupa Emirates wykazała zysk w wysokości 4.1 mld AED (1.1 mld USD) za rok finansowy trwający do 31 marca 2018 r., co stanowi wzrost o 67% w stosunku do zeszłego roku. Przychód grupy wyniósł 102.4 mld AED (27.9 mld USD), o 8% więcej niż w roku ubiegłym, a jej saldo gotówkowe wzrosło o 33% do 25.4 mld AED (6.9 mld USD), m.in. dzięki emisji obligacji w marcu i bardzo dobrych wynikach sprzedaży, do których przyczyniło się wcześniejsze w tym roku nadejście okresu wielkanocnego pod koniec marca.

 • Jak wygląda klasa biznesowa w KLM? Czy trudno potem wrócić do klasy ekonomicznej?

  Ci, co choć raz lecieli „w biznesie” twierdzą, że potem trudno wrócić do klasy ekonomicznej. Fotele rozkładane do płaskiego łóżka, dużo przestrzeni, wyśmienite jedzenie rodem z najlepszych restauracji, cisza, spokój i atmosfera „lepszego świata”… Teraz jest dobra okazja, aby zafundować sobie właśnie taką komfortową podróż w interesach lub na wakacje! Linie KLM właśnie ogłosiły promocyjne oferty lotów w Klasie Biznes na wybranych trasach międzykontynentalnych.

Top