piątek, 10 listopad 2017 10:09

5-milionowy pasażer w Kraków Airport. Szczęśliwy podróżujący to pani Joanna lecąca z Wenecji.

Napisane przez Kraków Airport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał 5-milionowego pasażera. Tym samym krakowskie lotnisko dołączyło do grona europejskich portów obsługujących powyżej 5 mln pasażerów w ciągu roku. 

Szczęśliwy podróżujący to pani Joanna, która wybrała się w podróż do Wenecji z linią lotniczą easyJet. Pani Joanna była bardzo mile zaskoczona. Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek, pogratulował pasażerowi i podziękował  wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego imponującego wyniku. - Obsłużenie tak wysokiej liczby pasażerów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca osób, które codziennie dbają o sprawny przebieg procedur lotniskowych. Do takiego wyniku z pewnością przyczynił się potencjał naszego regionu. A przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki której pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport wręczył Pani Joannie niespodziankę w postaci tabletu, voucheru na lot  #PROSTOzKRAKOWA oraz na 5 wejść do Business Lounge. Na pozostałych pasażerów rejsu easyJet do Wenecji również czekały drobne upominki. Wszyscy podróżujący zostali poczęstowani okolicznościowym tortem.

Ciekawostki #flyKRK

  • Wśród 5 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w Kraków Airport, było ponad 50 tysięcy dzieci;
  • Ponad 14 tysięcy osób niepełnosprawnych skorzystało z usług lotniska w tym roku;
  • Najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana przez Kraków Airport to połączenie z Chicago – 8 000 km;

Najdłuższą podróż odbył pasażer udający się w 2017 r. z Krakowa do Strahan w Australii – około 16 000 km.

Źródło informacji i zdjęć: Kraków Airport

Czytany 183 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 listopad 2017 10:14

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top