poniedziałek, 13 listopad 2017 18:09

8 BLTr gotowa do szkolenia na symulatorze samolotu CASA C-295M.

Napisane przez DGRSZ
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zgodnie z umową na dostawę kompleksowego symulatora lotów samolotu CASA C-295M w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego zakończyło się szkolenie personelu symulatora. Certyfikowanych zostało 4 instruktorów-pilotów oraz 5 mechaników-serwisantów.

W dniu 10 listopada zastępca dowódcy 8 BLTr płk Grzegorz Kot oraz Program Manager Adolfo Garcia z Hiszpanii podpisali protokoły szkolenia oraz przekazali certyfikaty uprawniające do samodzielnego eksploatowania symulatora lotów. Szkolenie personelu było zawarte w umowie podpisanej przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych z firmą Airbus Defence and Space. Uzyskiwanie tych uprawnień rozpoczęło się na początku września br. i zakończyło się na początku listopada. Obejmowało ono zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczne.

Po otrzymaniu certyfikatów kadra symulatora może prowadzić szkolenie załóg samolotu CASA C295M. Pierwsze załogi zaczną się szkolić w połowie grudnia br.

Tekst i zdjęcia: kpt. M. Nojek
Źródło informacji: http://dgrsz.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2017-11-13-8-bltr-gotowa-do-szkolenia-na-symulatorze-samolotu-casa-c-295m/

Czytany 957 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 listopad 2017 18:14

Artykuły powiązane

Top