czwartek, 16 listopad 2017 10:25

Falcon Aviation zwiększa swoje zaangażowanie w H160.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Falcon Aviation i Airbus Helicopters podpisały nowe porozumienie (Memorandum of Understanding) podczas pokazów lotniczych w Dubaju, rozszerzając swoje zaangażowanie w zakup śmigłowca H160, przez dodanie trzech dodatkowych śmigłowców do oryginalnego listu intencyjnego (LOI) podpisanego w maju 2016 r.

„Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu naszego zamówienia po lotach demonstracyjnych, podczas których mieliśmy okazję sprawdzić osobiście wrażenia pasażerów podczas lotu H160”, powiedział kapitan Raman Oberoi, dyrektor operacyjny Falcon Aviation. „Model H160 zdecydowanie spełnia nasze wysokie standardy przewozów VIP pod względem komfortu” – dodał.
„Jesteśmy dumni, że Falcon Aviation zdecydowało się potwierdzić swoje zaufanie do naszego najnowszego produktu”, powiedział Timothee Cargill, starszy wiceprezes i szef na region Bliskiego Wschodu i Afryki Airbus Helicopters. „Jesteśmy przekonani, że innowacyjne technologie, którymi naszpikowany jest H160, zapewnią bezkonkurencyjny komfort przy niskim poziomie hałasu, a doskonała stateczność wraz z ekskluzywnym wystrojem wnętrza będzie atutem dla operacji Falcon Aviation”, dodał.
Obecnie realizowane są próby w locie trzech prototypów H160, w ramach przygotowań do zakończenie certyfikacji i rozpoczęcia eksploatacji w 2019 r. Linia montażu końcowego śmigłowców w Marignane we Francji również znajduje się w końcowej fazie przygotowań i wkrótce będzie gotowa do rozpoczęcia produkcji seryjnej. Dzięki szerokiemu zaangażowaniu zespołów obsługi technicznej równolegle opracowywane są działania związane z obsługą klienta w ramach kampanii dla pierwszych operatorów, z użyciem prototypów i wyposażenia do prób, mające na celu sprawdzenie i ulepszenie planu obsługi technicznej, cyfrowych kart pracy i dokumentacji technicznej oraz narzędzi, przed rozpoczęciem rzeczywistych operacji.
Pierwszą wersją, które wejdzie do eksploatacji w 2019 r. będzie śmigłowiec do transportu osób – przewozu zarobkowego lub ludzi i ładunków na morskie platformy wiertnicze służące do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, a po nim wersja ratownictwa medycznego (EMS). Rozpoczęcie użytkowania wersji VIP zaplanowano na 2021 r.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters

Czytany 329 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 listopad 2017 10:28

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top