czwartek, 16 listopad 2017 13:31

Oficjalna inauguracja Emirates Flight Training Academy.

Napisane przez Emirates Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas tegorocznej wystawy Dubai Airshow Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju, dokonał uroczystej inauguracji nowoczesnego ośrodka szkoleniowego dla początkujących pilotów Emirates Flight Training Academy. 

– Emirates Flight Training Academy zostanie jedną z najnowocześniejszych akademii lotniczych na świecie, nie tylko w regionie Bliskiego Wschodu, ale także na całym świecie. To jedyny ośrodek tego typu, który oferuje szkolenie praktyczne i teoretyczne oraz zakwaterowanie i zaplecze rekreacyjne w jednym miejscu. Uczniowie mogą liczyć nie tylko na edukację na najwyższym poziomie, ale także na wygodne warunki mieszkalne w trakcie szkolenia.  Akademia wyznaczy nowe standardy w szkoleniu nowego pokolenia pilotów w oparciu o innowacje i współpracę z branżowymi organizacjami szkoleniowymi, umacniając pozycję Dubaju jako międzynarodowego ośrodka lotniczego - stwierdził podczas ceremonii otwarcia Jego Wysokość Szejk Ahmed.

Emirates założyły zlokalizowany w strefie Dubai South ośrodek Emirates Flight Training Academy, który będzie nadawał uprawnienia pilotom ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego świata. Jego zadaniem będzie wpojenie kultury przewoźnika i szkolenie pilotów na potrzeby branży lotniczej, a w szczególności linii Emirates. Dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii edukacyjnym i nowoczesnej floty samolotów szkolno-treningowych Akademia wyszkoli pilotów od podstaw. Piloci będą szkoleni na symulatorach oraz samolotach jedno- i dwusilnikowych, a ponadto zdobędą wiedzę teoretyczną, która ułatwi im stawianie pierwszych kroków w branży lotniczej. Inwestycja w ośrodek odzwierciedla zaangażowanie przewoźnika jako światowego lidera w dziedzinie lotnictwa w rozwój nowoczesnej infrastruktury ułatwiającej wykształcenie przyszłych pilotów na potrzeby linii Emirates i całej branży lotniczej.

Specjalistyczne zaplecze na niespotykaną skalę

Emirates Flight Training Academy to obiekt zajmujący powierzchnię 164 tysięcy metrów kwadratowych. Na jego terenie znajduje się 36 sal wykładowych, symulatory, flota 27 samolotów szkolno-treningowych, droga startowa o długości 1 800 metrów wyposażona w nowoczesne pomoce i światła nawigacyjne, własna wieża kontroli lotów, lotniskowa służba ratowniczo-gaśnicza oraz centrum obsługi technicznej.  Szkolący się piloci, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, zostaną zakwaterowani w jednoosobowych mieszkaniach i uzyskają dostęp do zróżnicowanej oferty obiektów rekreacyjno-sportowych. Akademia będzie w stanie szkolić jednocześnie nawet 600 pilotów. 

Innowacyjna metoda szkolenia

Uczniowie zrealizują program nauczania, który rozpoczyna kurs teoretyczny ATPL (licencja pilota transportu liniowego) i wszelkie potrzebne kursy podstawowe, takie jak nauka angielskiego. Akademia zastosuje innowacyjne podejście do szkolenia – piloci zaczynają naukę na samolotach jednosilnikowych Cirrus SR22 G6, po czym przesiadają się na lekkie odrzutowce dwusilnikowe Phenom 100EV. W dotychczasowej konwencji szkoleniowej piloci przechodzili od jednosilnikowego samolotu z silnikiem tłokowym na dwusilnikowy, a dopiero później na samolot odrzutowy. Metoda opracowana przez Akademię eliminuje ów dodatkowy etap szkolenia, zapewniając uczniom większe doświadczenie w pilotowaniu odrzutowców.  Na zakończenie szkolenia uczniowie zdobędą licencję pilota samolotowego zawodowego (CPL) na samolot wielosilnikowy wraz z uprawnieniami do wykonywania lotów według wskazań przyrządów i tzw. licencję „zamrożoną” pilota transportu liniowego („frozen” ATPL). Szkolenie trwa łącznie od 21 miesięcy do 3,5 roku w zależności od liczby kursów podstawowych, które piloci muszą zrealizować oprócz zasadniczego programu.

Akademia będzie szkolić pilotów w czterech kluczowych obszarach: interaktywnych metod nauki przedmiotów teoretycznych w klasie, praktycznej nauki na najlepszych samolotach szkolno-treningowych, praktycznej nauki na nowoczesnych symulatorach lotu oraz szkolenia w lotach liniowych.

Nowoczesna realizacja programu

Sale wykładowe Emirates Flight Traning Academy będą wyposażone w najnowocześniejsze technologie, które ułatwią zaangażowanie uczniów w naukę. Z uwagi na skomputeryzowany charakter programu nauczania zajęcia będą odbywały się w specjalnie zaprojektowanych klasach z wykorzystaniem mediów interaktywnych i tabletów. Ponadto Emirates Flight Training Academy otrzyma zintegrowane oprogramowanie do zarządzania szkoleniem i lotami treningowymi w ramach umowy z firmą Boeing. W trakcie nauki zostaną także wykorzystane interaktywne narzędzia Virtual Reality (VR), które pomogą pilotom lepiej zrozumieć zasady lotu i pilotażu. 

Oprócz tego uczniowie zdobędą znajomość operacji lotniczych i nauczą się reagować na rozmaite sytuacje dzięki zaawansowanym symulatorom i różnym trenażerom naziemnym. 

Nowe symulatory firmy TRU Simulation + Training

Akademia podpisała także umowę z należącą do Textron Inc. (NYSE:TXT) spółką TRU Simulation + Training Inc. na dostawę sześciu nowych symulatorów lotu FSTD (Flight Simulation Training Devices) wyposażonych w systemy mini-motion. Umowę podpisali podczas wystawy Dubai Air Show wiceprezes i dyrektor operacyjny linii Emirates Adel Al Redha oraz wiceprezes ds. globalnej strategii symulacji i szkoleń Textron Inc. James Takats w obecności Jego Wysokości Szejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma, prezesa Grupy Emirates. 

Emirates Flight Training Academy otrzyma symulatory jako pierwszy klient. To pierwsze urządzenia tego rodzaju w branży lotniczej, które zapoczątkują nową linię produktów i klasę symulatorów TRU. Trzy z nich zostaną skonfigurowane jako Cirrus SR22 G6 FNPT2, a trzy kolejne – jako Embraer Phenom 100EV FTD Level II/MC.

Inwestycje w nowoczesną flotę

Ośrodek Emirates Flight Training Academy zainwestował ponad 39 mln dolarów w nowoczesną flotę 27 jednosilnikowych samolotów szkolno-treningowych Cirrus SR22 G6 z silnikiem tłokowym i pięciu lekkich odrzutowców Embraer Phenom 100EV. 

Samoloty Cirrus SR22 G6 będą stanowić trzon floty szkolno-treningowej Akademii. Zostały wyposażone w nowoczesny płatowiec kompozytowy, dwa duże, 12-calowe wyświetlacze, system zarządzania lotem sterowany klawiaturą oraz zintegrowany panel EICAS, dzięki czemu stanowią idealną platformę dla początkujących pilotów. Akademia odebrała dotąd sześć samolotów tego typu.

W lipcu 2016 roku ośrodek Emirates Flight Training Academy został jednym z pierwszych użytkowników samolotu Embraer Phenom 100EV w wyniku modyfikacji wcześniejszego zamówienia na pięć maszyn Phenom 100 E. Phenom 100EV to zmodernizowana wersja odrzutowca klasy biznes Phenom 100, który linie lotnicze uznają za najlepszy samolot przygotowujący do pilotażu odrzutowców wielosilnikowych. Samolot został wyposażony w trzy wymienne szklane wyświetlacze, najnowocześniejszą awionikę, inteligentne systemy automatyczne i system graficznego planowania lotu. Pierwszy zamówiony przez Akademię Embraer Phenom 100EV trafił do Dubaju w tym miesiącu. 

Powyżej standardów

Program szkoleniowy Emirates Flight Training Academy obejmuje przynajmniej 1 100 godzin szkolenia naziemnego i 315 godzin lotów (w tym na symulatorach lotu) ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności. To więcej, niż wymagają tego urzędowe przepisy dotyczące szkolenia pilotów od podstaw. 

Rekrutacja

Do ośrodka Emirates Flight Training Academy trafiła już pierwsza grupa uczniów w ramach prestiżowego programu szkoleniowego National Cadet Training Programme prowadzonego przez linie Emirates dla obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dotychczas uczestnicy programu szkolili się częściowo za granicą, teraz jednak będą mogli ukończyć szkolenie w całości na terenie Dubaju. Akademia rozpocznie nabór dla uczniów zagranicznych na początku 2018 roku, a wszelkie informacje na temat warunków przyjęcia, kwalifikacji i terminów rekrutacji będą publikowane na stronie www.emiratesflighttrainingacademy.com

Źródło informacji i zdjęć: Emirates Press

Czytany 374 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 listopad 2017 13:35

Artykuły powiązane

 • Linie Emirates zamawiają 36 Airbusów A380 o wartości 16 mld dolarów.

  Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, podpisały wartą 16 mld dolarów (58,7 mld AED) umowę na 36 samolotów Airbus A380, która obejmuje wiążące zamówienie na 20 maszyn i opcję zakupu 16 kolejnych. Flota A380 Emirates wykorzystuje zarówno silniki General Electric, jak i Rolls-Royce. Obecnie przewoźnik analizuje możliwości zakupu silników do najnowszej partii zamówionych samolotów.

 • Linie Emirates wznawiają loty do Stambułu - Sabiha Gökçen.

  Linie Emirates wznawiają połączenie Dubaj-Stambuł (Sabiha Gökçen) od 8 czerwca tego roku. W ten sposób w ofercie przewoźnika znajdą się dwa kierunki na terenie Stambułu.

 • Loty metodyczne z udziałem pilotów i techników pokładowych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

  W dniach 8-10 stycznia br. na wojskowych lotniskach w Leźnicy Wielkiej oraz Nowym Glinniku zostały przeprowadzone loty metodyczne, w których udział wzięli piloci i technicy pokładowi 25 Brygady Kawalerii Powietrznej posiadający uprawnienia instruktorskie.

 • 2017 rokiem rozwoju dla Emirates SkyCargo.

  Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, zakończyły rok 2017, który upłynął pod znakiem dynamicznego rozwoju. Do znakomitych wyników przewoźnika, połączonych z ożywieniem na globalnym rynku lotniczych przewozów cargo, przyczyniło się wprowadzenie specjalistycznych, zindywidualizowanych rozwiązań transportowych dla różnych gałęzi przemysłu oraz nieprzerwane inwestycje w infrastrukturę.

 • Cyberbezpieczeństwo w lotnictwie - czas się przygotować.

  Ataki hakerskie stają się coraz bardziej niebezpieczne. Powodują one miliardowe straty dla gospodarki i dla poszczególnych przedsiębiorstw. Jednak w branży lotniczej, jak w żadnej innej, dochodzi jeszcze czynnik bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia setek, a nawet tysięcy osób.

 • Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze, podsumowują 2017 rok.

  W 2017 roku z pokładowego Wi-Fi Emirates skorzystało ponad 10 mln pasażerów, co świadczy o znaczeniu dostępu do Internetu podczas lotu. Do końca roku w najlepszym wśród przewoźników systemie rozrywki pokładowej Emirates ice znalazło się ponad 3 tys. kanałów z rozrywką, a sam system po raz 13. z rzędu otrzymał główną nagrodę w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2017. 

 • Pierwsza załoga zakończyła szkolenie na symulatorze Casa.
  14 grudnia pierwsza załoga 8 BLTr zakończyła trzydniowe szkolenie na symulatorze lotów samolotu Casa C-295M.
 • Szkolenie 7. batalionu kawalerii powietrznej w Wędrzynie.

  Żołnierze 7. batalionu kawalerii powietrznej w czasie zgrupowania poligonowego w Wędrzynie realizowali drugi etap szkolenia w ramach kursu wyrównawczego dla żołnierzy wcielonych w drugiej połowie 2017 r. Pierwszy etap szkolenia został przeprowadzony i zrealizowany w miejscu stałej dyslokacji.

 • Linie Emirates szykują atrakcje na święta Bożego Narodzenia.

  Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia linie Emirates przygotowały atrakcje dla pasażerów we wszystkich klasach. Na podróżujących w okresie świątecznym czeka wyjątkowa oferta zarówno na ziemi, jak i na pokładzie – od jedzenia po rozrywkę.

 • Szkolenie ECAC Best Practices for Cargo Inspectors w ULC.

  W dniach 5-7 grudnia 2017 r. Urząd Lotnictwa Cywilnego miał przyjemność współorganizować wraz z Europejską Konferencją Lotnictwa Cywilnego (ECAC) szkolenie Best Practices for Cargo Inspectors.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top