czwartek, 16 listopad 2017 13:31

Oficjalna inauguracja Emirates Flight Training Academy.

Napisane przez Emirates Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas tegorocznej wystawy Dubai Airshow Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju, dokonał uroczystej inauguracji nowoczesnego ośrodka szkoleniowego dla początkujących pilotów Emirates Flight Training Academy. 

– Emirates Flight Training Academy zostanie jedną z najnowocześniejszych akademii lotniczych na świecie, nie tylko w regionie Bliskiego Wschodu, ale także na całym świecie. To jedyny ośrodek tego typu, który oferuje szkolenie praktyczne i teoretyczne oraz zakwaterowanie i zaplecze rekreacyjne w jednym miejscu. Uczniowie mogą liczyć nie tylko na edukację na najwyższym poziomie, ale także na wygodne warunki mieszkalne w trakcie szkolenia.  Akademia wyznaczy nowe standardy w szkoleniu nowego pokolenia pilotów w oparciu o innowacje i współpracę z branżowymi organizacjami szkoleniowymi, umacniając pozycję Dubaju jako międzynarodowego ośrodka lotniczego - stwierdził podczas ceremonii otwarcia Jego Wysokość Szejk Ahmed.

Emirates założyły zlokalizowany w strefie Dubai South ośrodek Emirates Flight Training Academy, który będzie nadawał uprawnienia pilotom ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego świata. Jego zadaniem będzie wpojenie kultury przewoźnika i szkolenie pilotów na potrzeby branży lotniczej, a w szczególności linii Emirates. Dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii edukacyjnym i nowoczesnej floty samolotów szkolno-treningowych Akademia wyszkoli pilotów od podstaw. Piloci będą szkoleni na symulatorach oraz samolotach jedno- i dwusilnikowych, a ponadto zdobędą wiedzę teoretyczną, która ułatwi im stawianie pierwszych kroków w branży lotniczej. Inwestycja w ośrodek odzwierciedla zaangażowanie przewoźnika jako światowego lidera w dziedzinie lotnictwa w rozwój nowoczesnej infrastruktury ułatwiającej wykształcenie przyszłych pilotów na potrzeby linii Emirates i całej branży lotniczej.

Specjalistyczne zaplecze na niespotykaną skalę

Emirates Flight Training Academy to obiekt zajmujący powierzchnię 164 tysięcy metrów kwadratowych. Na jego terenie znajduje się 36 sal wykładowych, symulatory, flota 27 samolotów szkolno-treningowych, droga startowa o długości 1 800 metrów wyposażona w nowoczesne pomoce i światła nawigacyjne, własna wieża kontroli lotów, lotniskowa służba ratowniczo-gaśnicza oraz centrum obsługi technicznej.  Szkolący się piloci, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, zostaną zakwaterowani w jednoosobowych mieszkaniach i uzyskają dostęp do zróżnicowanej oferty obiektów rekreacyjno-sportowych. Akademia będzie w stanie szkolić jednocześnie nawet 600 pilotów. 

Innowacyjna metoda szkolenia

Uczniowie zrealizują program nauczania, który rozpoczyna kurs teoretyczny ATPL (licencja pilota transportu liniowego) i wszelkie potrzebne kursy podstawowe, takie jak nauka angielskiego. Akademia zastosuje innowacyjne podejście do szkolenia – piloci zaczynają naukę na samolotach jednosilnikowych Cirrus SR22 G6, po czym przesiadają się na lekkie odrzutowce dwusilnikowe Phenom 100EV. W dotychczasowej konwencji szkoleniowej piloci przechodzili od jednosilnikowego samolotu z silnikiem tłokowym na dwusilnikowy, a dopiero później na samolot odrzutowy. Metoda opracowana przez Akademię eliminuje ów dodatkowy etap szkolenia, zapewniając uczniom większe doświadczenie w pilotowaniu odrzutowców.  Na zakończenie szkolenia uczniowie zdobędą licencję pilota samolotowego zawodowego (CPL) na samolot wielosilnikowy wraz z uprawnieniami do wykonywania lotów według wskazań przyrządów i tzw. licencję „zamrożoną” pilota transportu liniowego („frozen” ATPL). Szkolenie trwa łącznie od 21 miesięcy do 3,5 roku w zależności od liczby kursów podstawowych, które piloci muszą zrealizować oprócz zasadniczego programu.

Akademia będzie szkolić pilotów w czterech kluczowych obszarach: interaktywnych metod nauki przedmiotów teoretycznych w klasie, praktycznej nauki na najlepszych samolotach szkolno-treningowych, praktycznej nauki na nowoczesnych symulatorach lotu oraz szkolenia w lotach liniowych.

Nowoczesna realizacja programu

Sale wykładowe Emirates Flight Traning Academy będą wyposażone w najnowocześniejsze technologie, które ułatwią zaangażowanie uczniów w naukę. Z uwagi na skomputeryzowany charakter programu nauczania zajęcia będą odbywały się w specjalnie zaprojektowanych klasach z wykorzystaniem mediów interaktywnych i tabletów. Ponadto Emirates Flight Training Academy otrzyma zintegrowane oprogramowanie do zarządzania szkoleniem i lotami treningowymi w ramach umowy z firmą Boeing. W trakcie nauki zostaną także wykorzystane interaktywne narzędzia Virtual Reality (VR), które pomogą pilotom lepiej zrozumieć zasady lotu i pilotażu. 

Oprócz tego uczniowie zdobędą znajomość operacji lotniczych i nauczą się reagować na rozmaite sytuacje dzięki zaawansowanym symulatorom i różnym trenażerom naziemnym. 

Nowe symulatory firmy TRU Simulation + Training

Akademia podpisała także umowę z należącą do Textron Inc. (NYSE:TXT) spółką TRU Simulation + Training Inc. na dostawę sześciu nowych symulatorów lotu FSTD (Flight Simulation Training Devices) wyposażonych w systemy mini-motion. Umowę podpisali podczas wystawy Dubai Air Show wiceprezes i dyrektor operacyjny linii Emirates Adel Al Redha oraz wiceprezes ds. globalnej strategii symulacji i szkoleń Textron Inc. James Takats w obecności Jego Wysokości Szejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma, prezesa Grupy Emirates. 

Emirates Flight Training Academy otrzyma symulatory jako pierwszy klient. To pierwsze urządzenia tego rodzaju w branży lotniczej, które zapoczątkują nową linię produktów i klasę symulatorów TRU. Trzy z nich zostaną skonfigurowane jako Cirrus SR22 G6 FNPT2, a trzy kolejne – jako Embraer Phenom 100EV FTD Level II/MC.

Inwestycje w nowoczesną flotę

Ośrodek Emirates Flight Training Academy zainwestował ponad 39 mln dolarów w nowoczesną flotę 27 jednosilnikowych samolotów szkolno-treningowych Cirrus SR22 G6 z silnikiem tłokowym i pięciu lekkich odrzutowców Embraer Phenom 100EV. 

Samoloty Cirrus SR22 G6 będą stanowić trzon floty szkolno-treningowej Akademii. Zostały wyposażone w nowoczesny płatowiec kompozytowy, dwa duże, 12-calowe wyświetlacze, system zarządzania lotem sterowany klawiaturą oraz zintegrowany panel EICAS, dzięki czemu stanowią idealną platformę dla początkujących pilotów. Akademia odebrała dotąd sześć samolotów tego typu.

W lipcu 2016 roku ośrodek Emirates Flight Training Academy został jednym z pierwszych użytkowników samolotu Embraer Phenom 100EV w wyniku modyfikacji wcześniejszego zamówienia na pięć maszyn Phenom 100 E. Phenom 100EV to zmodernizowana wersja odrzutowca klasy biznes Phenom 100, który linie lotnicze uznają za najlepszy samolot przygotowujący do pilotażu odrzutowców wielosilnikowych. Samolot został wyposażony w trzy wymienne szklane wyświetlacze, najnowocześniejszą awionikę, inteligentne systemy automatyczne i system graficznego planowania lotu. Pierwszy zamówiony przez Akademię Embraer Phenom 100EV trafił do Dubaju w tym miesiącu. 

Powyżej standardów

Program szkoleniowy Emirates Flight Training Academy obejmuje przynajmniej 1 100 godzin szkolenia naziemnego i 315 godzin lotów (w tym na symulatorach lotu) ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności. To więcej, niż wymagają tego urzędowe przepisy dotyczące szkolenia pilotów od podstaw. 

Rekrutacja

Do ośrodka Emirates Flight Training Academy trafiła już pierwsza grupa uczniów w ramach prestiżowego programu szkoleniowego National Cadet Training Programme prowadzonego przez linie Emirates dla obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dotychczas uczestnicy programu szkolili się częściowo za granicą, teraz jednak będą mogli ukończyć szkolenie w całości na terenie Dubaju. Akademia rozpocznie nabór dla uczniów zagranicznych na początku 2018 roku, a wszelkie informacje na temat warunków przyjęcia, kwalifikacji i terminów rekrutacji będą publikowane na stronie www.emiratesflighttrainingacademy.com

Źródło informacji i zdjęć: Emirates Press

Czytany 978 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 listopad 2017 13:35

Artykuły powiązane

 • Tankowanie w powietrzu i podniebne walki – w Krzesinach szkolili się polscy i amerykańscy piloci F-16.

  Precyzja, opanowanie i... luz – polscy piloci po raz pierwszy w historii szkoleń w ramach Aviation Detachment trenowali tankowanie w powietrzu. – Nie jest to łatwy manewr – przyznają. Piloci z Krzesin i Łasku przez dwa tygodnie ćwiczyli z amerykańską eskadrą, między innymi misje bezpośredniego wsparcia wojsk lądowych oraz walki w powietrzu.

 • Linie Emirates prezentują kulisy swojej działalności.

  Dla wszystkich, którzy zastanawiali się kiedyś, jak wygląda kierowanie największą międzynarodową linią lotniczą na świecie, Emirates rozpoczynają serię Instagram Stories z okazji Dnia Lotnictwa Cywilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będą one przedstawiać kulisy codziennego funkcjonowania przewoźnika, który każdego dnia realizuje ponad 580 lotów do Dubaju lub przez Dubaj. Relacje będą skupione wokół trzech kluczowych działów – Emirates Engineering, Emirates Flight Catering oraz Emirates Network Control Centre.

 • Ponad tysiąc filmów na pokładzie Emirates specjalnie dla miłośników kina.

  Na miłośników kina podróżujących z liniami Emirates czeka teraz jeszcze bogatsza oferta w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice, który rozszerzył swój katalog do ponad tysiąca filmów – to więcej niż u jakiejkolwiek innej linii lotniczej. Oprócz filmów pasażerowie znajdą w systemie kompilacje programów telewizyjnych i muzykę, łącznie przeszło 3 500 kanałów z rozrywką na żądanie.

 • Samolot Boeing 777-300ER Emirates wylądował w szkockiej stolicy.

  Emirates, największa na świecie międzynarodowa linia lotnicza, świętowała w poniedziałek, 1 października, inauguracyjny lot pomiędzy Dubajem a Edynburgiem. Samolot Boeing 777-300ER przewoźnika wylądował w szkockiej stolicy tuż przed godziną 15:00 czasu lokalnego. Edynburg został drugim kierunkiem linii lotniczej w Szkocji oraz ósmym w Wielkiej Brytanii.

 • Linie Emirates po raz drugi z rzędu wyróżnione za najlepszą rozrywkę pokładową.

  Linie Emirates po raz drugi z rzędu zdobyły nagrodę za najlepszą rozrywkę pokładową w plebiscycie Global Passenger Choice Awards 2019 zorganizowanym podczas targów APEX EXPO w Bostonie w ostatni poniedziałek. Przewoźnik otrzymał także pięć gwiazdek w systemie Global Airline Official Airline Rating, tj. najwyższą ocenę w pierwszej klasyfikacji linii lotniczych opartej wyłącznie na potwierdzonych opiniach pasażerów.

 • Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa rozwija działalność.

  Rozwój Ośrodka Szkolenia Mechaników Obsługi Technicznej, a także udział w pracach naukowych, badawczych i rozwojowych planuje Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo- Wschodniej.

 • Nowe kanały kulinarne w systemie rozrywki pokładowej Emirates.

  Ruszyły autorskie kanały Emirates o posiłkach (Food Channel) i winie (Wine Channel), na których przewoźnik przedstawia kulisy tworzenia pokładowego menu i współpracy z międzynarodowymi partnerami.

 • Jak spędzić babymoon, czyli ostatnie wakacje w samolocie przed porodem.

  Babymoon to ostatnia podróż, w jaką udaje się para przed narodzinami dziecka. Dla niektórych to również ostatnia szansa – przynajmniej na jakiś czas – aby zaszaleć na wyjeździe. Linie Emirates przygotowały kilka porad, jak zaplanować taką podróż, oraz przekonują, dlaczego Dubaj jest idealnym kierunkiem dla przyszłych rodziców tej jesieni i zimy.

 • Emirates SkyCargo zaczyna nowy etap w historii portu w Dubaju.

  Linie Emirates SkyCargo przetransportowały milion jednostkowych urządzeń ładunkowych (ULD)* wirtualnym korytarzem towarowym dla ciężarówek łączącym lotniska Dubai International (DXB) i Dubai World Central (DWC). Połączenie umożliwia szybki przerzut towarów między samolotami pasażerskimi i towarowymi Emirates.

 • Rewolucyjne prywatne kabiny Emirates w klasie pierwszej zdobywają złoto na rozdaniu nagród FTE Global Awards.

  Całkowicie zamknięte prywatne kabiny Emirates wprowadzone przez przewoźnika w klasie pierwszej na pokładzie samolotów Boeing 777 w listopadzie ubiegłego roku zdobyły złoto w kategorii „Up in the Air” na rozdaniu nagród Future Travel Experience (FTE).

Top