czwartek, 16 listopad 2017 13:31

Oficjalna inauguracja Emirates Flight Training Academy.

Napisane przez Emirates Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas tegorocznej wystawy Dubai Airshow Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju, dokonał uroczystej inauguracji nowoczesnego ośrodka szkoleniowego dla początkujących pilotów Emirates Flight Training Academy. 

– Emirates Flight Training Academy zostanie jedną z najnowocześniejszych akademii lotniczych na świecie, nie tylko w regionie Bliskiego Wschodu, ale także na całym świecie. To jedyny ośrodek tego typu, który oferuje szkolenie praktyczne i teoretyczne oraz zakwaterowanie i zaplecze rekreacyjne w jednym miejscu. Uczniowie mogą liczyć nie tylko na edukację na najwyższym poziomie, ale także na wygodne warunki mieszkalne w trakcie szkolenia.  Akademia wyznaczy nowe standardy w szkoleniu nowego pokolenia pilotów w oparciu o innowacje i współpracę z branżowymi organizacjami szkoleniowymi, umacniając pozycję Dubaju jako międzynarodowego ośrodka lotniczego - stwierdził podczas ceremonii otwarcia Jego Wysokość Szejk Ahmed.

Emirates założyły zlokalizowany w strefie Dubai South ośrodek Emirates Flight Training Academy, który będzie nadawał uprawnienia pilotom ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego świata. Jego zadaniem będzie wpojenie kultury przewoźnika i szkolenie pilotów na potrzeby branży lotniczej, a w szczególności linii Emirates. Dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii edukacyjnym i nowoczesnej floty samolotów szkolno-treningowych Akademia wyszkoli pilotów od podstaw. Piloci będą szkoleni na symulatorach oraz samolotach jedno- i dwusilnikowych, a ponadto zdobędą wiedzę teoretyczną, która ułatwi im stawianie pierwszych kroków w branży lotniczej. Inwestycja w ośrodek odzwierciedla zaangażowanie przewoźnika jako światowego lidera w dziedzinie lotnictwa w rozwój nowoczesnej infrastruktury ułatwiającej wykształcenie przyszłych pilotów na potrzeby linii Emirates i całej branży lotniczej.

Specjalistyczne zaplecze na niespotykaną skalę

Emirates Flight Training Academy to obiekt zajmujący powierzchnię 164 tysięcy metrów kwadratowych. Na jego terenie znajduje się 36 sal wykładowych, symulatory, flota 27 samolotów szkolno-treningowych, droga startowa o długości 1 800 metrów wyposażona w nowoczesne pomoce i światła nawigacyjne, własna wieża kontroli lotów, lotniskowa służba ratowniczo-gaśnicza oraz centrum obsługi technicznej.  Szkolący się piloci, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, zostaną zakwaterowani w jednoosobowych mieszkaniach i uzyskają dostęp do zróżnicowanej oferty obiektów rekreacyjno-sportowych. Akademia będzie w stanie szkolić jednocześnie nawet 600 pilotów. 

Innowacyjna metoda szkolenia

Uczniowie zrealizują program nauczania, który rozpoczyna kurs teoretyczny ATPL (licencja pilota transportu liniowego) i wszelkie potrzebne kursy podstawowe, takie jak nauka angielskiego. Akademia zastosuje innowacyjne podejście do szkolenia – piloci zaczynają naukę na samolotach jednosilnikowych Cirrus SR22 G6, po czym przesiadają się na lekkie odrzutowce dwusilnikowe Phenom 100EV. W dotychczasowej konwencji szkoleniowej piloci przechodzili od jednosilnikowego samolotu z silnikiem tłokowym na dwusilnikowy, a dopiero później na samolot odrzutowy. Metoda opracowana przez Akademię eliminuje ów dodatkowy etap szkolenia, zapewniając uczniom większe doświadczenie w pilotowaniu odrzutowców.  Na zakończenie szkolenia uczniowie zdobędą licencję pilota samolotowego zawodowego (CPL) na samolot wielosilnikowy wraz z uprawnieniami do wykonywania lotów według wskazań przyrządów i tzw. licencję „zamrożoną” pilota transportu liniowego („frozen” ATPL). Szkolenie trwa łącznie od 21 miesięcy do 3,5 roku w zależności od liczby kursów podstawowych, które piloci muszą zrealizować oprócz zasadniczego programu.

Akademia będzie szkolić pilotów w czterech kluczowych obszarach: interaktywnych metod nauki przedmiotów teoretycznych w klasie, praktycznej nauki na najlepszych samolotach szkolno-treningowych, praktycznej nauki na nowoczesnych symulatorach lotu oraz szkolenia w lotach liniowych.

Nowoczesna realizacja programu

Sale wykładowe Emirates Flight Traning Academy będą wyposażone w najnowocześniejsze technologie, które ułatwią zaangażowanie uczniów w naukę. Z uwagi na skomputeryzowany charakter programu nauczania zajęcia będą odbywały się w specjalnie zaprojektowanych klasach z wykorzystaniem mediów interaktywnych i tabletów. Ponadto Emirates Flight Training Academy otrzyma zintegrowane oprogramowanie do zarządzania szkoleniem i lotami treningowymi w ramach umowy z firmą Boeing. W trakcie nauki zostaną także wykorzystane interaktywne narzędzia Virtual Reality (VR), które pomogą pilotom lepiej zrozumieć zasady lotu i pilotażu. 

Oprócz tego uczniowie zdobędą znajomość operacji lotniczych i nauczą się reagować na rozmaite sytuacje dzięki zaawansowanym symulatorom i różnym trenażerom naziemnym. 

Nowe symulatory firmy TRU Simulation + Training

Akademia podpisała także umowę z należącą do Textron Inc. (NYSE:TXT) spółką TRU Simulation + Training Inc. na dostawę sześciu nowych symulatorów lotu FSTD (Flight Simulation Training Devices) wyposażonych w systemy mini-motion. Umowę podpisali podczas wystawy Dubai Air Show wiceprezes i dyrektor operacyjny linii Emirates Adel Al Redha oraz wiceprezes ds. globalnej strategii symulacji i szkoleń Textron Inc. James Takats w obecności Jego Wysokości Szejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma, prezesa Grupy Emirates. 

Emirates Flight Training Academy otrzyma symulatory jako pierwszy klient. To pierwsze urządzenia tego rodzaju w branży lotniczej, które zapoczątkują nową linię produktów i klasę symulatorów TRU. Trzy z nich zostaną skonfigurowane jako Cirrus SR22 G6 FNPT2, a trzy kolejne – jako Embraer Phenom 100EV FTD Level II/MC.

Inwestycje w nowoczesną flotę

Ośrodek Emirates Flight Training Academy zainwestował ponad 39 mln dolarów w nowoczesną flotę 27 jednosilnikowych samolotów szkolno-treningowych Cirrus SR22 G6 z silnikiem tłokowym i pięciu lekkich odrzutowców Embraer Phenom 100EV. 

Samoloty Cirrus SR22 G6 będą stanowić trzon floty szkolno-treningowej Akademii. Zostały wyposażone w nowoczesny płatowiec kompozytowy, dwa duże, 12-calowe wyświetlacze, system zarządzania lotem sterowany klawiaturą oraz zintegrowany panel EICAS, dzięki czemu stanowią idealną platformę dla początkujących pilotów. Akademia odebrała dotąd sześć samolotów tego typu.

W lipcu 2016 roku ośrodek Emirates Flight Training Academy został jednym z pierwszych użytkowników samolotu Embraer Phenom 100EV w wyniku modyfikacji wcześniejszego zamówienia na pięć maszyn Phenom 100 E. Phenom 100EV to zmodernizowana wersja odrzutowca klasy biznes Phenom 100, który linie lotnicze uznają za najlepszy samolot przygotowujący do pilotażu odrzutowców wielosilnikowych. Samolot został wyposażony w trzy wymienne szklane wyświetlacze, najnowocześniejszą awionikę, inteligentne systemy automatyczne i system graficznego planowania lotu. Pierwszy zamówiony przez Akademię Embraer Phenom 100EV trafił do Dubaju w tym miesiącu. 

Powyżej standardów

Program szkoleniowy Emirates Flight Training Academy obejmuje przynajmniej 1 100 godzin szkolenia naziemnego i 315 godzin lotów (w tym na symulatorach lotu) ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności. To więcej, niż wymagają tego urzędowe przepisy dotyczące szkolenia pilotów od podstaw. 

Rekrutacja

Do ośrodka Emirates Flight Training Academy trafiła już pierwsza grupa uczniów w ramach prestiżowego programu szkoleniowego National Cadet Training Programme prowadzonego przez linie Emirates dla obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dotychczas uczestnicy programu szkolili się częściowo za granicą, teraz jednak będą mogli ukończyć szkolenie w całości na terenie Dubaju. Akademia rozpocznie nabór dla uczniów zagranicznych na początku 2018 roku, a wszelkie informacje na temat warunków przyjęcia, kwalifikacji i terminów rekrutacji będą publikowane na stronie www.emiratesflighttrainingacademy.com

Źródło informacji i zdjęć: Emirates Press

Czytany 808 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 listopad 2017 13:35

Artykuły powiązane

 • Linie Emirates otrzymują certyfikat zgodności z rezolucją 753 IATA w zakresie obsługi bagażu na lotnisku w Dubaju.

  Linie Emirates otrzymały certyfikat zgodności z rezolucją 753 przyjętą przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) w zakresie obsługi bagażu w porcie macierzystym przewoźnika w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Certyfikat potwierdza zdolności linii potrzebne do starannego śledzenia bagażu pasażerów startujących, lądujących lub przesiadających się na lotnisku w Dubaju.

 • Emirates SkyCargo drugi rok z rzędu zdobywa ważne wyróżnienie w branży farmaceutycznej.

  Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, zdobyły prestiżową nagrodę 2018 Carrier Award for Reliability and Excellence (CARE) przyznawaną przez spółkę DHL Global Forwarding za metody przewozu leków wrażliwych na temperatury. Nagrodę odebrał Henrik Ambak, Senior Vice President Emirates Cargo Operations Worldwide, podczas 18. edycji konferencji Global Life Sciences & Healthcare organizowanej przez DHL we włoskiej miejscowości Baveno.

 • Linie Emirates otworzyły połączenie do Santiago przez São Paulo.

  Linie Emirates otworzyły nowe połączenie realizowane pięć razy w tygodniu z Dubaju (DXB) do Santiago (SCL) przez brazylijskie São Paulo (GRU). Tym samym przewoźnik po raz pierwszy pojawił się w Chile.  

 • Zespół Emirates Engineering zmienia konfigurację drugiego Boeinga 777-200LR.

  Zespół Emirates Engineering przeprowadził zmianę konfiguracji drugiego samolotu Boeing 777-200LR we flocie przewoźnika. Przebudowa maszyny z wersji trzyklasowej na dwuklasową odbywała się w całości w hangarach Emirates Engineering w Dubaju. W samolocie w nowej konfiguracji znalazły się także nowe, szersze fotele w układzie 2-2-2 i przestrzeń wspólna w klasie biznes oraz całkowicie odnowiona klasa ekonomiczna, która zapewni pasażerom najwyższy komfort podróży.

 • Innowacyjna technologia VR na stronie lini lotniczej Emirates.

  Linie Emirates wprowadziły trójwymiarowe modele wnętrz swoich samolotów na stronie emirates.com, stając się pierwszą linią lotniczą, która wprowadziła technologię VR na swojej stronie internetowej. Specjalny silnik graficzny tworzy trójwymiarowy, sferyczny obraz wnętrza samolotów Emirates Airbus A380 i Boeing 777, umożliwiając pasażerom wcześniejsze zapoznanie się z zarezerwowanymi miejscami, przestronną kabiną i ofertą pokładową przewoźnika.

 • Linie Emirates nawiązują współpracę z Dubai Parks and Resorts, aby zaoferować klientom ekskluzywny pakiet korzyści.

  Linie Emirates nawiązały współpracę z Dubai Parks & Resorts, aby zaoferować swoim klientom specjalne, dodatkowe bonusy w dubajskich parkach rozrywki. Pasażerowie Emirates będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty w Dubai Parks and Resorts - największym zintegrowany parku rozrywki w regionie - gdy kupią dwudniowy bilet, ważny we wszystkich czterech parkach, w tym MOTIONGATE™ Dubai, BOLLYWOOD PARKS™ Dubai, LEGOLAND® Dubai i LEGOLAND® Water Park.

 • Linie Emirates wprowadzają drugie codzienne połączenie na trasie Dubaj – Praga.

  Linie Emirates uruchomiły drugie codzienne połączenie do Pragi, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na podróże na tej trasie. Linie Emirates obsługują czeski rynek od 2010 roku. Podczas ostatnich 8 lat blisko 1,7 mln pasażerów skorzystało z usług przewoźnika. Odpowiadając na rosnące zainteresowanie lotami zarówno do, jak i z Dubaju, linia lotnicza dodała nowy rejs obsługiwany przez Boeing 777-300ER, który jest w stanie pomieścić na pokładzie 360 pasażerów, tym samym zwiększając potencjalną liczbę turystów przybywających do Czech o 262 800 osób rocznie.

 • Emirates Flight Catering buduje największy na świecie obiekt do pionowej uprawy roślin.

  Firmy Emirates Flight Catering (EKFC) i Crop One wspólnie zainwestują 40 mln dolarów w budowę największego obiektu do pionowej uprawy roślin w pobliżu lotniska Dubaj-Al-Maktum w strefie Dubai World Central. Jest to projekt typu joint venture realizowany we współpracy z amerykańską grupą Crop One Holdings, czołowym dostawcą farm wertykalnych. 

 • Emirates radzi, jak przygotować się do podróży z niemowlętami i małymi dziećmi.

  Linie Emirates, którym zależy na jak najwyższym komforcie podróży rodzin, nie tylko oferują szereg praktycznych udogodnień przed lotem i po nim, ale także udzielają wskazówek, jak przygotować się do podróży.

 • Emirates poszukuje członków załogi pokładowej w Polsce.

  Emirates, jedna z największych linii lotniczych na świecie, poszukuje nowych członków załogi pokładowej. Dubajskie linie lotnicze poprowadzą spotkanie rekrutacyjne 27 czerwca br. (środa) w hotelu Holiday Inn Kraków City Center (ul. Wielopole 4) od godziny 8:00.

Top