czwartek, 16 listopad 2017 13:31

Oficjalna inauguracja Emirates Flight Training Academy.

Napisane przez Emirates Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas tegorocznej wystawy Dubai Airshow Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju, dokonał uroczystej inauguracji nowoczesnego ośrodka szkoleniowego dla początkujących pilotów Emirates Flight Training Academy. 

– Emirates Flight Training Academy zostanie jedną z najnowocześniejszych akademii lotniczych na świecie, nie tylko w regionie Bliskiego Wschodu, ale także na całym świecie. To jedyny ośrodek tego typu, który oferuje szkolenie praktyczne i teoretyczne oraz zakwaterowanie i zaplecze rekreacyjne w jednym miejscu. Uczniowie mogą liczyć nie tylko na edukację na najwyższym poziomie, ale także na wygodne warunki mieszkalne w trakcie szkolenia.  Akademia wyznaczy nowe standardy w szkoleniu nowego pokolenia pilotów w oparciu o innowacje i współpracę z branżowymi organizacjami szkoleniowymi, umacniając pozycję Dubaju jako międzynarodowego ośrodka lotniczego - stwierdził podczas ceremonii otwarcia Jego Wysokość Szejk Ahmed.

Emirates założyły zlokalizowany w strefie Dubai South ośrodek Emirates Flight Training Academy, który będzie nadawał uprawnienia pilotom ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego świata. Jego zadaniem będzie wpojenie kultury przewoźnika i szkolenie pilotów na potrzeby branży lotniczej, a w szczególności linii Emirates. Dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii edukacyjnym i nowoczesnej floty samolotów szkolno-treningowych Akademia wyszkoli pilotów od podstaw. Piloci będą szkoleni na symulatorach oraz samolotach jedno- i dwusilnikowych, a ponadto zdobędą wiedzę teoretyczną, która ułatwi im stawianie pierwszych kroków w branży lotniczej. Inwestycja w ośrodek odzwierciedla zaangażowanie przewoźnika jako światowego lidera w dziedzinie lotnictwa w rozwój nowoczesnej infrastruktury ułatwiającej wykształcenie przyszłych pilotów na potrzeby linii Emirates i całej branży lotniczej.

Specjalistyczne zaplecze na niespotykaną skalę

Emirates Flight Training Academy to obiekt zajmujący powierzchnię 164 tysięcy metrów kwadratowych. Na jego terenie znajduje się 36 sal wykładowych, symulatory, flota 27 samolotów szkolno-treningowych, droga startowa o długości 1 800 metrów wyposażona w nowoczesne pomoce i światła nawigacyjne, własna wieża kontroli lotów, lotniskowa służba ratowniczo-gaśnicza oraz centrum obsługi technicznej.  Szkolący się piloci, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, zostaną zakwaterowani w jednoosobowych mieszkaniach i uzyskają dostęp do zróżnicowanej oferty obiektów rekreacyjno-sportowych. Akademia będzie w stanie szkolić jednocześnie nawet 600 pilotów. 

Innowacyjna metoda szkolenia

Uczniowie zrealizują program nauczania, który rozpoczyna kurs teoretyczny ATPL (licencja pilota transportu liniowego) i wszelkie potrzebne kursy podstawowe, takie jak nauka angielskiego. Akademia zastosuje innowacyjne podejście do szkolenia – piloci zaczynają naukę na samolotach jednosilnikowych Cirrus SR22 G6, po czym przesiadają się na lekkie odrzutowce dwusilnikowe Phenom 100EV. W dotychczasowej konwencji szkoleniowej piloci przechodzili od jednosilnikowego samolotu z silnikiem tłokowym na dwusilnikowy, a dopiero później na samolot odrzutowy. Metoda opracowana przez Akademię eliminuje ów dodatkowy etap szkolenia, zapewniając uczniom większe doświadczenie w pilotowaniu odrzutowców.  Na zakończenie szkolenia uczniowie zdobędą licencję pilota samolotowego zawodowego (CPL) na samolot wielosilnikowy wraz z uprawnieniami do wykonywania lotów według wskazań przyrządów i tzw. licencję „zamrożoną” pilota transportu liniowego („frozen” ATPL). Szkolenie trwa łącznie od 21 miesięcy do 3,5 roku w zależności od liczby kursów podstawowych, które piloci muszą zrealizować oprócz zasadniczego programu.

Akademia będzie szkolić pilotów w czterech kluczowych obszarach: interaktywnych metod nauki przedmiotów teoretycznych w klasie, praktycznej nauki na najlepszych samolotach szkolno-treningowych, praktycznej nauki na nowoczesnych symulatorach lotu oraz szkolenia w lotach liniowych.

Nowoczesna realizacja programu

Sale wykładowe Emirates Flight Traning Academy będą wyposażone w najnowocześniejsze technologie, które ułatwią zaangażowanie uczniów w naukę. Z uwagi na skomputeryzowany charakter programu nauczania zajęcia będą odbywały się w specjalnie zaprojektowanych klasach z wykorzystaniem mediów interaktywnych i tabletów. Ponadto Emirates Flight Training Academy otrzyma zintegrowane oprogramowanie do zarządzania szkoleniem i lotami treningowymi w ramach umowy z firmą Boeing. W trakcie nauki zostaną także wykorzystane interaktywne narzędzia Virtual Reality (VR), które pomogą pilotom lepiej zrozumieć zasady lotu i pilotażu. 

Oprócz tego uczniowie zdobędą znajomość operacji lotniczych i nauczą się reagować na rozmaite sytuacje dzięki zaawansowanym symulatorom i różnym trenażerom naziemnym. 

Nowe symulatory firmy TRU Simulation + Training

Akademia podpisała także umowę z należącą do Textron Inc. (NYSE:TXT) spółką TRU Simulation + Training Inc. na dostawę sześciu nowych symulatorów lotu FSTD (Flight Simulation Training Devices) wyposażonych w systemy mini-motion. Umowę podpisali podczas wystawy Dubai Air Show wiceprezes i dyrektor operacyjny linii Emirates Adel Al Redha oraz wiceprezes ds. globalnej strategii symulacji i szkoleń Textron Inc. James Takats w obecności Jego Wysokości Szejka Ahmeda bin Saeeda Al Maktouma, prezesa Grupy Emirates. 

Emirates Flight Training Academy otrzyma symulatory jako pierwszy klient. To pierwsze urządzenia tego rodzaju w branży lotniczej, które zapoczątkują nową linię produktów i klasę symulatorów TRU. Trzy z nich zostaną skonfigurowane jako Cirrus SR22 G6 FNPT2, a trzy kolejne – jako Embraer Phenom 100EV FTD Level II/MC.

Inwestycje w nowoczesną flotę

Ośrodek Emirates Flight Training Academy zainwestował ponad 39 mln dolarów w nowoczesną flotę 27 jednosilnikowych samolotów szkolno-treningowych Cirrus SR22 G6 z silnikiem tłokowym i pięciu lekkich odrzutowców Embraer Phenom 100EV. 

Samoloty Cirrus SR22 G6 będą stanowić trzon floty szkolno-treningowej Akademii. Zostały wyposażone w nowoczesny płatowiec kompozytowy, dwa duże, 12-calowe wyświetlacze, system zarządzania lotem sterowany klawiaturą oraz zintegrowany panel EICAS, dzięki czemu stanowią idealną platformę dla początkujących pilotów. Akademia odebrała dotąd sześć samolotów tego typu.

W lipcu 2016 roku ośrodek Emirates Flight Training Academy został jednym z pierwszych użytkowników samolotu Embraer Phenom 100EV w wyniku modyfikacji wcześniejszego zamówienia na pięć maszyn Phenom 100 E. Phenom 100EV to zmodernizowana wersja odrzutowca klasy biznes Phenom 100, który linie lotnicze uznają za najlepszy samolot przygotowujący do pilotażu odrzutowców wielosilnikowych. Samolot został wyposażony w trzy wymienne szklane wyświetlacze, najnowocześniejszą awionikę, inteligentne systemy automatyczne i system graficznego planowania lotu. Pierwszy zamówiony przez Akademię Embraer Phenom 100EV trafił do Dubaju w tym miesiącu. 

Powyżej standardów

Program szkoleniowy Emirates Flight Training Academy obejmuje przynajmniej 1 100 godzin szkolenia naziemnego i 315 godzin lotów (w tym na symulatorach lotu) ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności. To więcej, niż wymagają tego urzędowe przepisy dotyczące szkolenia pilotów od podstaw. 

Rekrutacja

Do ośrodka Emirates Flight Training Academy trafiła już pierwsza grupa uczniów w ramach prestiżowego programu szkoleniowego National Cadet Training Programme prowadzonego przez linie Emirates dla obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dotychczas uczestnicy programu szkolili się częściowo za granicą, teraz jednak będą mogli ukończyć szkolenie w całości na terenie Dubaju. Akademia rozpocznie nabór dla uczniów zagranicznych na początku 2018 roku, a wszelkie informacje na temat warunków przyjęcia, kwalifikacji i terminów rekrutacji będą publikowane na stronie www.emiratesflighttrainingacademy.com

Źródło informacji i zdjęć: Emirates Press

Czytany 1171 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 listopad 2017 13:35

Artykuły powiązane

Redakcja poleca

Sie 10, 2018
Central European Engine Services Sp. z o.o. – w skrócie CEES jest ...
Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Wrz 13, 2018
To już trzecia edycja lotniczej imprezy "Skrzydła nad Kazimierzem". ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 14, 2018
Od 13 lipca w bazie lotniczej Fairford trwa kolejny Royal ...
Maj 23, 2018
21 maja br. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych nawiązała ...
Maj 16, 2018
Sikorsky/PZL Mielec, firma Lockheed Martin (NYSE: LMT), podpisała ...
Kwi 19, 2018
Na ukończeniu jest właśnie malowanie nowego hełmofonu dla por. pilota ...
Kwi 18, 2018
Piotr Rejmer i Tomasz Białoszewski z lotniczego portalu filmowego ...

Najczęściej czytane

Sty 11, 2019
Siły Powietrzne Francji poinformowały o śmierci pilotów, którzy byli ...
Sty 10, 2019
We wtorek, 9 grudnia, w wieku 65 lat zmarła pilotka szybowcowa Iwona ...
Sty 11, 2019
Rekrutacja na studia wojskowe w Lotniczej Akademii Wojskowej będą się ...
Sty 04, 2019
Trzynaście lat mija od czasu kiedy poleciałem na pierwszą polską ...
Sty 02, 2019
Każdy kto miał do czynienia z modelarstwem zna zapewne firmę ...
Sty 02, 2019
Od 1 stycznia 2019 roku port na Sadkowie nie będzie obsługiwał lotów ...
Sty 03, 2019
Do końca marca przedłużony został mandat Polskiego Kontyngentu ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Gru 18, 2018
Top Gun 2 jest teraz w fazie produkcji, a plan filmowy przeniósł się ...
Gru 15, 2018
Węgierskie Ministerstwo Obrony zamówiło 16 śmigłowców ...
Gru 15, 2018
14 grudnia 2018 r. na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom ...
Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 17 Stycznia 2019    |    Wydarzyło się: 1949 – 20 osób zginęło w katastrofie brytyjskiego samolotu pasażerskiego Avro 688/689 Tudor u wybrzeży Bermudów. 1963 – Dokonano oblotu brytyjskiego samolotu transportowego Short SC.7 Skyvan. 1966 – Zderzenie dwóch amerykańskich samolotów wojskowych nad hiszpańską wioską Palomares. W wyniku kolizji z bombowca B-52 wypadły 4 nieuzbrojone bomby wodorowe. 1847 – Urodził się Nikołaj Żukowski, rosyjski naukowiec, twórca współczesnej aerodynamiki i hydrodynamiki, pionier lotnictwa (zm. 1921).

Lotnicza książka

Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...
Cze 06, 2018
Karaś, Junak, Iskra, Bies, wreszcie i Orlik. Pasjonaci aeronautyki ...
Mar 17, 2018
Zastanawialiście się kiedyś, jaki zapach ma przestrzeń kosmiczna? A ...
Mar 01, 2018
Kilka miesięcy temu nakładem poznańskiego wydawnictwa DYGRESJE ...
Lut 19, 2018
Był rok 1982. Od czterech lat byłem pracownikiem ZRLiLK. Ten akurat ...

Nasze Video

Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Sie 15, 2017
W tym roku postanowiliśmy zmienić miejscówkę i nakręcić przelot ...
Maj 19, 2017
Pod koniec kwietnia dzieci z jednej z warszawskich szkół podstawowych ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Top