poniedziałek, 04 grudzień 2017 12:32

Spotkanie Zarządu Bałtyckiego FAB w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Napisane przez PAŻP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: PAŻP Źródło zdjęcia: PAŻP

W dniach 28-29 listopada br. przedstawiciele ministerstw właściwych ds. transportu, ministerstw odpowiedzialnych za obronę narodową, państwowej władzy nadzorującej i dostawców służb żeglugi powietrznej z Polski i Litwy wzięli udział w 5. Spotkaniu Zarządu Bałtyckiego FABu.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie.
Zarząd odpowiedzialny jest za wypełnianie celów Bałtyckiego FABu i raportowanie do Rady. Celem spotkania było omówienie statusu realizacji wspólnych projektów koordynowanych w ramach tej inicjatywy, przygotowań do trzeciego okresu referencyjnego (2020-2024), osiągnięcia i wdrożenie Planu Skutecznego Działania Bałtyckiego FAB w 2016 roku oraz aktualny stan wdrożenia w 2017, etc.

Jednym z głównych tematów agendy był Plan Działania do Strategii Rozwoju Bałtyckiego FAB do roku 2025 (Action Plan to the Baltic FAB Development Strategy 2025). Według Viliusa Veitasa, współprzewodniczącego Zarządu, „Plan Działania zaprezentowany przez Biuro Zarządzania Bałtyckiego FAB może być dużym krokiem naprzód we współpracy Państw Członkowskich Bałtyckiego FAB”. Dokument zawiera wspólne zadania do wdrożenia w ramach FABu we wszystkich aspektach działalności: operacyjnym, technicznych, organizacyjnym.

Po Zarządzie planowane jest spotkanie Rady Bałtyckiego FAB na początku 2018 roku.

Źródło informacji: http://www.pansa.pl/?lang=_pl&opis=wiecej&id_wyslane=1263

Czytany 203 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 grudzień 2017 12:40

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top