środa, 13 grudzień 2017 11:55

Szkolenie 7. batalionu kawalerii powietrznej w Wędrzynie.

Napisane przez Wojsko-polskie.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żołnierze 7. batalionu kawalerii powietrznej w czasie zgrupowania poligonowego w Wędrzynie realizowali drugi etap szkolenia w ramach kursu wyrównawczego dla żołnierzy wcielonych w drugiej połowie 2017 r. Pierwszy etap szkolenia został przeprowadzony i zrealizowany w miejscu stałej dyslokacji.

Celem kursu było zapoznanie ze specyfiką działania pododdziałów kawalerii powietrznej oraz ujednolicenie i wyrównanie poziomu wyszkolenia żołnierzy nowo wcielonych do struktur szwadronów i kompanii batalionu.

W trakcie jednego z dni trwania kursu kawalerzyści uczyli się desantowania z pokładu statków powietrznych. Przy wsparciu załóg śmigłowców Mi-17 z 1. dywizjonu lotniczego żołnierzy mogli desantować się początkowo z przyziemienia, a następnie za pomocą grubej liny tzw. "Fast Rope".

Sprawdzenie wyszkolenia żołnierzy poprzez desant ze statku powietrznego poprzedziło przygotowanie w garnizonie Tomaszów Mazowiecki. Żołnierze początkowo na atrapie wysokiej śmigłowca wykonywali zjazdy na grubej linie stopniując trudność wykonywanych zadań. Zaczynając z asekuracją, następnie bez zabezpieczeń, tak aby w końcowym etapie wykonywać zjazdy z dodatkowym obciążeniem w postaci wyposażenia osobistego i etatowej broni. Zwieńczeniem szkolenia były zajęcia w trakcie szkolenia poligonowego, podczas których kawalerzyści desantowali się z różnych wysokości, od pięciu do piętnastu metrów.

W trakcie szkolenia każdy z plutonów poznawał także różne sposoby naprowadzanie śmigłowca na lądowisko w terenie przygodnym oraz jak działać w składzie taktycznego desantu powietrznego.

Zajęcia pozwoliły kawalerzystom zapoznać się z podstawowym środkiem transportu wykorzystywanym przez podziały kawalerii powietrznej oraz z techniką desantowania w czasie działań taktycznych pododdziałów aeromobilnych.

Tekst i zdjęcia: por. Michał Kolad
Źródło i więcej zdjęć znajdziecie na: http://www.wojsko-polskie.pl/pl/articles/z-zycia-wojska-s/szkolenie-7bkpow-n2017-12-13/

Czytany 498 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 grudzień 2017 11:59

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top