piątek, 15 grudzień 2017 13:33

Spotkanie informacyjno – konsultacyjne z użytkownikami przestrzeni powietrznej.

Napisane przez PAŻP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 12 grudnia 2017 roku w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odbyły się kolejne ogólnopolskie warsztaty informacyjno–konsultacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej.

Jednym z celów spotkania było omówienie planowanych przez PAŻP w 2018r. zmian mających bezpośredni wpływ na użytkowników przestrzeni powietrznej - począwszy od propozycji zmian w strukturze przestrzeni powietrznej, przez przedstawienie planowanego do wdrożenia systemu do planowania lotów oraz publikacji nowej edycji mapy VFR.

Równocześnie na spotkaniu wymieniono spostrzeżenia / uwagi oraz propozycje zmian przedstawione przez użytkowników dotyczące wykorzystania przestrzeni w kontekście zabezpieczania prowadzonej przez nich działalności lotniczej. Część zebranych uwag odnoszących się do działalności leżących w kompetencji PAŻP zostanie uwzględniona w dalszych pracach nad projektami, natomiast pozostałe zostaną przedstawione przez przedstawiciela Agencji na najbliższym Komitecie Zarządzania Przestrzenią Powietrzną.

W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele: Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego SZ RP, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Aeroklubu Polskiego, aeroklubów regionalnych, Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Poland, Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego, a także piloci GA.

Agencja pragnie raz jeszcze serdecznie podziękować Uczestnikom za bardzo aktywny udział w spotkaniu, w tym przede wszystkim prelegentom. Następne warsztaty informacyjno-konsultacyjne planowane są na wiosnę 2018 r.

Równocześnie PAŻP przypomina o możliwości przesyłania wszystkich konstruktywnych propozycji zmian dla nowej edycji mapy VFR (apik[at]pansa.pl), jak również o przesyłanie na adres asm1[at]pansa.pl zgłoszeń od użytkowników/podmiotów, którzy są zainteresowani stałym udziałem w procesie konsultacji mejlowych przyszłych projektów tymczasowych ograniczeń w przestrzeni powietrznej.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.pansa.pl/?lang=_pl&opis=wiecej&id_wyslane=1270

Czytany 399 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 grudzień 2017 13:40

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top